www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 09:52

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 123  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 ožu 2012 12:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Draga fides26, ja te potpuno razumjem, uništavaš se, samoubijaš sama sebe, bolesnom ljubavlju prema toj osobi, draga curo malo tko da se uda baš za onoga koga je htjeo...
Kao što velim, voljela sam civilno oženjenog muškarca, još smo nas dvoje bili rastavljeni na osnovu tuđe zlobe, okultnih čina, zamisli samo koju sam ja bol proživljela,nije bilo do mene,a ni do njega,već nam je netko učino veliko zlo...al opet sam ja to izdržala, i teško mi je, i dižem i padam, al otkako je se on vjenačo u Crkvi, nema šanse da bi bila sa njim, to je za mene gotova priča, nek mu je sretno sa onom kojom je vjenčan u Crkvi, iako nije mi drago sresti ga, jer zaboli stomak, i duša, da smo se bar na ljudski način rastali, kao ti sa tim momkom...po mome gledanju tebe i toga momka, je rastavila njegova želja da bude intiman sa nekom drugom, i to sigurno više puta, čim je ta ostala trudna, i tko zna s kim je još spavao u vrijeme dok je tebe poznavao, uf što će ti takav muškarac...zahavli Bogu pa se nisi udala za njega......moli Boga da te oslobodi lažne zaljubljenosti, osjećaja da drugoga nemožeš voljeti, i još si sama sebe u to uvjerila, ma možeš ti voljeti, postoji jedan Crkveno neoženjen muškarac, bez djece, dobar u duši, i srcu, ima krasne ruke, oči, usne, lijep je, taman tvoj tip, dopusti mu da uđe u tvoj život, da te zavoli, da ga zavoliš....moli Boga da se nađeš u pravo vrijeme, na pravom mjestu, okonai se tog oženjenog, nije on za tebe, niti si ti za njega.....da je Bog želio da se ti udaš baš za njega, dragi Bog nebi dopustio da ta osane trudna,pa da je on mora oženiti...tebe je mila moja dragi Bog spasio, jer Božije oči, nisu ljudske oči, sad je sve do tebe, reci DOSTA, nisam ja budala, vezati se za oženjenoga i to sa djetetom, taman da je posljedni na svijetu, nevračaj se u prošlost, što je bilo bilo.Moraš biti svoja,taj oženjeni za tebe, ovog trena nek postane završena priča.....zaslužila si boljeg....
Nedaj se mila.......sve je do tebe....
Možda misliš da drugi nisu imali slične probleme, kao ti, jesu, i ja ti svjedočim, osobno MOŽEŠ TI TOG ČOVJEKA ZABORAVITI, PRBOLITI, ma draga moja nikad ništa nije uradio za tebe, a da je iz čiste ljubavi i ljudske iskrenosti....draga moja ti zaslužuješ čovjeka s kojim ćeš putovati po svijetu, koji će voljeti samo tebe i nijednu drugu ženu, okani se toga jadnika, nije ti ni ispod prsta, ima svoju ženu, dobio je što zaslužuje....
BOG TE BLAGOSLOVIO.... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2012 13:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Zašto ti fides-26 misliš, da drugi ljudi neplaču, da nemaju probleme i osjećaje, da si samo ti bitna...bitan je svaki čovjek, zato makni se od toga oženjenog u Božijim očima čovjeka....nebudi luđakinja, itekako ima netko drugi za tebe, Nebo zna....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2012 14:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
J još nešto mila fides_26, reci ovako prije bi njega povrijedila nego podigla ruku na sebe, tko je on tebi, nitko i ništa, nevažna osoba, reci si ja volim sebe, niti radi jednog muškarac nebi podigla ruku, ma malo mi sutra, zapravo reci ovako prije bi povrijedila svakog čovjeka, nego na sebe podigla ruku, moraš sebe zavoliti pod hitno, tek tada nećeš bolesno voljeti nikoga, nego onako čisto, nježno, i u Božijim očima ispravno.....Btb!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2012 11:00 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 kol 2007 11:24
Postovi: 59
Lokacija: Zadar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ah, ta ljubav :roll: ..

Draga moja Fides, tila bi te pitati- ako smijem- što se tebi kod toga čovjeka svidilo? Zašto ga voliš? Oprosti ako si već pisala o tome..možda sam propustila pročitati..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2012 19:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 15:48
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja ću na sve ovo što se do sada pisalo reći samo jedno a to je da jedino BOG ljubi i voli, a ljudi su sebični, ne vole, misle da vole... U konačnici, svaki čovjek po prirodi ljubi samo sebe i ako uspije do kraja života upola ljubiti kao što ga Bog ljubi...

Zato, ovo što svi očekujemo da nas netko voli i da se u braku živi sretno...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2012 19:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 15:48
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
draga fides, to što ti osjećaš nije ljubav, ti to misliš da je ljubav... to ti je kod tebe, kao i kod većine bolesna navezanost koje se teško riješiti... zato će ti se sigurno kod njega svidjeti sve, pa i odvratne stvari, i reći ćeš da ga voliš... ali, mislim da to nije ljubav, to je odvratna navezanost koja boli neizmjerno... zato ti je teško odvezat se od njega i te nezdrave veze...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2012 22:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Izgleda da smo u dobroj namjeri slučajno našu fides obasuli savjetima i sada se ušutila. :D
samo se ti nama javi,piši...
Tko zna,možda smo ti mi sada jedina veza sa Gospodinom.

U svakom slučaju,radi na sebi...i svako dobro.


:grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2014 18:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 sij 2014 15:47
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bozji blagoslov svima :) Nova sam na forumu,ne znam gdje bih postavila pitanje,susrela sam ovu temu,pa mi se cini prikladna..
Naime,oduvijek sam odgajana u katolickom duhu,imam 24 godine,i moj stav u vezi predbracne cistoce je uvijek isti- nista prije braka..Moje sve prijateljice misle da sam preprobirljiva u vezi odabira decka jer znaju da sam imala dosta prilika sa dosta momaka,kako izaci sa njima,tako uci i u vezu.. Imala sam 5 veza,najkraca je bila 3 mj...trenutno sam slobodna,ali donedavno sam imala duzu vezu,skoro godinu dana. Taj decko je bio olicenje savrsenstva,ide u crkvu,moli se,postovao me ,i "kliknuli" smo jeedno drugom,kao sto se kaze.na prvu..cak i pricali o vjencanju..i nije mu bio problem cekati sa mnom do braka,dapace,rekao je da ga je to jos vise privuklo meni. Mislila sam da je on moj dar sa neba.. Međutim-moji osjecaji su se nakon nekog vremena promijenili,jednostavno mi vise nije bilo do njega,cak su mi i sitnice pocele smetati..Mnogo sam u glavi prebirala sto se dogodilo,jer je to bio covjek sa kojim sam zamisljala obitelj,koji je bezuvjetno bio uz mene ,na kojeg sam se uvijek mogla osloniti. I presudila sam toj vezi prije par mj..nisam vise htjela zavlaciti ni njega ni sebe..cak mi ga nije bilo ni zao,samo sam to htjela prekinuti. Problem nije bio u njemu,nego u meni,koliko god to otrcano zvucalo..Naime,prije par godina sam imala jednog decka,i bez obzira sto je ta veza trajala kratko,ja sam se totalno zaljubila,ali je on bio taj koji mi nije uzvratio osjecaje,a jedan od razloga je bio taj da on ne moze biti u vezi sa djevojkom koja ne zeli imati odnose,nakon mene je pronasao djevojku drugacijih svjetonazora,a za mene izjavio da sma ja djevojka za zeniti,i da bi volio da me je sreo poslije. Za mene je to bilo totalno razocaranje i povrijeđenost,jer mi se nikad nije dogodilo da mi netko nije uzvratio osjecaje. Sad kad odvrtim film,to je bilo Bozje "klesanje" mene,i mozda na neki nacin,klesanje mene u poniznosti koje mi je ponekad vjerojatno nesvjesno nedostajalo. I sad,nakon par godina ,taj decko se zarucio sa djevojkom od koje je odmah dobio ono sto od mene nije. Ne mogu reci da mi je bilo svejedno,iako je proslo dosta godina i iako sam nakon njega imala jos par veza. Ali u meni se pobudila zavist,uvijek mislim kako je njima savrseno,pitam se sto bi bilo da smo mi uspjeli ,i kako bi sa njim bila sretna..svjesna sam da je to smrtni grijeh i nastojim se molitvom boriti protiv toga. I skoro svaki dan mi padne na pamet da nikad vise nikog necu upoznati za koga cu biti tolika spremna kao za tog decka prije par godina. A decko iz zadnje veze je imao toliko bolje osobine ,i toliko vise bio spreman za mene ,a ja to ne znam cijeniti,i ostavila sam ga. Sad se pitam da li je on Bozja volja za mene,ili mi je Bog progovorio preko ovih drugih stvari da nije za mene..Pitam se ako je za mene,zasto mi ne nedostaje,a onda se opet upitam da li su osjecaji najpresudniji za brak i ta neka euforija..
Shvacam da ovo nije pravi put,sklona sam idelizirati tude zivote,i sve usporedivati,mislim da je to posljedica toga jer se moji roditelji nikad nisu volili,i ja sad analiziram svaku sitnicu i bojim se da u zivotu ne pogrijesim i osudim se na zivot bez ljubavi,jednostavno je to analiziranje i usporedivanje jace od mene.. Ispricavam se ako je sve "s brda,s dola",ne znam kako da iznesem sve ono sto mislim i o cemu razmisljam :( ako moze savjet od iskusnijih ovdje,po cemu ste se vodili u odabiru buduceg supruznika,da li su to bile samo njegove osobine,ili i jos nesto,taj neki osjecaj da je on za vas..I da li danas kad ste u braku razmisljate drukcije nego tada kad ste bili mladi.. ? unaprijed vam svima hvala :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2014 19:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 lip 2013 18:03
Postovi: 21
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
draga krijesnica, čitam forum stalno ali rijetko kad imam nešto za napisati...
ja sam prema svome sadašnjem mužu imala blage i nježne osjećaje.jednostavno s njim je sve bilo tako lijepo i lako.nije bilo velike zaluđenosti, strasti, ludosti.a vjeruj mi imala sam svakakve "ljubavi" i ljubavi..njega sam jednostavno prepoznala.nisam bila slijepa.vidjela sam sve njegove vrline, mane sam vidjela također ali ni onda, a ni sad godinama poslije nisu ništa naspram mojih.
on je jedno predivno biće.
želim ti da tako lako bude i tebi.prošlost pusti svu, i sretnu i nesretnu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2014 20:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Krijesnicaaa napisao:
Bozji blagoslov svima :) Nova sam na forumu,ne znam gdje bih postavila pitanje,susrela sam ovu temu,pa mi se cini prikladna..
Naime,oduvijek sam odgajana u katolickom duhu,imam 24 godine,i moj stav u vezi predbracne cistoce je uvijek isti- nista prije braka..Moje sve prijateljice misle da sam preprobirljiva u vezi odabira decka jer znaju da sam imala dosta prilika sa dosta momaka,kako izaci sa njima,tako uci i u vezu.. Imala sam 5 veza,najkraca je bila 3 mj...trenutno sam slobodna,ali donedavno sam imala duzu vezu,skoro godinu dana. Taj decko je bio olicenje savrsenstva,ide u crkvu,moli se,postovao me ,i "kliknuli" smo jeedno drugom,kao sto se kaze.na prvu..cak i pricali o vjencanju..i nije mu bio problem cekati sa mnom do braka,dapace,rekao je da ga je to jos vise privuklo meni. Mislila sam da je on moj dar sa neba.. Međutim-moji osjecaji su se nakon nekog vremena promijenili,jednostavno mi vise nije bilo do njega,cak su mi i sitnice pocele smetati..Mnogo sam u glavi prebirala sto se dogodilo,jer je to bio covjek sa kojim sam zamisljala obitelj,koji je bezuvjetno bio uz mene ,na kojeg sam se uvijek mogla osloniti. I presudila sam toj vezi prije par mj..nisam vise htjela zavlaciti ni njega ni sebe..cak mi ga nije bilo ni zao,samo sam to htjela prekinuti. Problem nije bio u njemu,nego u meni,koliko god to otrcano zvucalo..Naime,prije par godina sam imala jednog decka,i bez obzira sto je ta veza trajala kratko,ja sam se totalno zaljubila,ali je on bio taj koji mi nije uzvratio osjecaje,a jedan od razloga je bio taj da on ne moze biti u vezi sa djevojkom koja ne zeli imati odnose,nakon mene je pronasao djevojku drugacijih svjetonazora,a za mene izjavio da sma ja djevojka za zeniti,i da bi volio da me je sreo poslije. Za mene je to bilo totalno razocaranje i povrijeđenost,jer mi se nikad nije dogodilo da mi netko nije uzvratio osjecaje. Sad kad odvrtim film,to je bilo Bozje "klesanje" mene,i mozda na neki nacin,klesanje mene u poniznosti koje mi je ponekad vjerojatno nesvjesno nedostajalo. I sad,nakon par godina ,taj decko se zarucio sa djevojkom od koje je odmah dobio ono sto od mene nije. Ne mogu reci da mi je bilo svejedno,iako je proslo dosta godina i iako sam nakon njega imala jos par veza. Ali u meni se pobudila zavist,uvijek mislim kako je njima savrseno,pitam se sto bi bilo da smo mi uspjeli ,i kako bi sa njim bila sretna..svjesna sam da je to smrtni grijeh i nastojim se molitvom boriti protiv toga. I skoro svaki dan mi padne na pamet da nikad vise nikog necu upoznati za koga cu biti tolika spremna kao za tog decka prije par godina. A decko iz zadnje veze je imao toliko bolje osobine ,i toliko vise bio spreman za mene ,a ja to ne znam cijeniti,i ostavila sam ga. Sad se pitam da li je on Bozja volja za mene,ili mi je Bog progovorio preko ovih drugih stvari da nije za mene..Pitam se ako je za mene,zasto mi ne nedostaje,a onda se opet upitam da li su osjecaji najpresudniji za brak i ta neka euforija..
Shvacam da ovo nije pravi put,sklona sam idelizirati tude zivote,i sve usporedivati,mislim da je to posljedica toga jer se moji roditelji nikad nisu volili,i ja sad analiziram svaku sitnicu i bojim se da u zivotu ne pogrijesim i osudim se na zivot bez ljubavi,jednostavno je to analiziranje i usporedivanje jace od mene.. Ispricavam se ako je sve "s brda,s dola",ne znam kako da iznesem sve ono sto mislim i o cemu razmisljam :( ako moze savjet od iskusnijih ovdje,po cemu ste se vodili u odabiru buduceg supruznika,da li su to bile samo njegove osobine,ili i jos nesto,taj neki osjecaj da je on za vas..I da li danas kad ste u braku razmisljate drukcije nego tada kad ste bili mladi.. ? unaprijed vam svima hvala :grlim te:


Neću ti dijelit savjete, al ovo boldano je čudno. Kažeš misliš da je njima savršeno, a kažeš odmah mu je dala šta je htio, dakle počelo je s bludnošću, a ti misliš kako je njima sve savršeno.
S njim bi bila sretna, a čovjek nije mogao čekat. A šta u braku s tobom on isto ne bi koristio kontracepciju koju Crkva osuđuje te bi bili sretni do kraja svijeta i vijeka.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 123  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr