www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 09:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 kol 2021 13:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 tra 2009 22:11
Postovi: 39
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Potrebna je molitva za nasilnika koji fizički i psihički zlostavlja trudnu suprugu i djecu. Također, potrebna je molitva za ženu i djecu za oslobođenje i ozdravljenje i slobodu od njega.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 stu 2023 20:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6381
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Oče, oprosti mu ,jer ne zna što čini. (Lk 23,34) Gospodine Isuse, neka ih preplavi tvoja rijeka radosti. Ljubim te Isuse i slavim. Pomozi im da se prisjete svega za što ti trebaju zahvaliti. Gospodine pomozi im da Ti se približe i dotaknih sve . Neka njihov pogled bude usmjeren na Tebe a ne na probleme. Hvala Ti, Gospodine, što ih vodiš u život. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 stu 2023 11:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
pobjeda napisao:
Potrebna je molitva za nasilnika koji fizički i psihički zlostavlja trudnu suprugu i djecu. Također, potrebna je molitva za ženu i djecu za oslobođenje i ozdravljenje i slobodu od njega.


Iz današnje moje perspektive mogla bih reći da trebaju pobjeći od njega i da se ni glavom ne osvrnu.
Nitko nema pravo druge maltretirati. Taj će se možda popraviti u starosti ili bolesti. Čisto sumnjam da takvima dugo vremena ima pomoći.
Ako toj ženi i djeci ima tko pomoći treba se razdijeliti od njega i otići, pa nek vidi. Nažalost, danas je puno preljuba i zasnivanja "sto" brakova.
To dođe kao - moja i tvoja djeca tuku našu djecu. Vjerojatno to ovdje nije slučaj, ali trpjeti fizičko i psihičko zlostavljanje nitko ne mora.
Malo sam se sad upetljala, ali mislim da u takvoj situaciji žena treba pokušati sve da se to ispravi, ako ne adio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 stu 2023 21:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6381
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
marija-nada napisao:
pobjeda napisao:
Potrebna je molitva za nasilnika koji fizički i psihički zlostavlja trudnu suprugu i djecu. Također, potrebna je molitva za ženu i djecu za oslobođenje i ozdravljenje i slobodu od njega.


Iz današnje moje perspektive mogla bih reći da trebaju pobjeći od njega i da se ni glavom ne osvrnu.
Nitko nema pravo druge maltretirati. Taj će se možda popraviti u starosti ili bolesti. Čisto sumnjam da takvima dugo vremena ima pomoći.
Ako toj ženi i djeci ima tko pomoći treba se razdijeliti od njega i otići, pa nek vidi. Nažalost, danas je puno preljuba i zasnivanja "sto" brakova.
To dođe kao - moja i tvoja djeca tuku našu djecu. Vjerojatno to ovdje nije slučaj, ali trpjeti fizičko i psihičko zlostavljanje nitko ne mora.
Malo sam se sad upetljala, ali mislim da u takvoj situaciji žena treba pokušati sve da se to ispravi, ako ne adio.

Da, ovo sa nasljiljem je pretjeralo sve mjere..Nije prije bilo toliko nasilja..Sto je najzalosnije i obitelj , rodbina i prijatelji, nitko nece da priskoci u pomoc...Tuzno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 stu 2023 17:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Na koji način bi pritekli u pomoć? Da je silom odvuku od njega?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 stu 2023 22:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6381
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Na koji način bi pritekli u pomoć? Da je silom odvuku od njega?


Mozda nije odmah najvaznije da ju odvuku od njega...cesto djeca i cjela obitelj trpi...Vazno bi bilo porazgovarati s nasilnikom, opcenito s cijelom obitelji...Ukoliko tuce, da netko kaze pa nije ti to rijesenje...ili ako je alkoholicar...da netko ljudski porazgovara s njim...Najcesce cujemo pa to je njegova privatna stvar..Mogu joj pomoci ,da se zaposli ili da ode negdje dalje na rad, pa makar i sezonski..Sve zavisi sta je problem u obitelji..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2023 11:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Na koji način bi pritekli u pomoć? Da je silom odvuku od njega?


Postoje načini za pomoći. Nažalost, kasno sam to ja shvatila.
Pitanje gore ti ne stoji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2023 15:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Ako je čovjek nasilnik ili alkoholičar jedino mu može pomoći liječenje. Ukoliko sam to ne želi, ništa od toga. U takvom slučaju, ukoliko ga žena ne želi napustiti, takođe ništa od toga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2023 17:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6381
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ako je čovjek nasilnik ili alkoholičar jedino mu može pomoći liječenje. Ukoliko sam to ne želi, ništa od toga. U takvom slučaju, ukoliko ga žena ne želi napustiti, takođe ništa od toga.


Alkoholicari dobiju najmanje ljubavi ( pa tko ce ih voljeti ,takve pijane? ) U obitelji dobije samo kritike,i skoro nikako nikave pohvale...Ode u gostionu i tamo je dobro dosao, osjeti ljubav i razumjevanje..Koliko ljudi imaju prijatelja koji je alkoholicar, ja jos nisam cula da je neki katolik otisao na casicu razgovora...da mu pokaze da nesto znaci...Ima slucajeva gdje ti je duznost da priskocis u pomoc, a ti sutis i izbjegavas, kazes to je njegova privatna stvar...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2023 18:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
rebeka napisao:
Alkoholicari dobiju najmanje ljubavi ( pa tko ce ih voljeti ,takve pijane? ) U obitelji dobije samo kritike,i skoro nikako nikave pohvale...Ode u gostionu i tamo je dobro dosao, osjeti ljubav i razumjevanje..Koliko ljudi imaju prijatelja koji je alkoholicar, ja jos nisam cula da je neki katolik otisao na casicu razgovora...da mu pokaze da nesto znaci...Ima slucajeva gdje ti je duznost da priskocis u pomoc, a ti sutis i izbjegavas, kazes to je njegova privatna stvar...

Kaj si ti Majka Tereza?! Kakve to bedastoće iznašaš?! :roll: Alkoholičari su običan šljam, bitange prve klase. Zato ne treba trošiti vrijeme na njih.

rebeka napisao:
Ode u gostionu i tamo je dobro dosao, osjeti ljubav i razumjevanje.

Je je, tamo osjeti ljubav i razumjevanje, moreš si misliti. :roll: Tam se naždere ko svinja onda doma rastiravle ženu i decu. Nemoj kipati. Dobro mi svi znamo kaj su alkoholičari.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr