www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 11:23

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 ožu 2018 21:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Evo jos jedan mocan;



Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2018 08:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Pa evolucija je bajka!...really, you didnt know it??
to što ti u tako veliku prevaru , TE vjeruješ to je druga stvar...znam reći ćeš , vjeruje i dio Crkve i bla,bla...nek vjeruje, dio ipak ne vjeruje i ti su po meni u tome pametniji...vjerovati da si postao od bičaša, amebe, crva?!
rubish, ..iliti gluposti :b101:


Evo te opet Hrki. A sto je s ravnom zemljom? Nekako si nestao skupa s tom teorijom kad sam ti objasnio youtube videa :roll:


O FE dok ne napraviš jednostavan opit koji kao pomorac možeš napraviti nemamo šta dalje

Znači ti vjeruješ u teoriju evolucije...da je čovjek nastao od jednostaničnog organizma??
Darwin i ekipa su bili u pravu,jel?...a to što piše u Bibliji , temelju svakoh kršćanina je nebitno...je li ti znaš da u postanku piše da je Bog stvarao svaku vrstu na zemlji, a ne da je vrsta nastala slučajno jedna iz druge???
Pa barem ti stalno nešto bacaš iz biblije...kako ti onda petoknjižje nije relevantno?? Postanak/ genesis je jedno od najvažnijih knjiga svetog pisma...tu ti sve piše...što vjeruješ trulim i plaćenim znastvenicima


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2018 08:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
O FE dok ne napraviš jednostavan opit koji kao pomorac možeš napraviti nemamo šta dalje


Vec sam ti rekao da sve valja s racunicom.


Hrvoje Hrki napisao:
je li ti znaš da u postanku piše da je Bog stvarao svaku vrstu na zemlji, a ne da je vrsta nastala slučajno jedna iz druge???


Iskreno, pojma nisam ima dok mi nisi sad reka. :roll: A ne znam tko tvrdi da su vrste nastale slucajno? I zasto bi evolucija iskljucivala Boga?


Hrvoje Hrki napisao:
Pa barem ti stalno nešto bacaš iz biblije...kako ti onda petoknjižje nije relevantno?? Postanak/ genesis je jedno od najvažnijih knjiga svetog pisma...tu ti sve piše...što vjeruješ trulim i plaćenim znastvenicima


Vazno je meni itekako. Samo, sto to treba znat i tumacit.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2018 08:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
O FE dok ne napraviš jednostavan opit koji kao pomorac možeš napraviti nemamo šta dalje


Vec sam ti rekao da sve valja s racunicom.


Hrvoje Hrki napisao:
je li ti znaš da u postanku piše da je Bog stvarao svaku vrstu na zemlji, a ne da je vrsta nastala slučajno jedna iz druge???


Iskreno, pojma nisam ima dok mi nisi sad reka. :roll: A ne znam tko tvrdi da su vrste nastale slucajno? I zasto bi evolucija iskljucivala Boga?


Hrvoje Hrki napisao:
Pa barem ti stalno nešto bacaš iz biblije...kako ti onda petoknjižje nije relevantno?? Postanak/ genesis je jedno od najvažnijih knjiga svetog pisma...tu ti sve piše...što vjeruješ trulim i plaćenim znastvenicima


Vazno je meni itekako. Samo, sto to treba znat i tumacit.


Kako valja s računicom kada na 10km možeš vidjeti brod visok 5m, a ne bi trebao vidjeti objekte niže od 7,8 metara zbog navodne zakrivljenosti zemlje??

Pa u vezi TEORIJE, ponavljam teorije evolucije, to nije znastveni aksiom ( nada antikršćani žele proturiti da je) je jasno šta je twrdio darwin od kojega je sve počelo, pa ga je masonerija upregla u svoje antikršćanstvo, njega i njegove sljedbenike
Po njima sve je nastalo slučajno!...i svemir, i naša zemlje i biljke na zemlji i životinje ( čovjek je nastao od životinje, a one u dugom lancu od jednost. organizma!)
I onda gdje je tu Bog???
I nema se prvo poglavlje SP šta alegorički tumačiti...barem je tu sve jasno...Bog je točno rekao kako je šta stvoreno ( nama potrebe za nikakvom alegorijom, metaforom isl.)
Samo budala može vjerovati da je čitava flora i fauna mutacijama i prirodnim odabirom nastala iz jedne jedine stanice ...ameba, euglena, bakterija- nevažno točno od kojeg jednost.org!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2018 09:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Kako valja s računicom kada na 10km možeš vidjeti brod visok 5m, a ne bi trebao vidjeti objekte niže od 7,8 metara zbog navodne zakrivljenosti zemlje??


Na 10km mozes(moguce je) vidjeti i objekt od 3 metra, pa cak i 2metra, pa cak i 1metar (ukoliko gledas teleskopom). No, ti pretpostavljas da se brod od 8metara visine nalazi na 8m nadmorske visine, sto je krivo. Dakle, imam pitanje za tebe Hrvoje;

Brod od visine 12metara se 15-03-2018 u 07:00 am usidrio u Granvillu. Udaljenost od mora do najviseg vrha broda iznosi 8 metara. Na koliko se metara nadmorske visine nalazi vrh broda?

:roll:


Hrvoje Hrki napisao:
Samo budala može vjerovati da je čitava flora i fauna mutacijama i prirodnim odabirom nastala iz jedne jedine stanice ...ameba, euglena, bakterija- nevažno točno od kojeg jednost.org!


:roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2018 16:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
dujam napisao:
Evo jos jedan mocan;
]

Meni malo smeta što je tako moćan prikaz iz Evandjelja osiromašio uspoređujući ga sa svojim odlaskom na Ultru. Pa ono Jakovljen zdenac, Živa Voda, otkrivenje Mesije, predkorizmeno doba etc.
Jedan duhovnik ne bi olako uspoređivao takvo što. Al dobro, ko sam ja da sudim, vjerojatno subjektivno ocjenjujem jer su mi ti prizori iz evandjelja jako utjecali na moj duhovni život
Ko zna kako njegov postupak izgleda u Božjim očima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2018 12:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
dujam napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Eto,ja mislim da ne utječe na mene...Jer sam iznad toga...


Iznad cega? Covjeka? Ukoluiko si covjek, to djeluje na tebe. To je ravno tome da tvrdis da svakodnevno trcanje ne djeluje na tvoje misice, pluca, srce, pa cak i psihu..


IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
A glede sanjanja,postoji škola koja kaže baš o potrebi suočavanja u snu sa svojim demonima,krenuti prema njima,umjesto bježati(obično pobjegnu).Tako se riješavaju unutarnji konflikti,između ostalog...


Ne znam, jel podrazumijevas cudovista pod "demone"? Ako jesi, ok. Kao sto sam i napisao;

"...i jedini nacin da ga pobijedis jest da i sam postanes jos strasnije cudoviste."

Drugim rijecima, tako osobe i odrastaju, hraneci svoju "mracnu stranu" koja je sposobna radit "nasilne" i "strasne" stvari. Ukoliko osoba ne razvije to "cudoviste" u sebi, onda ce u zivotu postat zrtvom svih ostalih. Dakle, bitno je znat da imas svoju mracnu stranu i ophodit se s njom na kvalitetan nacin, tako da je kontroliras. Tipa znat da nekome mozes stat na kraj, ili ako dode do fizickog konflikta - da se mozes branit. Tek ukoliko si sposoban radit takve stvari, tek onda mozes bit i milosrdan. I tu mi je zanimljiva poveznica s Kristom; koji je mogao uskratit zivot svim Rimljanima(najnasilnija i najstrasnija stvar sve pobit), no pokazao im je milost i iz ljubavi patio, tj. iz tog kuta im je pokazao milosrde.

Ne slažem se u ničemu s tobom(bar od ovog napisanog).Odakle..."jedini način da ga pobijediš jest da i sam postaneš još strašnije čudovište"...mislim da to nema veze sa istinom...svijetlo pobjeđuje mrak...i David Golijata...pobjeda nema veze sa veličinom.Neke stvari,u stvari,sve o čemu pišeš,trebao bi govoriti iz iskustva...citirati nekog drugog nije autentično.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2018 12:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
[quote="Billy"]BLAGOSLIVLJAJTE

.







KAKO BLAGOSLIVLJATI:

Prekrižimo se, a zatim: ispruženim dlanom i prstima ravno ispruženim ispred sebe, a okomito
postavljenim prema tlu gdje stojimo zazivamo blagoslov Gospodina Boga našeg na predmet, sobu,
kuću, osobu, zemlju i dr.

Počinjemo činiti križ ispruživši ruku naprijed... U ime Oca... (Prateći pogledom i mislima vrh ispruženog
dlana i gornji kraj predmeta, sobe, kuće...); povlačimo ruku u sredinu govoreći...
I Sina...; lijevo (prateći pogledom i mislima lijevi kraj predmeta, sobe, kuće...) I Duha...;desno...
Svetoga...; i dolje... Amen. Taj blagoslov učinimo tri puta. Nakon toga tri puta se normalno prekrižimo!

RIJEČI (FORMULE) BLAGOSLTVLJANJA

Snagom Predragocjene Krvi Kristove i zaslugama Njegovih Svetih Rana, neka ti Bog daruje... (ili: neka te
Bog oslobodi...) u Ime + Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen.

*


*


*

.

*

Uzmi blagoslovljene vode, napravi znak Križa i reci, pun vjere: "U Ime Isusovo blagoslivljem + svu našu
zajednicu; blagoslivljem + sve koje ću danas susresti; blagoslivljem f sve koji su se preporučili u moje
molitve; blagoslivljem t našu kuću i sve + koji ulaze i izlaze. Amen. "
QUOTE:
Evo komentiram neki stariji post,jer sam počela čitati sve od početka.Ovo podsjeća na one tete sa astro showa.Znam da svećenik blagoslivlja.Ali on je"ovlašten"za to.Ovo je meni ezoterija đir.Vidi se da neznam uredno napraviti komentar,neznam kako se to radi??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2018 13:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ne slažem se u ničemu s tobom(bar od ovog napisanog).


Ok..?

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Odakle..."jedini način da ga pobijediš jest da i sam postaneš još strašnije čudovište"...mislim da to nema veze sa istinom...svijetlo pobjeđuje mrak...i David Golijata...pobjeda nema veze sa veličinom.


Svijetlo pobjeduje mrak - u duhovnoj dimenziji. Inace bi se s nacistima borili molitvom? A ne bi ni koristili silu da privedemo pljackase, ubojice, itd.. Dakle, vidimo da stvarnost bas tako i ne funkcionira, jel tako? :roll:


IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Neke stvari,u stvari,sve o čemu pišeš,trebao bi govoriti iz iskustva...citirati nekog drugog nije autentično.


Razmisli prije nego napises.
Ja sam ti gore rekao kako to djeluje na psihu. I sad, to djeluje na psihu, slagala se ti ili ne slagala. To je stvarnost. Probaj razmisljat o tome kao da pusis. I onda ti doktor kaze da ti pusenje steti, a ti kazes "ja se ne slazem s tim". Hoce li tvoje slaganje/neslaganje utjecat na cinjenicu da pusenje steti tvome tijelu? Naravno da nece. No, ako doktor ne pusi, ne bi trebao govorit o pusenju, jer nema iskustva u tome, zar ne? :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2018 13:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ovo je meni ezoterija đir.Vidi se da neznam uredno napraviti komentar,neznam kako se to radi??


Na pocetku ide "[+quote="Billy"]" a na kraju "[+/quote]" (bez ovih pluseva)
Ugl, ovaj blagoslov treba bit tocno pod kutom od 90 stupnjeva. Inace, Bog odbija blagoslovit;

"Prekrižimo se, a zatim: ispruženim dlanom i prstima ravno ispruženim ispred sebe, a okomito
postavljenim prema tlu gdje stojimo zazivamo blagoslov Gospodina Boga našeg na predmet, sobu,
kuću, osobu, zemlju i dr. "


:lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr