www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 22:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 123  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 25 lis 2018 15:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Daj Boni. Reci ti evo ovakoniskreno jesi ti uspio rijesit neki problem uz pomoc vjere?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lis 2018 23:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Kad sam se poceo ozbiljno baviti vjerom i nisam imao nekih vecih problema u zivotu. Bio sam si postavio ovo pitanje: Ako pakao stvarno postoji i ako su muke pakla tako grozne,zasto bih morao cijelu vjecnost provesti u tom paklu? I tako je sve pocelo.I nikada nisam pozalio sto sto sam se poceo ozbiljno baviti vjerom. Iskustvo vjere za mene je bilo nesto najljepse sto mi se dogodilo u zivotu. Tesko je uopce izrazit onaj divni osjecaj radosti i mira koji bih osjetio nakon jedne dobro obavljene ispovijedi. Ili onaj osjecaj mentalne bistrine,snage,poleta i vedrine koji covjeka preplavi nakon nekoliko dana strogog posta.Onda mi je glavni problem postalo ovo pitanje: Kako spasiti i sebe i druge od vjecnih muka u paklu?Jer sam shvatio da nije dovoljno da covjek spasi samo sebe i da se prava ljubav prema drugima najbolje pokazuje u brizi za njihovo vjecno spasenje. Sve muke ovog zivota nisu nista u usporedbi s mukama drugog zivota. To je lijepo izrazio Isus u objavama M.Valtorte: Biti citavog zivota rob,gubav,prosjak... kraljevska je sreca prema jednom satu,samo jednom satu bozanske kazne.Ali za nas i nije toliko bitno da li smo uz pomoc vjere rijesili neki problem u zivotu,nego da li je ono sto vjerujemo stvarno istina ili zabluda,da li Bog stvarno postoji ili ne postoji,da li covjek ima u sebi besmrtnu dusu,da li sakramenti stvarno imaju onakav ucinak kakav im se pripisuje,da li se molitvom stvarno moze postici svaka milost...? A ja sam duboko uvjeren da je sve to istina koja se lako moze dokazati. Makar nam glavna motivacija za bavljenje vjerom ne bi trebalo biti rjesavanje zivotnih problema,ipak,kad bi ljudi stvarno zivjeli po nacelima katolicke vjere rijesili bi sve svoje probleme u onoj mjeri u kojoj je to korisno za njihovo spasenje. Jer Bog nece bolesniku vratiti zdravlje ako zna da ce on to zdravlje zloupotrijebit za porocan zivot i tako se zauvijek upropastit.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2018 07:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
dujam napisao:
Mislim da je francesco imao neki vide depresije ili tak nesto kad je dosao na forum?

Mislim da jesam, i to fajn. Ja se toga ne sramim i mogu javno svjedočiti. Frendica mi šalje neki link o onoj Ani Bučević i njezinim savjetima kako izaći iz depresije. Užas ukratko, reći depresivnoj osobi da je to njezin izbor da je depresivna, je u rangu toga da joj pomogneš staviti metak u pištolj.
No nevažno, koliko sam tebe upoznao moj Duje uvijek ti je trebao neki dop kod tvog bavljenja RK religijom, ja sam ti govorio još pred 2-3god da ti fali onaj jedini dop koji trebaš, molitva!
Čovjeka moš skužiti koliko napreduje u duhovnom smislu kako mu se razvija molitva


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2018 09:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Lol Ana Bucevic. A isto ti dode; ana bucevic, jehovi, protestanti, muslimani... na isto ti dode.
Ma gotov sam ja s molitvon. Ja sam svoje izmolio francesco. Odustao sam od svega. Jebes ova svijet


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2018 10:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
što se najprije otkriva kad se stigne do temelja? Otkriva se kako na lažnim
temeljima počiva ono što je izgledalo kao velika svetost.(Tauler)
Neće tebe Bog pustiti tek tako. Pomorac pa se bavi Kristom, žešći oksimoron :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2018 11:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ne kuzim oksimoron?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2018 13:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Pa imam dosta pomoraca u obitelji, plus području otkud sam rodom.Mislim da iz mog kuta nije predrasuda već je tako=Ti se ljudi bave svime u životu a ti si prvi koji se bavi RK vjerom.
Odmah vidiš ko ima prste u tome :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2018 15:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ma jok. Ovo ti je fora;

…The heart of any culture is to be found in the nature of the hero. Who is that man who is revered? In the classical world it is the warrior. But in the western world it is the man of God. From Moses to Christ. The prophet. The penitent. Such a figure is unknown to the Greeks. Unheard of. Unimaginable. Because you can only have a man of God, not a man of Gods. And this God is the God of the Jewish people. There is no other God. We see him–what is the word? Purloined. Purloined in the West. How do you steal a God? The Jew beholds his tormentor dressed in the vestments of his own ancient culture. Everything bears a strange familiarity. But the fit is always poor and the hands are always dripping blood..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2018 20:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Pretpostavljam da misliš na nihilisticki stav dotičnog redatelja?. Misliš li krenut putem nihilizma? Gadan posal. Hm 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2018 21:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ma nema to veze sa nihilizmon! Poanta je sljedeca; sposoban je uvijek.siromasan a sa ruku mu kaplji krv! I to je fora u krscanstvu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 123  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 20 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr