www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 17 lip 2024 20:27

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 24 tra 2006 12:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ispricavam se Marijančica i Joakim i ostalima na ovakvom obliku vasih postova. Prilikom premještanja teme, sam slucajno stisla krivo, ali uspjela sam sacuvati sve vase postove.

Marijancica
10 prosinca godine 1925 Marija i dijete Isus su se pojavili sestri Luciji.
Dijete Isus je govorio: ^Smiluj se Srcu tvoje Najsvetije Majke. Pokriveno je
trnjem kojim ga nezahvalni ljudi bodu svakog momenta, nema nikoga da to trnje makne dijelima odstete.^
Onda je Marija rekla: ^Kceri, pogledaj moje Srce okruzeno trnjem kojim ga nezahvalni ljudi bodu svetogrdjima. Ti me barem pokusavas utjesiti. Reci da ja obecajem pomoc u smrtnom casu, sa svim milostima potrebnim za spasenje, svima onima koji, prve
subote pet mjeseci zaredom idu na:
ispovijed
pricest
mole 5 desetki krunice
provedu u mojem drustvu 15 minuta meditirajuci o krunici
sa namjerom da mi daju odstetu.^

15 veljace godine 1926 dijete Isus se je ponovno pojavilo Luciji, pitao je da li je Lucija rasirila poboznost Bezgrijesnom Srcu Marijinom.
Rekao je: ^Ispovijedati se moze 8 dana prije ili poslije prve subote, ako su u milosti kad primaju pricest, i imaju namjeru da daju odstetu Bezgrijesnom Srcu Marijinom. Ako zaborave, mogu to napomenuti u iducoj ispovijedi, ali moraju ici na ispovijed
cim mognu.^

PS Preporuceno je posvetiti se Srcu Marijinom, a i moliti Molitvu za grijesnike.

Posveta Srcu Marijinu
Presveta Djevice i preljubezna Majko Isusova i Majko naša! Puni djetinje ljubavi i saučešća dolazimo k tebi sa željom, da te svojom ljubavlju i zahvalnošću utješimo i zadovoljimo za sve uvrede, kojima zaslijepljeni grešnici probadaju tvoje majčinsko Srce. Oprosti svima bijednim ljudima, a i nama, koji smo također toliko puta vrijeđali tebe i božansko Srce tvoga Sina. Primi našu zahvalnost, našu vjeru, naše pouzdanje i našu ljubav za sve one, koji su ti nezahvalni, koji su nevjerni, koji se ne uzdaju u te i ne ljube te. Da zadovoljimo za te uvrede i nezahvalnosti, rado primamo iz Božje ruke sve životne poteškoće i žrtve i sve to prikazujemo tvom bezgrešnom Srcu za obraćenje grešnika. Otvori nam svoje predobro Srce, da u njemu nađemo utočište i spas. Učini, da ne vrijeđamo više dragoga Boga, koji je već previše vrijeđan. Daj, da po zaslugama tvoga Srca, ostanemo vazda vjerni tvomu Sinu i da nasljedujemo tvoje neokaljano Srce u čistoći, u poniznosti, u dobroti, u ljubavi prema Bogu i bližnjemu. Prečisto Srce Marijino, budi nam utočište sada i na čas naše smrti. Amen

Molitva za grešnike, koju je anđeo naučio djecu u Fatimi
Presveto Trojstvo, Oče, Sine i Duše Sveti! Ponizno te molim i darujem ti predragocjeno tijelo, krv, dušu i božanstvo Isusa Krista, koji je prisutan u svim svetohraništima širom svijeta, kao naknadu za sve uvrede, svetogrđa i nemarnosti, kojima te vrijeđaju ljudi. Po neizmjernim zaslugama njegova presvetog Srca i neokaljanog Srca Marijina molim te: obrati jadne grešnike!


joakim

Evo prilike da danas na prvu subotu u mjesecu,posvetimo s e Gospi!Vrlo lijepa pobožnost koja se iskazuje presvetom srcu Marijinu i kao što je napisala Marijančica obećala je mnoge milosti za svakoga.Sada nemam vremena a nadam s e da će Marijančica nadopuniti i objasniti o toj pobožnosti i tako još nekoga potaknuti da iskaže svu ljubav prema Djevici koja će nas tako i na takav način dovesti njemom i našem Bogu!Gospe Fatimska moli se za nas!



Marijancica


Poboznost Srcu Marijinu je poboznost koju je dijete Isus trazio, da se da otsteta Bezgrijesnom Srcu Njegove Majke. Zauzvrat, Gospa je izmolila milost da se duse koje su valjano obavile tu poboznost spase, jer je sama Gospa obecala milosti potrebne za spasenje u smrtnom casu.

PS Da li imas tekst posvete Bezgrijesnom Srcu Marijinom? Ako imas, da li bi, molim te, htio staviti, pa bih ga ja kopirala u uvodni tekst. Bilo bi dobro obavijestiti ljude da se posvete u Bezgrijesno Srce Marijino, ako imas tekst?!

joakim

Ima više tih tekstova,a između njih pronašao sam ovaj:

Posveta Srcu Marijinu

Presveta Djevice i preljubezna Majko Isusova i Majko naša! Puni djetinje ljubavi i saučešća dolazimo k tebi sa željom, da te svojom ljubavlju i zahvalnošću utješimo i zadovoljimo za sve uvrede, kojima zaslijepljeni grešnici probadaju tvoje majčinsko Srce. Oprosti svima bijednim ljudima, a i nama, koji smo također toliko puta vrijeđali tebe i božansko Srce tvoga Sina.Primi našu zahvalnost, našu vjeru, naše pouzdanje i našu ljubav za sve one, koji su ti nezahvalni, koji su nevjerni
koji se ne uzdaju u te i ne ljube te. Da zadovoljimo za te uvrede i nezahvalnosti, rado primamo iz Božje ruke sve životne poteškoće i žrtve i sve to prikazujemo tvom bezgrešnom Srcu za obraćenje grešnika. Otvori nam svoje predobro Srce, da u njemu nađemo utočište i spas. Učini, da ne vrijeđamo više dragoga Boga, koji je već previše vrijeđan. Daj, da po zaslugama tvoga Srca, ostanemo vazda vjerni tvomu Sinu i da nasljedujemo tvoje neokaljano Srce u čistoći, u poniznosti, u dobroti, u ljubavi prema Bogu i bližnjemu. Prečisto Srce Marijino, budi nam utočište sada i na čas naše smrti. Amen

I ovu molitvu valjalo bi često moliti.......

Molitva za grešnike, koju je anđeo naučio djecu u Fatimi

Presveto Trojstvo, Oče, Sine i Duše Sveti! Ponizno te molim i darujem ti predragocjeno tijelo, krv, dušu i božanstvo Isusa Krista, koji je prisutan u svim svetohraništima širom svijeta, kao naknadu za sve uvrede, svetogrđa i nemarnosti, kojima te vrijeđaju ljudi. Po neizmjernim zaslugama njegova presvetog Srca i neokaljanog Srca Marijina molim te: obrati jadne grešnike!


Marijancica

Puno ti hvala.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 svi 2006 02:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
PAZNJA! :o PAZNJA! :o PAZNJA! :o

Nadolazeca subota, 6 svibnja 2006 je prva subota u mjesecu, Marijinom mjesecu.

Ako vec niste poceli i obavili poboznost pet prvih subota, mozete poceti ovaj mjesec, u pitanju je spas vase vlastite duse i otsteta Bezgrijesnom Srcu Marijinom, Bezgrijesnom Srcu vase Nebeske majke, koja stalno moli za vas.

Ako znate nekoga tko bi vam pravio drustvo, mozete doticnog/a povesti sa sobom, ili organizirati grupu. Zamolite vaseg svecenika da vam pomogne skupiti grupu stovatelja Bezgrijesnog Srca Marijinog.

Puno ljudi, clanovi World Apostolate of Fatima obavljaju poboznost prvih subota godinama, svaku subotu.

Trebamo dati otstetu Bezgrijesnom Srcu Marijinom za uvrede :twisted: kojima bezobrazni ljudi vrijedjaju Bezgrijesno Srce Marijino, na primjer:
- psovke protiv Bezgrešnog začeća,
- psovke protiv njezinog Djevičanstva,
- psovke protiv Božanskog majčinstva,
- odbijanje da je se prizna za Majku svih ljudi,
- javni pokušavaji usađivanja u srce djece ravnodušnost, prezir i konačno mržnje prema ovoj Bezgrešnoj Majci,
- direktno vrijeđanje Srca Marijinog na Njenim svetim slikama,
- razlicite uvrede Marije i Njezinog Bezgrijesnog Srca.
:!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 srp 2006 00:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
PAPA POZVAO MLADE DA MOLE KRUNICU I BUDU MIROTVORCI

Poziv mladeži da se ne stide "sami moliti krunicu, dok idete u školu, na fakultet ili posao" i da istodobno budu mirotvorci uputio je Papa u svojoj poruci za XVIII. Svjetski dan mladeži koji se slavi na Cvjetnicu 13. travnja. Svjetski dan mladeži ove se i iduće godine slavi u mjesnim Crkvama u iščekivanju još jednog velikog svjetskog susreta mladeži na programu 2005. godine u Kölnu.

Papa u poruci poziva mlade da se pouzdaju u Mariju, osobito u teškim trenucima, također stoga jer je tema izabrana za ovogodišnji Svjetski dan mladeži povezana s Godinom krunice: "Evo ti majke!" (Iv 19,26). "I vi ste mladeži suočeni s patnjom: samoća, neuspjesi i razočaranja u vašem osobnom životu; poteškoća uključivanja u svijet odraslih i profesionalni život; rastanci i žalosti u vašim obiteljima; ratna nasilja i smrt nevinih. Znajte ipak da u teškim trenucima, s kojima se svatko susreće u svom životu, niste sami: kao Ivanu podno križa, tako i vama Isus daje svoju Majku, da vas utješi svojom nježnošću", ističe Papa. Papa pritom podsjeća na svoje osobno iskustvo. "U svom sam životu neprestano kušao brižnu i djelatnu prisutnost Gospodinove Majke; Marija me prati svakoga dana u ostvarivanju poslanja Petrova nasljednika". U "Marijinoj školi", ističe Papa, mladi mogu otkriti "konkretnu zauzetost koju Krist od vas očekuje, naučiti staviti njega na prvo mjesto u svom životu, upraviti k njemu svoje misli i djela".

Draga mladeži, znate da kršćanstvo "nije neka misao i ne sastoji se u ispraznim riječima". "Kršćanstvo je Krist!" i poradi toga kršćanski poziv je "susresti Krista, ljubiti ga i širiti ljubav prema njemu", a Marija pomaže "ući u istinskiji, osobniji odnos sa Isusom". Papa zato poziva mladež da moli krunicu, što znači da "ljube Isusa srcem njegove Majke". "Ne stidite se sami moliti krunicu, dok idete u školu, na fakultet ili posao, na ulici ili u sredstvima javnog prijevoza", kaže Ivan Pavao II. "Steknite naviku da je molite među sobom, u svojim skupinama, pokretima i udrugama; ne ustručavajte se predložiti je u svom domu, svojim roditeljima i braći i sestrama, kako bi ona oživjela i učvrstila veze među članovima obitelji. Ta će vam molitva pomoći da budete jaki u vjeri, postojani u ljubavi, radosni i ustrajni u nadi", poručuje Papa mladeži. Papa ponavlja mladima da "nitko osim Krista" ne može dati "pravu sreću" i poziva ih da budu "straže jutarnje", "stražari što najavljuju svitanje i novo proljeće evanđelja". "Čovječanstvo", ističe Papa, "ima žurnu potrebu svjedočanstva slobodne i hrabre mladeži, koja se usuđuje ići protiv struje i snažno i sa zanosom proglašavati svoju vjeru u Boga, Gospodina i Spasitelja". Ali, primjećuje Papa, "to nije lako" i "postaje čak i nemoguće, ako se računa na samoga sebe. No, 'ono što je nemoguće ljudima, moguće je Bogu'".

Na kraju Papa upućuje mladeži poziv da budu mirotvorci: "U ovom vremenu kojem prijeti nasilje, mržnja i rat, svjedočite da samo On može dati istinski mir čovjekovu srcu, obiteljima i narodima na zemlji. Zauzimajte se u traženju i promicanju mira, pravednosti i bratstva. I ne zaboravite riječ evanđelja: 'Blago mirotvorcima: oni će se sinovima Božjim zvati!' (Mt 5,9)". Od mladih koji će se okupiti na svojim susretima na Cvjetnicu Papa traži da "te prigodne za 'trajnu formaciju' žive zauzeto, u molitvi, u pozornom slušanju i dijeljenju".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 srp 2006 07:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jucer sam saznala najljepsu vijest koja mi je ujedno objasnila cijeli moj zivot.
Naime, rođena sam na blagdan Bezgrešnog Srca Marijina! :q4:
To mi je najljepši dar koji mi je Bog mogao dati!
Hvala Mu, hvala Mu, hvala Mu!!!!!
Svima vama na forumu :arrow: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 srp 2006 12:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
moje cestitke Letizia, drago mi je da si ti bas ta koja je rodjena na blagdan Bezgresnog Srca Marijina :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 srp 2006 22:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Letizia napisao:
Jucer sam saznala najljepsu vijest koja mi je ujedno objasnila cijeli moj zivot.
Naime, rođena sam na blagdan Bezgrešnog Srca Marijina! :q4:
To mi je najljepši dar koji mi je Bog mogao dati!
Hvala Mu, hvala Mu, hvala Mu!!!!!
Svima vama na forumu :arrow: :grlim te:


Cestitam. :grlim te:

Sad kad znas da si usko povezana sa Bezgrijesnim Srcem Marijinim, mogla bi nesto uciniti za to Bezgrijesno Srce, bas kako je Bog trazio, poboznost prvih pet subota.

Mogla bi obaviti poboznost prvih pet subota, i prosiriti tu poboznost, koliko mozes. Vjerojatno bi i drugi ljudi bili zainteresirani da si spase dusu, pa bi i oni obavljali poboznost prvih pet subota, za otstetu Bezgrijesnom Srcu Marijinom. To bi usrecilo Boga, a i Mariju, a i tebi bi donijelo mnoge milosti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 srp 2006 07:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Cijeli zivot sam povezana sa Bezgrjesnim Srcem Marijinim!
Ovo je samo vidljivi Božji znak.
:arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 srp 2006 15:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 srp 2006 09:24
Postovi: 12
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Koja je razlika u čašćenju srca marijina i same Marije. Nije mi to jasno. :?:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 srp 2006 22:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 svi 2006 10:37
Postovi: 115
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
urlika napisao:
Koja je razlika u čašćenju srca marijina i same Marije. Nije mi to jasno. :?:


Kada kažemo da je netko srce od čovjeka ili da je nečije srce čisto na što zapravo mislimo?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 srp 2006 11:32 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 srp 2006 09:24
Postovi: 12
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mihael napisao:
urlika napisao:
Koja je razlika u čašćenju srca marijina i same Marije. Nije mi to jasno. :?:


Kada kažemo da je netko srce od čovjeka ili da je nečije srce čisto na što zapravo mislimo?


Nisam te shvatila, mislim da pitanje na pitanje ne ide :?: :shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr