www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 svi 2024 10:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 248 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 11 lip 2010 06:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Bog je neizreciv, šutljiv, ali On je moj Bog.
Od Njega dolazim, k Njemu idem. On je cilj moga života. Njemu ne mogu umaknuti, od Njega ne mogu pobjeći. Moram uvijek razmišljati o svome podrijetlu i svome cilju - moram misliti i na činjenicu da me Bog ljubi. On se sa mnom susreće pozivajući me, a ja se susrećem s Njim odgovarajući mu. Vjerujem u ovoga Boga. Doživljavam ga samo "djelomično" . On je više od mog iskustva. Ali sigurno znam: On me je stavio u svoje srce. Gleda me, živi sa mnom, ljubi me. Povezan je sa mnom u radosti i trpljenju. Surađuje sa mnom u mome ostvarenju.

Bog me prihvaća i ljubi kao što ljubi svoga Sina.
Vjerujem u Boga - jer On vjeruje u mene.


Paul Haschek


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lip 2010 07:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
"Šimune, imam ti nešto reći! Vidiš li ovu ženu?"
Smijemo nastaviti Isusov proročki nastup:
"Šimune, jesi li je zaista vidio? Ti vidiš neku ljudsku spodobu, ti vidiš grešnicu, bludnicu, ti vidiš nešto. Međutim, ti ne vidiš bitne stvari, Ne vidiš da je to žena, ne vidiš da je to osoba, ne vidiš njezinu čežnju za novim životom, Ne vidiš njezinu ljubav. Šimune, toliko toga ne vidiš, Ne vidiš ono što i tebe optužuje. Došao sam ti u kuću. Bilo bi tako lijepo, a i običaj je da se gostu operu noge. Ti mi to nisi učinio, a ova mi je žena suzama oprala noge i kosom ih je svojom otrla. Učinila je i više nego što je običaj. Ti mi to, Šimune, nisi učinio. Kao da nisi smatrao potrebnim da mi to učiniš. Priznajem, nisi bio dužan učiniti, ali bila bi to lijepa gesta ljubavi. Pogledaj ovu ženu: ona mi je puno više učinila. Tko ima više ljubavi?
Poljupca mi nisi dao. Znam, Šimune, ni to nisi bio dužan. To se čini dobrim prijateljima. Očito, ja to tebi nisam. Ali svejedno primijeti: ova mi žena nije prestala noge cjelivati. Iskazuje tako veliku ljubav. Dao si mi večeru; pozvao si me kao ugledna gosta; na stolu ništa ne manjka; sve je po protokolu; ne tužim se ni na što, Šimune! Ali svejedno: ne vidim ljubavi. Poljupca mi nisi dao. Nisi mi dao ono što bi me najviše razveselilo, najdublje zadovoljilo. Ova je žena to obilno učinila.
Uljem mi nisi glavu pomazao. Ne prigovaram ti, ali bih htio da primijetiš: ova mi je žena dragocjenom pomašću noge pomazala. Ova je žena izlila na moje noge veliku vrijednost. Prema nekim proračunima ta dragocjena pomast stoji 300 denara, a jedan denar je dnevnica radniku za jedan radni dan. Dakle, ova je žena na moje noge izlila svoju godišnju plaću, veliku svotu. Šimune, jesi li ti sposoban za što takvo? Što te ja stojim? Koliko bi se usudio potrošiti na mene? Ili smatraš to nepotrebnim? Ipak, provjeri: tko više ljubi? Ovoj se ženi mnogo oprašta, jer mnogo ljubi. Kome se malo oprašta, malo ljubi!"
Gospodine Isuse, osjećam da tu više nije riječ o Šimunu, nego o meni. Činim prema tebi toliko koliko moram, koliko mislim da trebam. Međutim, ni ja ti već dugo nisam oprao noge. Pogotovo nisam to učinio svojim suzama. Ne znam kad sam osjetio potrebu da isplačem srce i dušu do tvojih nogu! I meni možeš prigovoriti da od mene nisi primio poljupca. Da, izgleda da činim sve što spada na neki red. Možda se i redovito molim; idem na misu; ne činim neke teške prekršaje zakona; nisam učinio neko veliko zlo. Kao da bi ti trebao biti zadovoljan mnome. Međutim, osjećam, gledajući ovu ženu, da očekuješ od mene poljubac, da očekuješ ljubav, a ne slovo zakona, da očekuješ više oduševljenja i ljubavi. To ti nisam dao! A posebno mi je teško dok razmišljam koliko me ti, Isuse, stojiš. Svakako moram priznati da me ne stojiš puno. Nisam sposoban za tebe žrtvovati nešto veliko, potrošiti svoje imanje. Nisam sposoban riskirati za tebe svoje bogatstvo. Nisam velikodušan. Isuse, ne znam za tebe učiniti neke velike odluke, napraviti neke zaokrete u svojem životu. Bojim se da me ti ne stojiš puno, da ti nisam sposoban dati ono što je meni drago i čega se tako teško odričem.
I meni govoriš: "Dijete moje, imam ti nešto reći! Pogledaj ovu ženu i neka ti progovori njezina ljubav prema meni!"



Fra Zvjezdan Linić


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 lip 2010 09:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Čovijek je nerazuman,nelogičn i sebičan
NIJE VAŽNO,VOLI GA!
Ako činiš dobro,pripisat će to tvojim sebičnim ciljevima
NIJE VAŽNO,ČINI DOBRO!
Ako ostvariš ciljeve svoje,naći ćeš lažne prijatelje
i iskrene neprijatelje
NIJE VAŽNO,OSTVARUJ CILJEVE SVOJE!
Dobro koje činiš sutra će biti zaboravljeno
NIJE VAŽNO,ČINI DOBRO!
Poštenje i iskrenost učinit će te ranjivim
NIJE VAŽNO,BUDI ISKREN I POŠTEN!
Ono što si godinama stvarao u času bi moglo razrušeno biti
NIJE VAŽNO,STVARAJ!
Ako pomažeš ljudima,možeš loše proći
NIJE VAŽNO,POMAŽI IM!
Daješ svijetu najbolje od sebe,a On će ti uzvratiti udarcima
NIJE VAŽNO,DAJ NAJBOLJE OD SEBE!

(Zapis sa zida Dječijeg doma u Shishu Bhavandi,Indija koji je osnovala Majka Terezija)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lip 2010 08:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala

KAD SAM REKAO...

Kad sam rekao Isusu:
Tako sam daleko od mjesta gdje me želiš.
Nježno je odgovorio:
U redu je. Važno je da Otac, ti i ja hodamo zajedno.

Kad sam rekao Isusu:
Ne znam tko sam.
Nježno je odgovorio:
U redu je. Ja znam tko si.

Kad sam rekao Isusu:
Moja djela ne odražavaju moje srce.
Nježno je odgovorio:
U redu je. Moja to čine.

Kad sam rekao Isusu:
Misli su mi iskvarene.
Nježno je odgovorio:
U redu je. Posluži se mojima neko vrijeme.

Kad sam rekao Isusu:
Ne znam voljeti.
Nježno je odgovorio:
U redu je. Podučavat ću te besplatno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 lip 2010 12:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala

..."a ti idi i navješćuj kraljevstvo Božje." (Lk 9,60)


Isuse, za tobom ću, samo...
Bojim se da ćeš toliko toga od mene tražiti, a ja sve to ne mogu.
Radije bih ja za sobom nego za Tobom...
Ti si, Isuse, Put, a ja stalno hoću stranputicom.
Ti si Istina, a ja često lažima uvjerim sebe da sam u svjetlu, a ne u tmini.
Ti si Život, a ja mislim da ću promašiti život i izgubiti normalan život
krenem li za Tobom. Da, teško je biti Tvoj učenik.
Ali, stavila sam ruku na plug. Pomozi mi shvatiti da se ne smijem okretati.
Pomozi mi prihvatiti Tvoj izazov, Tvoju ponudu, Tvoj život.

Hvala Ti što me još uvijek zoveš, što me još uvijek čekaš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 srp 2010 07:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Osluškujmo Isusa. Kao i učenicima, i nama danas govori i uvjerava nas da su sva njegova obećanja i nama darovana:
"U koju god kuću uđete, najprije recite: 'Mir kući ovoj!' Ne ulazite u kuću da nešto primite ili uzmete. Tako čine oni koji su najamnici. Vi ulazite kao oni koji su primili moj mir, Vama sam ga darovao. Nosite ga u dubinama svoga bića. Obdarite njime svakoga. Posebno obdarite tim tako potrebnim mirom kuće, domove, obitelji. Želim da sve obitelji procvjetaju mirom, da se u svaku obitelj vrati sloga, da nestane svađe i zavade. Ja sam vaš mir. Mene donesite i onima kojima dođete.
Kad se moj mir prelije na tu kuću, onda im navijestite Radosnu vijest. Recite im da je kraljevstvo Božje blizu. Neka osjete svu ljepotu tog navještaja. Objavite im mene. Liječite bolesnike. Kako je puno bolesnih ljudi! Kako je puno ranjenih ljudi! Imat ćete do kraja svijeta i vremena pune ruke posla. Liječite ih u moje ime, Obdarite ih mojim zdravljem. Činite to kao moji učenici. Želim da svi oni koje susretnete osjete blagoslov i sreću. Neka ozdrave od svojih strahova, od svojih tjeskoba. Hoću da ozdrave od svoje prošlosti i od svojih životnih rana. Pomognite im da ozdrave od svojih zlih navika i ovisnosti. Neka ozdrave od svojih opterećenja i kompleksa i od svojih duševnih i tjelesnih bolesti. Činite to u moje ime. To je prvi navještaj kraljevstva. To je znak da je kraljevstvo Božje među vama.
Šaljem vas ispred sebe. Budite preteče mojega dolaska u obitelji, u srca svih ljudi. Neka po vama svaki čovjek otkrije moju dobrotu. Ne bojte se ničega. Ne morate imati sa sobom neku drugu sigurnost, osim mene. Zato vam ne treba ni torba, ni kesa, ni obuća. Ja sam jedina i potpuna vaša sigurnost. Na mene se oslonite; sa mnom idite i računajte. Ja ću se brinuti za vaš mir i za svaku vašu potrebu, Otvorit ću srca ljudi koji će imati za vas potpuno razumijevanje. Sve što biste htjeli ponijeti sa sobom samo vas može udaljiti od mene. Usudite se krenuti na put naviještanja Radosne vijesti bez materijalne sigurnosti da biste osjetili snagu moje ljubavi, a ljudi će po tome osjetiti vjerodostojnost vašeg naviještanja.
I zlodusi će vam se pokoravati. Ispred vas će bježati zlo i stvarat će se preduvjeti za pravi mir. Ljudsko će srce postati plodnom zemljom za sjeme moje riječi. A vaša će imena biti zapisana na nebesima. To je bitno. Vi pripadate u knjigu života. Ime je vaše na dlanovima Očeve ruke. Ja vas neću nikada ostaviti, nikada zaboraviti. Vi ste mi na srcu.
Zato, idite hrabro i nosite mir! Primili ste to badava, badava i dajte. Sve proistječe im mene, iz mog otvorenog Srca."

Fra Zvjezdan Linić


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 srp 2010 22:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Kasno sam Te uzljubio, Ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam Te uzljubio! A eto, Ti si bio u meni, a ja izvan sebe. Ondje sam te trazio nasrcuci na ta lijepa bica koja si stvorio.. Ti si bio sa mnom, a ja nisam bio s Tobom. Mene su daleko drzale od Tebe one stvari koje ne bi postojale kad ne bi bile u Tebi. Zvao si me i vikao, probio si moju gluhocu, zabljesnuo si, sijevnuo si i rastjerao moju sljepocu, prosuo si miomiris a ja sam ga upio pa uzdisem za Tobom, okusio sam ga pa ga gladujem i zeđam, dotakao si me i ja gorim za mirom Tvojim.

Augustin, Ispovijesti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 srp 2010 08:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala

Danas, na blagdan Marije Magdalene, koju slavim kao svoju nebesku
zaštitinicu, spominjem se dana svoga krštenja Gospodine i zahvaljujem
Tebi i svojim roditeljima što su me na današnji dan krstili kako bi
postala dijete Božje. To je bio najvažniji dan u mojem životu!


MOLITVA ZA OBLJETNICU KRŠTENJA

Bože, Ti si moj dobri Otac. To mi je otkrio tvoj Sin, koji me je, na
današnji dan primio u tvoju veliku obitelj - Crkvu. Tada sam postala
tvoje dijete i hram Duha Svetoga. Darovao si mi klicu vjere, nade i
ljubavi. Pomozi mi da te kreposti u meni sazriju do punine kršćanske
zrelosti. Hvala ti za mnoštvo braće i sestara iz različitih naroda i jezika,
iz svih krajeva. Daj da tvoj život u meni raste, a svi oni koje veže
krštenje u tvoje ime neka ti služe i neka te svojim životom slave,
i neka tako živi i djeluje tvoje kraljevstvo u našem svijetu. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 srp 2010 12:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala

MOJA MOLITVA
Gospodine, zahvaljujem Ti za razum,
on je divan dar Tvoje ljubavi. Njime
mogu istražiti istinu, shvatiti mnoge
povezanosti u svijetu, koristiti se
dobrima i snagom prirode i živjeti
smislenim životom. Njime mogu i
Tebe naći. Zahvaljujem Ti za sve
radosti koje razumom smijem kušati:
za sve lijepo u pjesništvu i glazbi,
za svu istinu koja ispunjuje moj život,
za sve dobro koje sam učinio, za svaku
težnju u mojoj nutrini po kojoj si meni
govorio. Zahvaljujem Ti što si istina,
cilj i ispunjenje moga života.

(Paul Haschek)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ruj 2010 13:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala

Lice tvoje, Gospodine, Bože moj, ja tražim.
Nauči moje srce kako da te traži i kako te može naći.
Ti si me stvorio, Gospodine, i nanovo si me stvorio;
i što god imam dobra, sve je od Tebe.
I još te pravo ne poznajem.
Stvorio si me na sliku svoju, da se Tebe sjećam
i da te ljubim.

Daj nam u srce čistu ljubav, rođenu iz Tvoje ljubavi
prema nama, da mi druge tako ljubimo kao ti nas.
Tako nam pomozi. Blagoslovi nas u svojem Sinu.

(sv. Anzelmo)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 248 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr