www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 04:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 123  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 lis 2011 18:37 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 12 lis 2011 13:15
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Imala sam jednog dečka 3 godine,....znam da sam se puno molila prije toga, prije njega,... molitvu za mladića. Čak sam se i u vezi puno molila za oboje,...al nam nije išlo,.... htjela bi se početi moliti ponovno za mladića, za onoga pravoga..... da li požurujem stvari.....??? :a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lis 2011 16:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Draga sestro uvijek je dobro moliti. Ako ti mislis da je pravo vrijeme za to, ako to osjetis samo moli. Budes upoznala onog pravog kad bude vrijeme za to, Bog ce ti ga dati. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 lis 2011 16:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
beautifull angel napisao:
Imala sam jednog dečka 3 godine,....znam da sam se puno molila prije toga, prije njega,... molitvu za mladića. Čak sam se i u vezi puno molila za oboje,...al nam nije išlo,.... htjela bi se početi moliti ponovno za mladića, za onoga pravoga..... da li požurujem stvari.....??? :a1250: :a1250: :a1250:

svaki put kad bi s nekom djevojkom izlazio molio bi se da prepoznam je li to ona koju mi Bog daje za životnu suputnicu.I ne bi puno vremena prošlo a ja bi shvatio da neka djevojka nije za mene sve dok nisam naišao na onu pravu i tu smo oboje od prvog dana znali da smo jedno za drugoga.Ja doduše nisam htio u to vjerovati jer mi se nekako činilo prebrzo da od prvog dana znam da je ona ta prava za mene pa sam još neko vrijeme molio tu molitvu ali samo mi se potvrđivalo to što sam od prvog dana naše veze shvatio.

A jel tebi prebrzo da moliš za mladića,pa ne mora ti doći tvoja srodna duša čim se pomoliš za njega 8)

Molitva za mladića/djevojku je više molitva da te Bog pripremi za tu vezu i brak,ja sam 10 godina molio za svoju suprugu a ona za mene 15 godina i sad vidim da nas je Bog kroz tu molitvu dobro pripremio za ispravno hodanje i zajednički život


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 lis 2011 18:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Doci ce jednom onaj pravi. :) Gospodin zna kada i kako,samo budi ustrajna u molitvama.
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 lis 2011 18:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tek sam ovih dana odlučila da ću početi moliti za budućeg! Do sad sam tu i tamo kad se sjetim....Sada ću svaki dan!
Samo se nadam da ću biti ustrajna! :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 lis 2011 19:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6381
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
beautifull angel napisao:
Imala sam jednog dečka 3 godine,....znam da sam se puno molila prije toga, prije njega,... molitvu za mladića. Čak sam se i u vezi puno molila za oboje,...al nam nije išlo,.... htjela bi se početi moliti ponovno za mladića, za onoga pravoga..... da li požurujem stvari.....??? :a1250: :a1250: :a1250:

"beautifull angel" draga sestro...BTB :grlim te: :b232:

Dozvoli mi da ti odgovorim,ali nemoj shvatiti da ovo tebi pisem,nego kako je danas opcenito..
Cesto se dogadja da mnogi mladi ljudi ,bez obzira bio muskarac ili zena imaju malo interesa da saznaju i uvide ,kakav bi tebao biti bracni drug i sto uopce trazi od Boga,da mu podari za bracnog druga,kojega se ima cijeli zivot!
Najcesce se dogodi da se netko na izgled svidi ,postane privlacan i tako misli,Bog ga poslao na moj put,to je taj pravi,i tako ulazi u vezu..No.to bi trebalo biti vrijeme zaruka,ne neko isprobavanje ,da li su jedno za drugo,neki godinama tako zive..Pa,kada tu cesto izgube kontrolu nad sobom,dogodi se nesto,oni ulaze u brak u nadi da ce sve biti dobro..
Ili nakon nekoliko godina shvate da nisu jedno za drugo i razilaze se..!Tu bi se trebalo na samom pocetku biti nacisto,sta se zeli prije nogo li dodje do te veze.Krscaninu bi trebala biti vjera na prvom mjestu.A,to znaci zivjeti onako ,da zadobijemo Kraljestvo Nebesko!A tu dolazi dosta toga...sto ima prednost i cilj..Tako da je ljubav jako vazna,ali nije sama dovoljna... ,za brak i sve ono sto se trazi od Krscanskog braka ,ali dok su jos zaljubljeni jedno u drugo,cesto se ne vide druge ,recimo sve vrline i mane..Ako je netko vjernik,onda ce traziti vjernika,ali to ne kaze nista da sve mora biti savrseno i ok,i da je to vec garancija..U braku se dijeli sve ,zato treba razmisliti dobro,da li su spremi sve podjeliti..i zivjeti onako kako to KC naucava..Bracni drug treba biti podpora,jedan drugom..i u dobru i u zlu..

Bolje je moliti za volju Bozju,da se Bog pobrine i odluci,te budi na pomoci ...! :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 lis 2011 09:06 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 17 lis 2011 10:24
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja otkad znam za sebe molim Boga za ljubav. Uvijek mi je sve dobro bilo u životu, super roditelji, odličan đak, student, dragi prijatelji...sve odlično ali nikada sreće u ljubavi. Svakodnevno sam se molila Bogu da nađem dečka, koji će me voljeti i razumjeti. Jednog dana našla sam dečka, bila sam neizmjerno sretna. Ta veza je potrajala skoro 4 godine, ali 4 godine pune patnje i boli i razočaranja, voli me a konstantno me psihički maltretira, ljubomora pa ignoriranje dok se konačno nisam uspjela izvuči iz te veze. u tom periodu izmolila sam 3 puta devetnicu gospi od svete krunice, nije mi bilo teško 3 puta po 54 dana moliti krunicu. Svaki puta molitva mi je bila uslišana, prvo da se pomirimo nakon prekida, a zadnji put da mi da snage da prekinem jednom zauvijek. Uspjela sam, oporavila sam se, i dalje sam bila žedna ljubavi ali one lijepe i dobre, zaključila sam da će mi Bog pomoći. Često sam išla na razgovore sa prijateljem svećenikom da mi pomogne da ne pokleknem i ne vratim se bivšem. I tako jednog dana upoznam dečka, dobrog i dragog, kroz druženje i razgovore oboje smo se potpuno zaljubili, ja sam u potpunosti bivšeg zaboravila. Bila sam prvi put u svome životu istinski i potpuno sretna na svim poljima života. I tada sam gadno zgriješila, zbog sreće prestala sam ić svećeniku, nisam više toliko često molila ukratko zapostavila sam Boga. Nakon 4 mjeseca sreće, dečko me ostavio bez nekog prevelikog objašnjenja, rekao je da se ohladio a još dan prije smo kovali planove. Shvaćam da mi je to neka vrsta kazne što sam zanemarila Boga. Prošlo je mjesec i pol i ja se još uvijek ne mogu oporaviti, opet molim Krunicu i preklinjem Djevicu da mi pomogne i vrati tog dečka, al u srcu osjećam da to ne zaslužujem i bojim se da se ova moja molba neće ostvariti...

Ne znam što da radim, ne znam kako da se izvučem iz ove boli i kako da es iskupim Bogu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 lis 2011 10:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
rebeka napisao:
Dozvoli mi da ti odgovorim,ali nemoj shvatiti da ovo tebi pisem,nego kako je danas opcenito..
Cesto se dogadja da mnogi mladi ljudi ,bez obzira bio muskarac ili zena imaju malo interesa da saznaju i uvide ,kakav bi tebao biti bracni drug i sto uopce trazi od Boga,da mu podari za bracnog druga,kojega se ima cijeli zivot!
Najcesce se dogodi da se netko na izgled svidi ,postane privlacan i tako misli,Bog ga poslao na moj put,to je taj pravi,i tako ulazi u vezu..No.to bi trebalo biti vrijeme zaruka,ne neko isprobavanje ,da li su jedno za drugo,neki godinama tako zive..Pa,kada tu cesto izgube kontrolu nad sobom,dogodi se nesto,oni ulaze u brak u nadi da ce sve biti dobro..
Ili nakon nekoliko godina shvate da nisu jedno za drugo i razilaze se..!Tu bi se trebalo na samom pocetku biti nacisto,sta se zeli prije nogo li dodje do te veze.Krscaninu bi trebala biti vjera na prvom mjestu.A,to znaci zivjeti onako ,da zadobijemo Kraljestvo Nebesko!A tu dolazi dosta toga...sto ima prednost i cilj..Tako da je ljubav jako vazna,ali nije sama dovoljna... ,za brak i sve ono sto se trazi od Krscanskog braka ,ali dok su jos zaljubljeni jedno u drugo,cesto se ne vide druge ,recimo sve vrline i mane..Ako je netko vjernik,onda ce traziti vjernika,ali to ne kaze nista da sve mora biti savrseno i ok,i da je to vec garancija..U braku se dijeli sve ,zato treba razmisliti dobro,da li su spremi sve podjeliti..i zivjeti onako kako to KC naucava..Bracni drug treba biti podpora,jedan drugom..i u dobru i u zlu..

Bolje je moliti za volju Bozju,da se Bog pobrine i odluci,te budi na pomoci ...! :a1250:

ovo o tome kakva bi osoba netko treba biti nažalost skoro nitko ne razmišlja.A to je ono najbitnije za brak.Nažalost mladi danas traže intezivne emocije i samo poneko vidi da postoji još nešto osim emocija.To nažalost shvate tek kad bude kasno tj.kad su u braku.

Meni osobno je bilo najbitnije da je djevojka praktična vjernica i da iskreno živi vjeru a ostalo mi je bilo sporedno.Mislim da to mogu zahvaliti dugotrajnoj molitvi za bračnog druga jer se kroz molitvu dobijaju rasvjetljenja o istini i snaga da se može živjeti ta istina.Jer istina je da iz Boga dolazi sreća i ljubav a ne iz čovjeka,Bog samo daje tu sreću i ljubav preko čovjeka (per secunda causa kako neki vole reći) ali joj čovjek (muž ili žena) nisu izvor.I kad se zanemari Bog tj.kad se stavi u drugi plan i forsira se svoje tj.kako se u narodu kaže kad neko zatupi (ili zajuni :lol: ko junac) onda se često zna pogriješiti.A svedok toga su mnogi promašeni brakovi jer kad emocije splasnu onda se jasnije vidi na čemu su tj.jel tu ima ljubavi i da li se dvoje slaže.

I ova tvoja zadnja rečenica je duboka,zaljubiti se možemo u puno mladića/djevojaka ali ona prava/pravi je samo jedan,kako vlč.Sudac kaže da svatko ima srodnu dušu.Ako se uleti grlom u jagode tj.u neku osobu u koju se zaljubi do ušiju želi i za bračnog druga onda se zna često pogriješiti jer može i ne mora biti ta srodna duša tj.prava osoba za čitav život.negdje si spomenula Anu koja se zaljubila u Luku i tražila da joj ga Bog dade.Problem je u tome što ako neko nešto forsira onda to Bog zna dopustiti iako to ne mora biti prava osoba jer je svakome dao slobodnu volju tj.slobodu izbora.ALi svatko žanje što je posijao.Naravno,uvijek će biti križeva ali opet sami možemo izbjeći jako puno toga i tome se sastoji mudrost života.Najbolje tražiti Volju Božju i učiti kako živjeti i na što trebamo obratiti pozornost kad tražimo bračnog druga i tako je izbjegnuto puno problema a dobiju se mnogi blagoslovi.

Naravno i onaj ko je pogriješio tj.ko je tjerao svoje a nije tražio Volju Božju u vječnosti može biti blagoslovljen zbog tih patnji ali mu zato ovozemaljski život može biti težak ipun patnje i nesretan.Ovo zadnje je najgore jer ako si sretan sve se može lakše izdržati dok ako si nesretan sve da imaš najboljeg muža/ženu,posao,kuću,djecu,...život unatoč svemu tome bude užasan.A mnoge djevojke trče samo za novcima i mladići za ženskim oblinama


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2012 10:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ožu 2012 10:07
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nova sam ovdje.. Čitajući vaša promišljanja pitam se što tu uopće radim? Moj vjerski život je zapravo jako skroman i imam puuuuno problema. Učlanila sam se na ovaj forum u nadi da ću ovdje moći iznijeti svoje probleme i zamoliti za savjet da prebrodim jednom zauvijek ovu depresiju.. Jesam li na dobrom mjestu? :?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2012 10:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3249
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Fides_26 napisao:
Nova sam ovdje.. Čitajući vaša promišljanja pitam se što tu uopće radim? Moj vjerski život je zapravo jako skroman i imam puuuuno problema. Učlanila sam se na ovaj forum u nadi da ću ovdje moći iznijeti svoje probleme i zamoliti za savjet da prebrodim jednom zauvijek ovu depresiju.. Jesam li na dobrom mjestu? :?



Dobro nam došla,

i naravno da si na dobrom mjestu.Slobodno piši što te muči,pomoći ćemo koliko možemo.

:grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 123  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr