www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:52

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 sij 2018 23:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Belive napisao:
Hm, preletjeh preko navedenog linka koji upućuje na drugu temu (ne da mi se sve čitat), ali općenito ne virujen u ta prokletstva i sl. - tj. jednom sam i pričala sa svećenikom o onim prokletstvima koja "doživimo" kad nas Romi ili one gatare koje prose novac po ulici znaju "prokleti" pa smo došli i na ovu temu. Uglavnom, najjednostavnije mi svećenik kaže "čega se bojiš" te me pitao, između redaka, koji me filmovi pucaju.

Dakako, da ne bi bila moja naklapanja - ovaj članak iz Glasa koncila (koji je bar za mene uistinu dosta relevantan izvor) je sve objasnio https://duhovnost.net/osvecuje-li-mi-se ... ko-stablo/ :b112:


Po tebi prokletstvo ne postoji?
Meni to zvuči ko da netko negira samog Sotonu.
Uzrok prokletstva je grijeh.

Oci naši zgriješiše i više ih nema , a mi nosimo krivice njihove. (Tuž 5: 7)

Ima par stranica koje malo o tome pišu:


http://www.dobripastir.com/index/index.php/clanci-iz-rheme/postoji-li-prokletstvo

http://www.rastimougospodinu.com/index.php/o-prokletstvu.html

Članak u GK ima naslov: Osvećuje li mi se Bog zbog grijeha predaka i trebam li “liječiti obiteljsko stablo”?
Bog nije zao da se osvećuje.
Radi nekih teških grijeha predaka za koje nije data zadovoljština mogu biti na kušnji potomci da ih Sotona navodi na zlo. Sama kušnja nije još grijeh, ali čovjek je slab.
Postoje obitelji u kojima je tzv. generacijska tragedija koja vjerovatno uzrok ima u prokletstvu.
Lijek je sveta Misa za pokojne i sakramentalni život.

Kompletna knjiga sa molitvama u drugom dijelu:
Kako spoznati zamke zloga
https://1drv.ms/b/s!Aitxvg2kqC-iqh_uvXPEKp6wz5R0


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2018 23:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy sto je prokletstvo? I gdje Crkva govori o prokletstvu?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2018 00:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
:b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2018 07:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Belive napisao:
Ne razumijemo se baš mi - ono gore o prokletstvu sam samo povukla paralelu s onim "kad te neko drugi proklinje" - uglavnom, nebitno.
Ne negiram ja postojanje Sotone, ali

Citat:
Članak u GK ima naslov: Osvećuje li mi se Bog zbog grijeha predaka i trebam li “liječiti obiteljsko stablo”?

Izgleda da ste samo naslov pročitali?

Citat:
Postoje obitelji u kojima je tzv. generacijska tragedija koja vjerovatno uzrok ima u prokletstvu

Kada je riječ o »izlječenju obiteljskoga stabla«, isusovac dr. Mihály Szentmártony ističe da »liječenje obiteljskog stabla nije duhovni pokret, nego jedan oblik alternativne terapije koja upotrebljava religiozne pojmove, pomiješane s ezoterikom«. Ezoterika nikada nije bila, niti može biti, pokladom i baštinom katoličke vjere. To bi konkretno značilo da liječenje obiteljskog stabla polazi od pretpostavke da preci mogu »izravno« utjecati na ponašanje svojih potomaka...

Kako objašnjava dr. Szentmártony, teološki gledano postoji poteškoća, jer Crkva uči da je grijeh osoban i da je svaki čovjek za njega osobno odgovoran. I zato postoji stvarna opasnost od miješanja elemenata koji ne pripadaju katoličkoj vjeri, već ezoteriji... Utjecaj pokojnika na žive – kako to naučavaju teoretičari liječenja obiteljskog stabla – spada u svijet ezoteričnih vjerovanja.
Otac Raniero Cantalamessa – koji je teolog i propovjednik Papinskog doma – jasno tvrdi: »Liječenje obiteljskog stabla nema nikakvih biblijskih temelja.« O. Szentmártony dodaje pak da »liječenje obiteljskog stabla nije po sebi religiozni pokret, nego jedna od alternativnih psihoterapija koja uz ezoterične upotrebljava i religiozne pojmove i sredstva« kao što su molitve, polaganje ruke, i slično. Isto tako, teološka poteškoća s kojom je Vaš ispovjednik kao teolog morao biti upoznat tiče se i činjenice da je »generacijsko liječenje« nespojivo s katoličkom naukom o sakramentu krštenja.
....
Osim toga, generacijsko liječenje uključno niječe slobodu volje, jer bi preci bili krivi za sadašnje stanje svojih potomaka. A to pak znači da nema mjesta ni za osobnu ispovijed. Zašto bi se onda, kao vjernici, uopće ispovijedali ako bi iz grijeha bila »isključena« naša slobodna volja i naša odgovornost za počinjeno?

Citat:
Lijek je sveta Misa za pokojne i sakramentalni život.

Ispravan odnos prema pokojnicima je onaj koji je izrečen u »Katekizmu Katoličke Crkve«, a sastoji se u našoj molitvi za pokojnike: Crkva je, od prvih vremena, častila spomen mrtvih i za njih prinosila molitve, poglavito misnu žrtvu, da bi, očišćeni, mogli prispjeti k blaženom gledanju Boga.

Meni dovoljno :l30:


Pročitao sam ja cijeli tekst iz GK još mnogo prije.
Ono što je činjenica, u katoličkoj crkvi ima svećenika koji imaju različite stavove po tom pitanju.
Stavio sam knjigu Msgr. Bolobanića kojeg cijenim jer ima iskustva i kao egzorcist, i dugo je svećenik.
I Manjackal piše o obiteljskom stablu na temelju iskustva i doživljenoga.

http://www.jmanjackal.net/cro/crotree.htm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2018 07:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
Billy sto je prokletstvo? I gdje Crkva govori o prokletstvu?


Izvan Crkve nema spasenja, već samo prokletstvo.

Prokletstva dolaze kada ne poslušamo Boga. Neki misle da je Bog stvorio prokletstva kako bi nam se osvetio vrativši nam za naše zlo. Bez obzira je li to točno ili ne, nije Božja krivnja što smo prokleti. To je naša krivnja i zločin. Sveobuhvatnost prokletstva donosi bolest, oboljenja, nemoćnost, ropstvo, čak i samu smrt.

Sve ovo dolazi samo zato što nismo uspjeli ispuniti standard koji je Bog na početku namijenio da ispunimo. U Izrekama 3,33 stoji: “Jahvino je prokletstvo na domu bezbožnika, a blagoslov u stanu pravednika.”

Gnjev Božji je mnogo puta spomenut u Bibliji, ali proklstvo nije toliko prisutnost zlobne ljutnje, koliko odsustvo Božje dobrote. Ako dopustimo grijehu da uđe u naše srce, Bog odlazi jer On ne može istovremeno prebivati ​​s grijehom. A rezultat je da Njegova dobrota i blagoslovi napuštaju naše prisustvo, a također i naše živote.

Ponovljeni zakon 30,19-20 nam kaže: “Uzimam danas za svjedoke protiv vas nebo i zemlju da pred vas stavljam: život i smrt, blagoslov i prokletstvo. Život, dakle, biraj, da živiš ti i tvoje potomstvo.”

Ultimatum proklestvu danas je da je ono pobijeđeno silom Isusove smrti i uskrsnuća. I ako mnogi ljudi i dalje žive pod prokletstvom, to je jer su nesvjesni ili neosjetljivi na otkupljujuću silu koja dolazi kada pozovu Isusa da slomi lance prokletstva u njihovim životima.

Galaćanima 3,13 nam pruža sjajne vijesti da nas “Krist otkupi od prokletstva Zakona, postavši za nas prokletstvom – jer pisano je: Proklet je tko god visi na drvetu.”


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2018 08:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
Da ne otvaram novu temu, udruga 'Dugina obitelj' objavila slikovnicu za djecu istospolnih obitelji i planira je ponuditi vrtićima u Hrvatskoj. Što reći?
Upravo ide emisija posvećena ovoj temi na Otvorenom...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2018 11:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy napisao:
dujam napisao:
To je naša krivnja i zločin.


I kakve to veze ima s ob stablom?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2018 12:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
Billy napisao:
dujam napisao:
To je naša krivnja i zločin.


I kakve to veze ima s ob stablom?



Sad ti činiš ono što rade protestanti. Vade rečenicu iz konteksta, a ne čitaju redak prije i poslije (kad citiraju bibliju).
To je naša krivnja u konteksu da nitko nije proklet jer je Bog zao nego jer se udaljio od Boga.

Kakve veze sa ob stablom?
Čovjek je duh i tijelo. Kako smo kopija genetski svojih predaka tako i duševno.
Da je tvoj pradjed bio teški grešnik i kojeg je napastovao neki zloduh, velika je šansa da sada kada je pradjed mrtav isti zloduh krene na tvog djedu, oca i u konačnici na tebe.
Ili si ti imun na zlo i ne vjeruješ u duhovnu borbu u kojoj smo svi sudionici?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2018 13:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
BLAGOSLIVLJAJTE

...NEKA VAM DAN NE PROĐE A DA NE BLAGOSLOVITE NEKOGA I U NEŠTO...

Svi budite jednodušni, puni suosjećanja, bratske ljubavi, milosrđa i poniznosti!

Ne vraćajte zlo za zlo, ni uvredu za uvredu, već naprotiv, blagoslivljajte, jer ste na to POZVANI da
baštinite blagoslov! (1 Petrova 3,8-9)

To je poziv Hrvatima, ali i svima...

“Neka te Bog blagoslovi!” - to je najčešće upotrebljavani pozdrav među kršćanima u mnogim zemljama.
To bijaše stari pradjedovski hrvatski pozdrav.. neka opet bude!

Iza tih riječi blagoslova sakrivena je golema snaga.

BLAGOSLOVITI (Blagogovoriti/izgovoriti posvećen je-zdra vije) ZNAČI:

1. riječima zaželjeti sreću, zdravlje, posvećenje

2. moliti za Božju pomoć u nekoj određenoj situaciji ili stanju

3. pribaviti drugome sreću i dobrobit

4. razveseliti nekoga, veličati i hvaliti

Najjednostavnije rečeno, blagosloviti znači; učiniti nešto dobro u nekoj situaciji, stanju, ili nekoj osobi.
Pri tome trebamo biti oprezni, koju vrstu blagoslova izričemo nad drugim ljudima, ili nad jednom
situacijom, jer snaga tog blagoslova STVARNO DONOSI PLODOVE I REZULTATE.

Istražit ćemo tu istinu u više točaka.

1. BLAGOSLOV MIJENJA ODNOSE

U Starom zavjetu nalazimo izvještaj o Jakovu i Ezavu, koji su svaki za sebe htjeli dobiti blagoslov iz usta
svog oca Izaka. Oni su iskreno vjerovali da izrečeni blagoslov iz usta jednog Božjeg čovjeka donosi u
svakom slučaju odgovarajući rezultat. Zato su se odlučno borili za taj blagoslov. Jakov se obukao kao
Ezav i prišao svom gotovo slijepom ocu Izaku, te primio blagoslov koji je po pravu trebao pripasti
njegovom starijem bratu. Tako je postao nasljednik svojih predaka Abrahama i Izaka od kojega je
nastao izraelski narod. Radi toga se danas često govori o Bogu kao “Bogu Abrahamovom, Izakovom i
Jakovljevom”. Kao u ovom primjeru, tako i u čitavom Starom zavjetu - ljudi su bili vrlo oprezni
izgovarajući riječi blagoslova ili prokletstva nad drugima, jer je Bog primao njihove riječi i često točno
tako učinio kako je izrečeno na usta Božjih izabranika.

Tko izgovara riječi prokletstva uprisutnjuje u svojoj blizini i blizini osobe, stvari ili zbivanja zloga. To
rađa strašnim plodovima. Stoga su NAJGORI LJUDI U NARODU KOJI PSUJU I PROKLINJU. Oni će naš
narod upropastiti, ako se po onima koji blagoslivljaju ne OSLOBODI VEĆA BOŽJA SNAGA, KOJA IMA
APSOLUTNU PREVLAST NAD MATERIJALNIM I DUHOVNIM SVIJETOM.

-PRIMJER- O životu jedne žene koja je izmijenila svoga muža snagom blagoslova. Njezin muž je bio
nevjeran, a kod kuće je bio svega dva mjeseca u godini, u vrijeme zimskog razdoblja. Proljeće, ljeto i
jesen provodio je na gradilištima. Tamo je većinom potrošio sav novac. Obitelj nije dobivala nikakvu
financijsku pomoć od njega. Dugo vremena ga je žena proklinjala. S vremenom je bivalo sve gore s
njezinim mužem, te više nije pokazivao uopće vjernost svojoj ženi i djeci. Jednoga dana došla je žena u
doticaj s Evanđeljem Isusa Krista i postala kršćanka. Čitajući Bibliju spoznala je da Isus Krist ne želi da
proklinje svoga muža, jer Biblija kaže: “NE PROKLINJI, NEGO BLAGOSLIVLJAJ”



Tako je počela primjenjivati u praksi Božju Riječ i umjesto da proklinje svoga muža, blagoslivljala ga je
od rana do kasna. Blagoslivljala je osobu svoga muža i njegov posao i molila je za njega uvijek. Malo po
malo pokazala se u njegovom životu duboka promjena. Nije dugo potrajalo i muž joj je počeo pisati
prijazna ljubavna pisma. Zatim, jednog dana, napisao joj je da je našao dobar posao i sada može početi
pomagati porodicu. Tom pismu je priložio jedan ček. Žena je bila presretna i nastavila je blagoslivljati
muža i njegov posao. Njegov posao je bio sve uspješniji, a čekovni iznosi su postajali sve veći. Konačno
se odlučio na to da potraži posao u gradu, gdje je živjela njegova obitelj, tako da bi mogao stanovati
kod kuće.

BLAGOSLIVLJANJEM UPRISUTNILA JE U DUŠI MUŽA I NJEGOVOJ BLIZINI BOŽJU MOĆ, koja ga je
dovela kući, te je postao dobar suprug i uzoran otac svojoj djeci.

Slična iskustva možemo imati u našem svakodnevnom životu. Da blagoslov ne donosi rezultate onda
Bog ne bi od nas zahtijevao: “BLAGOSIVLJAJTE ONE KOJI VAS PROGONE!; Blagoslivljajte, a ne
proklinjite!" (Rimljanima 12.14). TO JE BOŽJA ZAPOVIJED! Mijenjati duhovno ozračje i atmosferu, te
Bogu dati prostora da se bori za nas. A ako je Bog za nas, tko će protiv?! Bog nam daje samo korisne
upute. Bog prima uvijek riječi blagoslova koje dolaze iz naših usta i brine se za to da se te riječi ostvare i
donesu plod. Radi toga trebamo uvijek blagoslivljati našu kršćansku braću, sestre, susjede, čak i naše
neprijatelje, kao i naše životne okolnosti da bi BOG MOGAO UPOTRIJEBITI SVOJU MOĆ PUTEM TIH
BLAGOSLOVA.

Emmet Fox je napisao o snazi riječi blagoslova slijedeće:

“Blagoslovi jednu stvar i ona će blagosloviti tebe! Proklinji je i ona će prokleti tebe! I što u životu
osuđuješ, to će ti se vratiti udarcem i povrijediti te. Ako blagosloviš neku situaciju, onda ona nema
snage da te povrijedi, i ako ti donosi neko vrijeme nevolju, malo pomalo će nevolja nestati a
blagoslivljanje iz iskrena srca postat će blagoslov za druge.”

2. BLAGOSLOVOM MIJENJAMO SEBE

Kada blagoslivljaš, sam postaješ spreman primiti blagoslove. Biblija kaže u 1. Petrovoj 3,9: “NE
VRAĆAJTE ZLO ZA ZLO, NI UVREDU ZA UVREDU, VEĆ NAPROTIV BLAGOSLIVLJAJTE, JER STE NA
TO POZVANI DA BAŠTINITE BLAGOSLOV!”

Ako blagoslivljaš neku zamlju, Bog će izliti na tebe isti blagoslov kojim si ti blagoslovio zemlju. Bog je
obećao potpuno jasno Abrahamu (1. Postanak 12,3): “Blagoslivljat ću one koji te blagoslivljali budu,
koji te budu kleli, njih ću proklinjati.” Ovime smo pozvani da blagoslivljamo izraelski narod, da se
molimo za mir u tom dijelu svijeta, da bi Bog mogao izvesti svoju volju i ostvariti cilj.

Nemoj blagoslivljati samo svoju ili neku drugu zemlju, već moli Boga da blagoslovi i pojedine osobe! U
ljudskoj je prirodi proklinjati one koji imaju uspješan život i bogatstvo. Ljudi postaju zavidni i teško im je
blagoslivljati one, koji su u svom životu došli do čega. Umjesto toga naginju tome, da ih kritiziraju i
proklinju ili govore loše o njima. Ako Bog blagoslivlja nekoga bogatstvom i uspjehom, onda ti je
beskorisno da ga kritiziraš ili proklinješ. Ako ga proklinješ, onda će Bog tebe prokleti - tako kaže
Biblija. Ako vidiš nekoga tko je blagoslovljen Božjom snagom, onda ga i ti blagoslivljaj i blagoslov će
doći također u tvoj život. To je Božje obećanje. Dakle, ne proklinji, nego blagoslivljaj da bi zadobio
Božji blagoslov u svom životu!

Blagoslivljaj također svoje životne okolnosti i onda kad okolina i okolnosti stoje nasuprot tvojim
planovima i željama. Blagoslivljaj ih uvijek da bi mogle biti promijenjene.



3. MORAMO BLAGOSLIVLJATI TAKOĐER NAŠEGA BOGA OCA; BOGA SINA; BOGA DUHA SVETOG;
BLAŽENU DJEVICU MARIJU

Psalm 103.1-5 traži: “Blagoslivljaj Jahvu, dušo moja, i sve što je u meni-sveto ime njegovo!.. .i ne zaboravi
dobročinstva njegova, on ti otpušta sve grijehe tvoje i iscijeljuje sve slabosti tvoje; kruni te dobrotom i
nježnošću; život ti ispunja dobrima, ko orlu ti mladost obnavlja.”

Neki, osobito istočnjaci, smatraju smiješnim da kršćani slave i hvale Boga. Oni misle da je Bog blagoslovljena
osoba. Zašto onda trebamo hvaliti i slaviti Boga? Biblija nam jasno kaže da trebamo hvaliti Boga, jer je
to Božja volja, i kad hvalimo i slavimo Boga - On nam se može otkriti u svojoj snazi na životniji način.
Bogu nije naša hvala potrebna, ali to je njegov dar nama za što smo mu mi zahvalni. Po našim
hvalospjevima Bog ne biva veći,- mi ne pomažemo time Bogu, nego sebe otvaramo Bogu i stječemo
milost pobjede.

I tako moramo, umjesto da slijedimo naše vlastite misli, poslušati učenje Božje riječi. David je slavio
Boga i znamo da je zato bio bogato blagoslovljen od Boga. Počnimo slaviti i hvaliti našeg nebeskog
Oca, njegova Sina Isusa Krista i Duha Svetog, Blaženu Djevicu Mariju! Lako nam je reći:

“SLAVIM NAŠEG NEBESKOG OCA! HVALIM I SLAVIM NAŠEG GOSPODINA ISUSA KRISTA! HVALIM I
SLAVIM DIVNOG DUHA SVETOGA! HVALIM I SLAVIM BLAŽENU DJEVICU MARIJU!” Čim mi to
učinimo, Bog će nam spremno otvoriti “prozore neba” i izliti na nas blagoslov.

Biblija kaže da ćemo primiti trostruki blagoslov kad hvalimo i slavimo Boga, a prvi od tih blagoslova je
opraštanje grijeha, nakon skrušene ispovijedi i pričesti! SAKRAMENT POMIRENJA najpotpunije nas
ispunjava praštanjem i mirom. Čim vi počnete hvaliti i slaviti ljubav Isusa Krista i njegovu otkupljujuću
milost, snaga Duha Svetoga će otkriti vašim srcima istinu i pravo značenje Kristova Križa. Tada ćete
moći doživjeti i razumjeti pravo opraštanje naših grijeha. Zato počni hvaliti i slaviti otkupljujuću milost
našega Gospodina Isusa Krista. Često su pojedinci, koji su bolesni i trpe od raznih zala, zlovoljni,
neraspoloženi i tuže se bez prestanka na bolove i tjelesnu nemoć. Ali umjesto da mrmljamo i tužimo se,
moramo, tako nam kaže Biblija, slaviti našega Gospodina Isusa Krista. Počni hvaliti i slaviti
ozdravljujuću silu Isusa Krista, jer je Bog obećao da će nas On taknuti svojom ozdravljujućom snagom.
Slavi Ime našega Gospodina! Slavi njegovo divno Ime i on će te ozdraviti. Kad počneš slaviti i hvaliti
Boga kao Iscijelitelja i ozdravljujuću snagu našega Gospodina Isusa Krista, onda ćeš vidjeti da će se
događati među kršćanima više čudesnih ozdravljenja.

Moramo zahvaljivati Bogu i hvaliti ga za razne darove u našim životima. Psalmista kaže da trebamo slaviti
i hvaliti Boga, “koji ti od propasti čuva život i krunite dobrotom i ljubavlju (nježnošću)” (Psalm 103,4)'
Često ljudi zanemaruju u svom svakodnevnom životu hvaliti i slaviti Boga i zato ne doživljavaju Božju
dobrotu. Ne jadikuj! Zahvali mu se za sva dobra koja ti je dao. Uvijek hvali ime Gospodnje i blagoslivljaj
svoje životne okolnosti i počet ćeš se radovati nad neshvatljivom dobrotom, milosrđem i njezinim
iskazivanjem milosti Božje, a njegova snaga će ti donijeti na svim tvojim putevima sreću i dobrobit. Nije
teško riječima blagosloviti ljude. Ali te riječi blagoslova moraju biti izgovorene iskreno i istinski.

Time ćeš staviti okolnosti i pojedine situacije pod moćnu silu Božju. Ma u kakvoj se situaciji nađeš
nemoj dopustiti upadanje u ogorčenje, zlovolju, negativne misli, nego ustraj u pozitivnom mišljenju!
Blagoslivljaj i očekuj dobro iz svih situacija! Bog će potpuno sigurno staviti u pokret preko tebe
spomenuta obećanja puna snage.

Većina ljudi izgubila je smisao za blagoslivljanje, hvalu i slavu. Slavljenje Boga i blagoslivljanje okolnosti
i drugih ljudi konačno će se vratiti tebi kao divan, čudesan blagoslov u izobilnoj vjeri. Umjesto jadanja i
proklinjanja, počnimo zahvaljivati Bogu, slaviti Ga i hvaliti bez prestanka, da bismo dobivali kroz sav
naš život Božje blagoslove, ne samo osobno za nas, nego i za naše obitelji, naše susjede i sve naše
životne okolnosti.



KAKO BLAGOSLIVLJATI:

Prekrižimo se, a zatim: ispruženim dlanom i prstima ravno ispruženim ispred sebe, a okomito
postavljenim prema tlu gdje stojimo zazivamo blagoslov Gospodina Boga našeg na predmet, sobu,
kuću, osobu, zemlju i dr.

Počinjemo činiti križ ispruživši ruku naprijed... U ime Oca... (Prateći pogledom i mislima vrh ispruženog
dlana i gornji kraj predmeta, sobe, kuće...); povlačimo ruku u sredinu govoreći...
I Sina...; lijevo (prateći pogledom i mislima lijevi kraj predmeta, sobe, kuće...) I Duha...;desno...
Svetoga...; i dolje... Amen. Taj blagoslov učinimo tri puta. Nakon toga tri puta se normalno prekrižimo!

RIJEČI (FORMULE) BLAGOSLTVLJANJA

Snagom Predragocjene Krvi Kristove i zaslugama Njegovih Svetih Rana, neka ti Bog daruje... (ili: neka te
Bog oslobodi...) u Ime + Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen.

*

Zagovorom Preblažene Djevice i Bogorodice Marije neka vas blagoslovi Svemogući Bog: t Otac i Sin i
Duh Sveti. Amen.

*

Blagoslov t Oca, ljubav + Sina i snaga t Duha Svetoga, majčinska zaštita Kraljice neba, pomoć svetih
anđela i zagovor svetaca neka bude s nama (s tobom, s vama) i neka nas (tebe, vas), prati svagdje i
uvijek. Amen.

*

Neka te (vas) blagoslovi Gospodin i neka te (vas) čuva. Amen.

Neka te (vas) licem svojim obasja, milostiv neka ti (vam) bude.Amen.

*

Uzmi blagoslovljene vode, napravi znak Križa i reci, pun vjere: "U Ime Isusovo blagoslivljem + svu našu
zajednicu; blagoslivljem + sve koje ću danas susresti; blagoslivljem f sve koji su se preporučili u moje
molitve; blagoslivljem t našu kuću i sve + koji ulaze i izlaze. Amen. "

*

U mnogo slučajeva bolje je da sam sastaviš blagoslovnu formulu, jer je onda možeš i bolje prilagoditi
situaciji. Osim toga, onda smo prisiljeni vjerovati u izvršenje izrečenoga, što je vrlo važno.

-PRIMJER- Dvije sestre, koje su se dotada dobro razumjele, razdvojiše se. Iz daleka blagoslovit ćeš ih
ovako: Nebeski Oče, zbog muke Tvoga Sina, Isusa Krista, pogledaj pun milosrdne ljubavi na N.... N...!
Proslavi svoga Sina, darujući im jedinstvo srdaca i u ime Isusovo + oslobodi ih svega što ih razdvaja. U
ime Isusovo daj da opet postanu jedno srce i jedna duša. U ime Isusovo f potjeraj sve zle duhove koji
im žele naškoditi. Po Presvetom imenu Isusovu neka Tebi bude čast, hvala i slava time što ćeš ih opet
sjediniti u vremenu i vječnosti. Amen.




NEKA TI NE PROĐE DAN, A DA NISI BLAGOSLOVIO NEKOGA Ili NEŠTO!!!


MAJKO BOŽJA, KRALJICE HRVATA, MOU ZA NAS!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2018 19:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy napisao:
Čovjek je duh i tijelo. Kako smo kopija genetski svojih predaka tako i duševno.
Da je tvoj pradjed bio teški grešnik i kojeg je napastovao neki zloduh, velika je šansa da sada kada je pradjed mrtav isti zloduh krene na tvog djedu, oca i u konačnici na tebe.
Ili si ti imun na zlo i ne vjeruješ u duhovnu borbu u kojoj smo svi sudionici?


Ovo gore napisano je tvoj nauk, a ne Crkveni...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 22 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr