www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 20:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2010 21:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Šutnja je mač u duhovnoj borbi


Kad bi se duše htjele sabrati na pobožnost, Bog bi im odmah govorio, jer je rastresenost glasnija od ¨Gospodnjeg jezika.(Dn. 452). Šutnja je mač u duhovnoj borbi. Pričljive duše nikad neće dospjeti do svetosti.T aj mač šutnje sve odsijeca što se nastoji objesiti o dušu.Mi smo naviknuti reagirati na jezik i misliti da uvijek moramo odmah odgovoriti, ne pazeći na to da li je Božja volja govoriti. Šutljiva duša je jaka. Sve protivštine neće joj naškoditi kad ustraje u šutnji.Šutljiva duša je sposobna najtješnje se sjediniti s Bogom.Ona živi gotovo stalno pod nadahnućem Duha Svetog. U šutljivoj duši Bog djeluje bez smetnji. (Dn. 477) Moja je nakana uvijek ista: sjediniti se s milosrdnim Kristom.(Dn. 790) U nutarnjoj mirnoći i tišini vjerna sam nutarnjim nadahnućima, a provodim ih u životu i ostvarujem prema dopuštenju duhovnog vođe.20 21Za svaku
neprijatnost i svako trpljenje iskreno ću zahvaljivati Bogu. (Dn. 743) Često osjećam da osim Isusa nemam nikakve pomoći, premda mi je katkad jako potrebno objašnjenje želja Gospodinovih. Shvatila sam da ću ponekad u najtežim trenucima biti sama, napuštena od svih. Onda moram stajati pred svim olujama i boriti se svom snagom moje duše, čak protiv onih od kojih sam bila očekivala pomoć. No, ja nisam sama, jer Isus je sa mnom. S Njim se ničeg ne bojim. Svjesna sam svih stvari i znam štoBog traži od mene. Muku, obezvrjeđivanje, prijezir, progonstvo i ponižavanje – to ćebiti stalni moji sudionici - ne znam ni za kakav drugi put. Za iskrenu ljubav – nezahvalnost.Tako izgleda moj put označen Isusovim tragovima.(Dn. 744, 746) Stoga ću olakšanje u bolima tražiti u molitvi.(Dn. 792) Sveta Hostijo, održi me i zatvori mi usne da ne mogu mrmljati i tužiti se. Kad šutim, znam da ću pobijediti.(Dn. 896) Kad bi se šutnja točno obdržavala, ne bi bilo nikakvog mrmljanja, nikakve ogorčenosti, nikakvih govora, nikakvog ogovaranja, nikakvih povređivanja ljubavi prema bližnjem. Kratko rečeno:mnoge pogreške bile bi suvišne.Šutljive usne su čisto zlato i svjedoče o nutarnjoj svetosti.(Dn. 552) U životu je i puno nesporazuma. Moja strpljivost se vježba i odatle dolazi iskustvo.Upoznajem mnogo, učim svakodnevno i utvrđujem kako malo mogu. Stalno otkrivam pogreške u svom ponašanju. No, to me ne obeshrabruje, nego zahvaljujem Bogu jer mi podaruje svoje prosvjetljenje za moju spoznaju same sebe. (Dn. 900) Spoznala sam da mogu izdržati u trenucima svih kušnji jedino pouzdavajući se u beskrajno Božje milosrđe.U trenucima nezadovoljstva sa samom sobom, duša se osjeća slabo kao malo dijete. A njima se ne pristoji razgovarati sa stvorenjima. Tada se moja duša drži svom snagom Boga i živi isključivo iz vjere.Gospodin mi govori: »Odmori se, Moje dijete, na MomSrcu. Vidim, ti si iscrpljena radom u Mojem vinogradu.«,a moju dušu ispuni Božje veselje.(Dn. 945) Kada se opet osjećam ojačana Božjom snagom, hrabrija sam u govoru i ophođenju s ljudima. (Dn.944) No, od stvorenja ništa ne tražim. Nastojim ih toliko susretati koliko to traže okolnosti.Ne povjeravam im se –jedino onda kad je to nužno za Božju slavu. Družim se s anđelima. (Dn. 1200)Isus mi reče: »Znaj, Moja kćeri, kad težiš za savršenošću, posvetit ćeš mnoge duše. Ali, ukoliko ne bi nastojala oko svetosti, tada bi i mnoge duše ostale nesavršene. Znaj, da će njihova savršenost ovisiti o tvojoj savršenosti i velik dio odgovornosti past će na tebe. Ne boj se, nego ostani isključivo vjerna milostima koje ti dajem. U trenutku kad sam stajao pred Herodom izmolio sam ti milosti uzdignuti se iznad prijezira ljudi i vjerno slijediti Moje putove. Šuti kad se ne želi priznati tvoju istinu, tada govoriš rječitije.« (Dn 1165, 1164) Ulazim u dubinu svog bića i sjedinjena s Isusom zahvaljujem za sve: s Njim, u Njemu i po Njemu iskazujem Bogu slavu. (Dn. 1177)Danas kod klanjanjaGospodin mi daje spoznati, kako Mu je stalo do toga da se duša odlikuje djelom ljubavi.U duhu sam vidjela da nam dovikuju mnoge duše:» Dajte nam Boga«, na što je uskipjela u meni apostolska krv. Neću se štedjeti, nego se davati za neumrle duše do posljednje kapi, premda to Bog možda ne traži tjelesno.U duhovnom mi je smislu to moguće i zasluga nije neznatnija.
(Dn. 1249)


Iz Dnevnika sv.sestre Faustine Kowalske


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 tra 2010 00:02 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 lis 2009 22:35
Postovi: 87
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Da, ali ne bi volila bit ni povod. :grlim te:

Evo jedna lipa molitva iz Dnevnika preporučam ju svima moliti svaki dan.
Kratka je a Gospu će obradovat.




O Marijo, Ti prečista Djevice,
Ti čisti kristalu moga srca.
Ti si mi snaga, o jako Sidro,
Ti si slabom srcu obrana i zaštita.

O Marijo, čista i neusporediva!
Ujedno Djevice i majko.
Lijepa kao sunce i neokaljana,
Slika Tvoje duše ne može se usporediti s ničim.

Tvoja ljepota zanosi Presvetog Sina.
On s neba siđe i napusti vječno prijestolje,
Primi Tijelo i krv iz Tvog srca,
Ostade skriven devet mjeseci u Tvom srcu.

O Majko i Djevice, nitko ne shvaća
Da beskrajni Bog postaje čovjekom.
Iz ljubavi i iz Svog neizmjernog Milosrđa.
Po Tebi, Majko - živimo s Njim u vječnosti.

O Marijo, Djevice i Vrata Nebeska.
Po Tebi dođe nam otkupljenje.
Po Tvojim rukama teku na nas sve milosti.
Težnja samo za Tobom - može me posvetiti.

O Marijo, Djevice - Ti prelijepi Ljiljane,
Tvoje srce bilo je Gospodinu prvo svetohranište na zemlji.
Jer Tvoja poniznost bila je najdublja, stoga si
Postavljena svetima i iznad svih korova anđela.

Marijo, moja slatka Majko,
Tebi poklanjam dušu, tijelo i svoje jedino srce,
Budi Čuvaricom u mom životu
Ali posebno u bolima posljednje borbe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 svi 2010 19:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Magda napisao:
Šutnja je mač u duhovnoj borbi


Kad bi se duše htjele sabrati na pobožnost, Bog bi im odmah govorio, jer je rastresenost glasnija od ¨Gospodnjeg jezika.(Dn. 452). Šutnja je mač u duhovnoj borbi. Pričljive duše nikad neće dospjeti do svetosti.T aj mač šutnje sve odsijeca što se nastoji objesiti o dušu.Mi smo naviknuti reagirati na jezik i misliti da uvijek moramo odmah odgovoriti, ne pazeći na to da li je Božja volja govoriti. Šutljiva duša je jaka. Sve protivštine neće joj naškoditi kad ustraje u šutnji.Šutljiva duša je sposobna najtješnje se sjediniti s Bogom.Ona živi gotovo stalno pod nadahnućem Duha Svetog. U šutljivoj duši Bog djeluje bez smetnji. (Dn. 477)


e ..i sad reci...
kak da se ja utišam... :roll: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lis 2011 15:15 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 19 lis 2011 16:26
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kolikom ljubavlju je sveta Faustina ljubila Milosrdnog Isusa,svakom svojom rječju,djelom i molitvom...Može nam svima biti primjer kako tražiti Gospodina u malim i svakodnevnim stvarima i kako mu povjeravati sve što imamo i što smo sami po sebi-jedne velike ništice i bijede bez Njega...predivan dnevnik,preporučila bih ga svakom!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2013 09:19 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 15 ruj 2013 11:18
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvaljen Isus i Marija.Dali ima itko ovu knjigu u pdf ili nekome drugome formatu.Bio bih vam mnogo zahvalan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2013 09:49 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 15 ruj 2013 11:18
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvaljen Isus I Marija.Dali im itko dnevnik sestre Faustine kowalske u pdf ili nekome drugome formatu.Najbolje bi bilo izdanje iz 1998god.Ja nisam u mogucnosti da ju kupim.Bio bih vam mnogo mnogo zahvalan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2013 10:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
@ Emanuel: ovo sam pronasla:

http://www.4shared.com/office/cJbIuKWR/ ... stine.html

http://www.scribd.com/doc/82124497/Dnev ... e-Kowalske

Pa mozes dowload


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2013 14:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 15:48
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Emanuel, jupit cu ti ja knjigu. ja je sad citam i toliko je aktualno sve to o cemu faustina govori. jel zivis u zagrebu?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2013 17:42 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 15 ruj 2013 11:18
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Emanuel napisao:
Hvaljen Isus I Marija.Dali im itko dnevnik sestre Faustine kowalske u pdf ili nekome drugome formatu.Najbolje bi bilo izdanje iz 1998god.Ja nisam u mogucnosti da ju kupim.Bio bih vam mnogo mnogo zahvalan.

Ja sam citao neke dijelove iz dnevnika,ali sada bih se volio posvetiti proucavanju svega vezanog uz Svetu Fustinu i djelo kroz nju.Dali je netko dozivio kusnju nad kusnjama koja je tamo opisana?Mislim da danas kada sam stavio kao Novu temu(pod naslovom potrebna POMOC-DALI IMA ITKO..) ili ovdje poruku netko poslije toga zamolio krunicu Bozanskog milosrdja ili zamolbu milosrdja sto mislim da sam osjetio(toliko ljubavi),ako je tocna moja tvrdja volio bih upoznati tu osobu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2013 20:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ruj 2013 22:35
Postovi: 61
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Više o sv. Faustini i Božanskom milosrđu možete pronaći na sljedećoj adresi:

http://www.pbm-ovcara.com/

http://www.pbm-ovcara.com/index.php?opt ... Itemid=118


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr