www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 00:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 pro 2023 20:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Fran26 napisao:
rebeka napisao:
Alkoholicari dobiju najmanje ljubavi ( pa tko ce ih voljeti ,takve pijane? ) U obitelji dobije samo kritike,i skoro nikako nikave pohvale...Ode u gostionu i tamo je dobro dosao, osjeti ljubav i razumjevanje..Koliko ljudi imaju prijatelja koji je alkoholicar, ja jos nisam cula da je neki katolik otisao na casicu razgovora...da mu pokaze da nesto znaci...Ima slucajeva gdje ti je duznost da priskocis u pomoc, a ti sutis i izbjegavas, kazes to je njegova privatna stvar...

Kaj si ti Majka Tereza?! Kakve to bedastoće iznašaš?! :roll: Alkoholičari su običan šljam, bitange prve klase. Zato ne treba trošiti vrijeme na njih.

rebeka napisao:
Ode u gostionu i tamo je dobro dosao, osjeti ljubav i razumjevanje.

Je je, tamo osjeti ljubav i razumjevanje, moreš si misliti. :roll: Tam se naždere ko svinja onda doma rastiravle ženu i decu. Nemoj kipati. Dobro mi svi znamo kaj su alkoholičari.

U tvojem postu nema ni truna ljubavi...ja znam dobro o cemu pricam..tko hoce neka razmislja tko je ovdje u pravu..Ne poznajes me,i ne znas iz kog razloga ovako pisem..Neka bude kako ti kazes, ja sam moje misljenje rekla..za covjeka koji treba pomoc..


Zadnja izmjena: rebeka; 11 pro 2023 20:37; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2023 20:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Stjepan Ivan Horvat ·
Danas se obilježava Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama.
Procjenjuje se da u Hrvatskoj svakih 15 minuta jedna žena doživi nasilje. U prvih 8 mjeseci ove je godine evidentirano 6,1% više žrtava kaznenih djela nasilja u obitelji, točnije 1223 žrtve, u odnosu na isto razdoblje lani. Lani je ubijeno 14, a ove godine dosad već 12 žena.
Kao svećenik više puta sam naišao na situaciju u kojoj netko trpi nasilje u obitelji i iako se muči, ne poduzima ništa jer je već nekako naučila/naučio živjeti s time. Nisam nikad bio u koži takvih osoba, niti doživio takvu situaciju u svojoj obitelji, ali teško mi je shvatiti da netko nauči živjeti s tim i da ne poduzima ništa i još tu patnju ima snage nazvati ljubavlju...
Zapamtite da to nije ljubav...
Ako iste ruke koje te grle tuku i povrjeđuju, to nije ljubav.
Ako osoba koja kaže da te voli, je ista koja te uništava, ponižava tvoje samopouzdanje govoreći ti da ne vrijediš ništa, to nije ljubav.
Ako ti osoba koju voliš baca mane u lice i zanemaruje sve tvoje kvalitete koje vrijede daleko više od tvojih mana, to nije ljubav.
Ako ti osoba koju voliš, stalno nanosi bol, to nije ljubav.
Ako te osoba koju voliš bolesno kontrolira, to nije ljubav.
Ako se uz osobu koju voliš bojiš biti ono što jesi, to nije ljubav.
Ako s osobom koju voliš više plačeš nego se smiješ, to nije ljubav.
To se zove zlostavljanje i mučenje, a ne ljubav.
Ako proživljavaš ovakve stvari ili ih proživljava tebi bliska osoba, nemoj šutjeti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2023 21:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
rebeka napisao:
U tvojem postu nema ni truna ljubavi...

Slažem se.

rebeka napisao:
ja znam dobro o cemu pricam.

Bome i ja.

rebeka napisao:
tko hoce neka razmislja tko je ovdje u pravu..

Nek razmišlja, meni svejedno.

rebeka napisao:
Ne poznajes me...

Istina, ne poznajem te.

rebeka napisao:
..ne znas iz kog razloga ovako pisem..

Stvarno ne bi znao iz kog razloga ovako pišeš.

rebeka napisao:
Neka bude kako ti kazes...

Slažem se.

rebeka napisao:
.. ja sam moje misljenje rekla..za covjeka koji treba pomoc..

A koji to čovjek treba pomoć?! Bitanga i vucibatina koja rastiravle familiju, ženu i decu?!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 pro 2023 11:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
rebeka napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ako je čovjek nasilnik ili alkoholičar jedino mu može pomoći liječenje. Ukoliko sam to ne želi, ništa od toga. U takvom slučaju, ukoliko ga žena ne želi napustiti, takođe ništa od toga.


Alkoholicari dobiju najmanje ljubavi ( pa tko ce ih voljeti ,takve pijane? ) U obitelji dobije samo kritike,i skoro nikako nikave pohvale...Ode u gostionu i tamo je dobro dosao, osjeti ljubav i razumjevanje..Koliko ljudi imaju prijatelja koji je alkoholicar, ja jos nisam cula da je neki katolik otisao na casicu razgovora...da mu pokaze da nesto znaci...Ima slucajeva gdje ti je duznost da priskocis u pomoc, a ti sutis i izbjegavas, kazes to je njegova privatna stvar...

Kako ne...ja popričam...uz nekoliko piva. Volim čašice razgovora. :) Ovo o ljubavi ne stoji. Toliko ima brakova gdje pijanac maltretira cijelu obitelj a žena i djeca ipak ga vole. I trpe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2023 08:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
rebeka napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ako je čovjek nasilnik ili alkoholičar jedino mu može pomoći liječenje. Ukoliko sam to ne želi, ništa od toga. U takvom slučaju, ukoliko ga žena ne želi napustiti, takođe ništa od toga.


Alkoholicari dobiju najmanje ljubavi ( pa tko ce ih voljeti ,takve pijane? ) U obitelji dobije samo kritike,i skoro nikako nikave pohvale...Ode u gostionu i tamo je dobro dosao, osjeti ljubav i razumjevanje..Koliko ljudi imaju prijatelja koji je alkoholicar, ja jos nisam cula da je neki katolik otisao na casicu razgovora...da mu pokaze da nesto znaci...Ima slucajeva gdje ti je duznost da priskocis u pomoc, a ti sutis i izbjegavas, kazes to je njegova privatna stvar...

Kako ne...ja popričam...uz nekoliko piva. Volim čašice razgovora. :) Ovo o ljubavi ne stoji. Toliko ima brakova gdje pijanac maltretira cijelu obitelj a žena i djeca ipak ga vole. I trpe.

Da,dobro mi je poznato da svi u obitelji trpe..Jedino rijesenje je da se zena rastane..Moje misljenje je da se treba pomoci zeni ( a i nasilniku) bio on alkoholicar ili ne..Ti ljudi trebaju itekao pomoc ,jer sami nisu sposebni da se iscupaju iz toga pakla..Dobro znam, da su neki pomogli bas s casicom razgovora...Na samom pocetku vazno je samo slusati,i cuti sto on govori ,zasto to radi ?Zena koja trpi ,ne vjerujem da je to ljubav..tu je nesto drugo u pitanju..Mozda nema kuda da ode, i s cim ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2023 17:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Ima svačeg. Nisu sve žene iste ni svi pijanci. Niti piju samo muškarci. No, dobro, govorilo se o konkretnom slučaju i ja iskreno ne vidim tu rješenje. Jedino da ga nešto ozbiljno trgne. Znala sam obitelj gdje je taj ajmo reći alkoholičar bio poznati novinar. Dobio je rak grla ali...Pio je i dalje, kroz onu rupicu na jednjaku. Srela sam ga ispred dućana, gurao je u nju bočicu. No, umro je...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2023 19:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Pio je i dalje, kroz onu rupicu na jednjaku. Srela sam ga ispred dućana, gurao je u nju bočicu.

Borme hudo. :-|


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2024 16:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Najperfidnija zamka zlostavljača jest uloviti žrtvu u žrvanj krivnje spram njega. To je jedno od najvećih demonskih zala provedenih preko čovjeka. Žrtvu navesti da se ispričava zlostavljaču jer ga je prokazao i time "povrijedio".
Svi zli duhovi likuju nad boli žrtve koja se opetovano osjeća napadnuto, izloženo i krivo s time da se žrtvu još dodatno uvjerava da je zlo u njoj, a ne u zlostavljaču.
Toliko izopačenosti u ljudskom srcu jest da se istina izokreće i riječi se slažu tako da se žrtvu iznova zlostavlja.
Koliko je zala u ljudskom srcu?
Zlostavljač voli žrtvu napadati upravo onim (ne)djelima koje je počinio sam. Ispada da je žrtva kriva što ju je zlostavljač zlostavljao. Zlostavljač se čak i ruga sa žrtvom i njenim traumama, ranama i svim inim posljedicama u (ne)funkcioniranju do te mjere da žrtva posumnja u vlastiti razum.
Zlostavljač mrzi žrtvu toliko da ne može susprezati svoje zlo, ali ga opetovano prebacuje na žrtvu koja se opetovano osjeća krivom jer je povrijedila zlostavljača. Žrtva zlostavljača podsjeća na zlo koje je činio i čini i dalje.
Najbolje bi bilo za zlostavljača da žrtva šuti do kraja života. I da što prije umre.
Jer je Zlostavljač visoko obrazovani intelektualac sa svim psihopatološkim čimbenicima emocionalno nestabilnog narcisa s elementima najgoreg psihološkog sadizma.
To je 10.krug pakla.
To je rascjepljivanje žrtvine psihe na desetke elemenata od najranije dobi preko mladenaštva pa sve do zrele dobi.
To je beskrupulozno maltretiranje koje bi trebalo biti kažnjivo ili zakonom ili prisilnim liječenjem.
A sad slobodno, dragi moj "prijatelju", screenaj i šalji dalje da dođe do grotla pakla.
©Maja Vidaković


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2024 16:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Najperfidnija zamka zlostavljača jest uloviti žrtvu u žrvanj krivnje spram njega. To je jedno od najvećih demonskih zala provedenih preko čovjeka. Žrtvu navesti da se ispričava zlostavljaču jer ga je prokazao i time "povrijedio".
Svi zli duhovi likuju nad boli žrtve koja se opetovano osjeća napadnuto, izloženo i krivo s time da se žrtvu još dodatno uvjerava da je zlo u njoj, a ne u zlostavljaču.
Toliko izopačenosti u ljudskom srcu jest da se istina izokreće i riječi se slažu tako da se žrtvu iznova zlostavlja.
Koliko je zala u ljudskom srcu?
Zlostavljač voli žrtvu napadati upravo onim (ne)djelima koje je počinio sam. Ispada da je žrtva kriva što ju je zlostavljač zlostavljao. Zlostavljač se čak i ruga sa žrtvom i njenim traumama, ranama i svim inim posljedicama u (ne)funkcioniranju do te mjere da žrtva posumnja u vlastiti razum.
Zlostavljač mrzi žrtvu toliko da ne može susprezati svoje zlo, ali ga opetovano prebacuje na žrtvu koja se opetovano osjeća krivom jer je povrijedila zlostavljača. Žrtva zlostavljača podsjeća na zlo koje je činio i čini i dalje.
Najbolje bi bilo za zlostavljača da žrtva šuti do kraja života. I da što prije umre.
Jer je Zlostavljač visoko obrazovani intelektualac sa svim psihopatološkim čimbenicima emocionalno nestabilnog narcisa s elementima najgoreg psihološkog sadizma.
To je 10.krug pakla.
To je rascjepljivanje žrtvine psihe na desetke elemenata od najranije dobi preko mladenaštva pa sve do zrele dobi.
To je beskrupulozno maltretiranje koje bi trebalo biti kažnjivo ili zakonom ili prisilnim liječenjem.
A sad slobodno, dragi moj "prijatelju", screenaj i šalji dalje da dođe do grotla pakla.
©Maja Vidaković


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2024 09:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

Devetnica svetoj Agati
O, sv. Agato, koja si odbila blagostanje i nepredak neželjnih prosaca, koja si trpjela bol i mučenje da ostaneš odana Gospodinu, slavimo tvoju vjeru, dostojanstvo i mučeništvo. Zaštiti nas od silovanja i drugog nasilja, čuvaj nas protiv raka dojki i drugih bolesti žena, te nas potiči da prevladamo sve nedaće i kušnje.

Molimo te, velika svetice, i za posebnu milost (izreci nakanu). O, sv. Agato, djevice i mučenice, milostivo udijeli da mi koji častimo tvoju žrtvu, možemo primiti tvoj zagovor.

O, Bože, koji želiš da svi budu jedno, daj svom narodu ljubav prema onome što si zapovjedio i obećao, da ćemo pravu sreću pronaći tako da izmijenimo naša srca i napunimo ih ljubavlju.

Udijeli ono što tražimo zagovorom sv. Agate, po Isusu Kristu Tvome Sinu, koji živi i kraljuje s Tobom, u jedinstvu Duha Svetoga, Bog, po sve vijeke vjekova.

Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 29 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr