www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 27 tra 2018 13:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Komentiram samu naslovnu poruku: “Ja molim, a On mi ne odgovara”.
Racionalna osoba definira se kao osoba takvog ponasanja koja svoje postupke uskladjuje i korigira prema racionalnim ocekivanjima. Upravo suprotno tome, iracionalna osoba ustraje u postupcima koje ne procjenjuje izglednima. Uzoci takve iracionalnosti su raznoliki: neupucenost, neadekvatno procjenjivanje, pa sve do uvjetovanog ponasanja; npr znamo da pretjerano trosenje vremena na internetu ne rjesava ni jedan nas problem ali i dalje dnevno klikamo po drustvenim mrezama jer smo slabi iz toga se izvuci.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 tra 2018 19:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Belive napisao:
p.s. Fran26,
polubodulka – poluotočanka; polu vlajina – polu iz dalm. zagore

Ja sam misliv da polu vlajina znači nešto kao polu-ciganka! Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 tra 2018 17:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Bonifacije napisao:
Ne znam zasto se na ovom forumu toliko raspravlja o braku i ljubavi? Kao da je glavni cilj covjekovog zivota na zemlji sklopiti brak,a ne spasiti dusu. Svaka mlada osoba treba prije svega molit Boga za pravilan izbor zivotnog staleza jer pravilan izbor zivotnog staleza od presudne je vaznosti za spasenje covjeka. Ako Bog,npr.,neku osobu poziva u redovnicki stalez,a ta se osoba protivno volji Bozjoj odluci za bracni stalez,onda takva osoba najozbiljnije ugrozava svoje spasenje. A tko jos danas moli za pravilan izbor zivotnog staleza? I kako Bog moze ulslisat molitve za bracnog druga,ako je osoba koja moli bila pozvana u redovnicki stalez? Zato molimo Boga najprije da upoznamo Njegovu volju i budimo spremni tu volju prihvatit. I brinimo se prije svega za nase spasenje,a Bog ce se pobrinuti za ostalu. Kako netko moze uopce pomisliti na brak ako zna da se spasava tako mali broj ljudi? 'Trazite najprije kraljevstvo Bozje,a sve ce vam se ostalo nadodati'. A u pozadini te groznicave potrage za bracnim drugo cesto nije postena zelja da se stvori potomstvo,nego pohotna zelja da se zadovolje najninizi nagoni u covjeku.


A jeste li culi da su ljudi skloni tomu traziti ljubav jer ju zele dati i zele biti voljeni? Znas li kako je kad ste odbaceni? Predpostavljam da ne znate. Da znate ne bi tako glupa pitanja postavljali. Ako je za nekoga redovnicki stalez Bog ce ga vec tamo usmjeriti. A nekima Bog jednostavno ne zeli dati ljubav. Kao npr meni


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 tra 2018 17:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
I btw htjela sam uvijek sretan brak I 3 do 5 djece. Nije bila Bozija volja. I sto cu sad? Propali snovi.Bog nije dao. Molila I molila I Bog me ostavio da obolim psihicki da postanem slomljena osoba. Bila volja njegova


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 tra 2018 19:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
lalelu napisao:
I btw htjela sam uvijek sretan brak I 3 do 5 djece. Nije bila Bozija volja. I sto cu sad? Propali snovi.Bog nije dao. Molila I molila I Bog me ostavio da obolim psihicki da postanem slomljena osoba. Bila volja njegova


A ja sam sam osvojia objectiv A i B i na kraju nisam dobia mec. Nije bila Bozija volja :roll:



Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 tra 2018 19:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
dujam napisao:
lalelu napisao:
I btw htjela sam uvijek sretan brak I 3 do 5 djece. Nije bila Bozija volja. I sto cu sad? Propali snovi.Bog nije dao. Molila I molila I Bog me ostavio da obolim psihicki da postanem slomljena osoba. Bila volja njegova


A ja sam sam osvojia objectiv A i B i na kraju nisam dobia mec. Nije bila Bozija volja :roll:




Na to sam mozes utjecati. Kad to Bog ne da da bude volume ne mozes to mijenjati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 tra 2018 13:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
lalelu napisao:
dujam napisao:
lalelu napisao:
I btw htjela sam uvijek sretan brak I 3 do 5 djece. Nije bila Bozija volja. I sto cu sad? Propali snovi.Bog nije dao. Molila I molila I Bog me ostavio da obolim psihicki da postanem slomljena osoba. Bila volja njegova


A ja sam sam osvojia objectiv A i B i na kraju nisam dobia mec. Nije bila Bozija volja :roll:




Na to sam mozes utjecati. Kad to Bog ne da da bude volume ne mozes to mijenjati.


Mi se svi na ovom forumu već godinama pitamo da li ti samo trolaš, ili si tvrdoglava , ili si bezobrazna ili šta već??
Ti zaključuješ da je to Božja volja, jel tako?
AKO JE TO BOŽJA VOLJA , ONDA JE PRIHVATI!...SVI SVECI KC KAŽU DA JE NAJVEĆA LJUDSKA VRLINA, I NAJSIGURNIJI PUT KA SPASENJU BITI U SKLADU SA BOŽJOM VOLJOM, TE BITI PONIZAN
Ako uzrok ovome tvome stanju nisi sama ti ( NEGO BOŽJA VOLJA KAKO TI KAŽEŠ!), onda ju lijepo prihvati jer Bog najbolje zna zašto ti nedaje idealnog muža kakvog bi ti htjela!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 tra 2018 14:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Mi se svi na ovom forumu već godinama pitamo da li ti samo trolaš, ili si tvrdoglava , ili si bezobrazna ili šta već??
Ti zaključuješ da je to Božja volja, jel tako?
AKO JE TO BOŽJA VOLJA , ONDA JE PRIHVATI!...SVI SVECI KC KAŽU DA JE NAJVEĆA LJUDSKA VRLINA, I NAJSIGURNIJI PUT KA SPASENJU BITI U SKLADU SA BOŽJOM VOLJOM, TE BITI PONIZAN
Ako uzrok ovome tvome stanju nisi sama ti ( NEGO BOŽJA VOLJA KAKO TI KAŽEŠ!), onda ju lijepo prihvati jer Bog najbolje zna zašto ti nedaje idealnog muža kakvog bi ti htjela!
[/quote]

Ne mogu prihvatiti jer nije dobra za mene. Nije dobra ta volja za mene nego kazna. Da je ta volja dobra za mene bila bih sretna s njom a ne bih zavrsila na psihickom lijecenju zbog te volje. Kako nesto moze biti dobro sto te je dovelo do toga da budes slomljena osoba? Ajd mi objasni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 tra 2018 15:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
lalelu napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Mi se svi na ovom forumu već godinama pitamo da li ti samo trolaš, ili si tvrdoglava , ili si bezobrazna ili šta već??
Ti zaključuješ da je to Božja volja, jel tako?
AKO JE TO BOŽJA VOLJA , ONDA JE PRIHVATI!...SVI SVECI KC KAŽU DA JE NAJVEĆA LJUDSKA VRLINA, I NAJSIGURNIJI PUT KA SPASENJU BITI U SKLADU SA BOŽJOM VOLJOM, TE BITI PONIZAN
Ako uzrok ovome tvome stanju nisi sama ti ( NEGO BOŽJA VOLJA KAKO TI KAŽEŠ!), onda ju lijepo prihvati jer Bog najbolje zna zašto ti nedaje idealnog muža kakvog bi ti htjela!


Ne mogu prihvatiti jer nije dobra za mene. Nije dobra ta volja za mene nego kazna. Da je ta volja dobra za mene bila bih sretna s njom a ne bih zavrsila na psihickom lijecenju zbog te volje. Kako nesto moze biti dobro sto te je dovelo do toga da budes slomljena osoba? Ajd mi objasni.[/quote]

Dobro je za tebe...Bog zna šta je tebi i drugima OKO TEBE dobro...možda da imaš djecu sa tvojim"idealnim mužem" možda bi imala nekog masovnog ubojicu ili monstruma, ili ne znam koga...Bog zna zašto ti neda to što bi ti NASILU htjela


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 tra 2018 15:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Psihicka bolest je dobra za mene?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr