www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:56

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
PostPostano: 25 srp 2020 23:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Molitve za čistoću

Početna:


Užezi ognjem Duha Svetoga srce i krv našu, Gospodine, da tebi čistim tijelom služimo i neokaljanim srcem omilimo.

Tajna:

Raskini, Gospodine, okove grijeha naših i, da ti uzmognemo potpuno slobodni i čistom dušom prinijeti žrtvu hvale, daruj nam iznova ono, što si nam nekada poklonio i spasi nas oproštenjem svojim, koji si nas se udostojao spasiti milošću.


Popričesna:


Gospodine, pomoćniče i zaštitniče naš, pomozi nam, neka nanovo procvate srce i tijelo naše, snagom čistoće i novinom nedužnosti, da se po ovoj žrtvi, koju smo prinijeli tvojoj blagostivosti, oslobodimo od svih napasti.


"Bdijte i molite - priručnik za duhovni život hrvatskih katoličkih đaka"
2. izdanje 1942. g.
Prof. o. Srećko Majstorović, ofm


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 srp 2020 23:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Sveti Alojzije (+ 1591)

Ispovjednik družbe Isusove. Nebeski zaštitnik mladeži. Radi osobite čistoće nazvan anđeoski mladić.
U redu je proveo šest godina. Na uspomenu toga obavlja se njemu u čast pobožnost kroz šest tjedana uzastopce.
Da se dobiju veliki oprosti, koje Crkva daje za tu pobožnost, treba svake nedjelje primiti svete sakramente i obaviti
kakovu pobožnu vježbu na čast sv. Alojzija.

Molitva svetom Alojziju za svetu čistoću

Sveti, anđeoskom čistoćom urešeni Alojzije! Evo, ja najnevredniji štovatelj tvoj, osobitim načinom preporučam ti čistoću
duše svoje i tijela svoga. Tvojom te anđeoskom čistoćom zaklinjem, da me preporučiš Isusu Kristu, neokaljanom Jaganjcu,
i njegovoj presvetoj Majci, Djevici svih djevica, te me sačuvaš od svakoga smrtnoga grijeha.
Ne daj, da ikada upadnem u koji nečisti grijeh. A kad opaziš, da sam u napasti ili grešnoj pogibelji, odvrati od mene sve nečiste misli i požude. Obnovi tada opet u meni misao na vječnost, i na Isusa raspetoga. Utisni mi duboko u srce čuvstvo svetoga straha Božjega.
Užezi u meni oganj ljubavi Božje, da slijedeći tebe na zemlji, zaslužim s tobom uživati Boga na nebu. Amen.

100 dana oproštenja jedanput na dan

"Bdijte i molite - priručnik za duhovni život hrvatskih katoličkih đaka"
2. izdanje 1942. g.
Prof. o. Srećko Majstorović, ofm


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr