www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 08:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
PostPostano: 11 sij 2020 15:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Molitva, da isprosiš što od Boga po zagovoru Majke Božje

Klečeći pred presvetim nogama Tvojim, velika Kraljice nebeska, štujem Te s dubokim počitanjem i ispovijedam, da si kćerka božanskog Oca, Majka Riječi Božje i zaručnica Duha Svetoga.
Ti si puna milosti, kreposti i nebeskih darova, najčišći hram presvete Trojice; Ti si čuvarica i djeliteljica milosti njegovih.
Prečisto Srce Tvoje puno ljubavi, slasti i nježnosti prema nama uzrok je, što Te zovemo majkom ljubavi Božje.
Stoga stupam s velikim pouzdanjem pred Tebe, preljubeznu majku našu tjeskoban i pobijen, i molim, dopusti mi da oćutim ljubav, kojom me ljubiš, te mi dadeš…(navedi nakanu), ako je to prema volji Božjoj i duši mojoj na korist.
Svrni molim Te, ljubaznim očima svojim na mene i bližnje moje. Vidi krvav boj što ga đavao, svijet i put biju s dušama našim, te odatle propadaju.
Sjeti se, nježna majko, da smo sinovi Tvoji, otkupljeni dragocjenom krvlju jedinorođenoga Sina Tvoga. Moli vruće u Presvete Trojice, da nam dade milost, kako bismo svladali vraga, svijet i opake požude svoje; da pravedni postanu svetijima, grješnici se obrate, krivovjerja iskorijene, nevjernici prosvijetle, a Židovi obrate na pravu vjeru. Moli, Majko preljubazna, milost ovu po beskrajnoj ljubavi Svevišnjega Boga, po zaslugama Sina svoga zaradi mlijeka, kojim si ga dojila; zaradi brige, kojom si ga dvorila; zaradi ljubavi, kojom si ga ljubila; zaradi suza, koje si prolila; zaradi žalosti, koju si pretrpjela u presvetoj muci Njegovoj. Isprosi velik dar, da svijet bude jedan narod, jedna crkva, koja će hvaliti, častiti i slaviti Presveto Trojstvo i Tebe, posrednicu našu.
Dopustila nam ovu milost svemogućnost Oca, mudrost Sina i krepost Duha Svetoga.

100 dana oprosta


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr