www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 123  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 15 ožu 2012 10:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ožu 2012 10:07
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala Magda..
Već mi je malo lakše..
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2012 12:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 kol 2011 12:45
Postovi: 163
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dobro došla :D
Na pravom si forumu, ovdje ćeš naći mnogo tema u kojima možeš dobiti odgovore i poticaj za razvoj vlastite vjere i slobodno pitaj što god te muči, ima ovdje puno ljudi koji će ti biti podrška a možda i riješenje, u svakom slučaju ništa ne gubiš traženjem na Tebe Tražim :wink: Btb :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2012 16:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ožu 2012 10:07
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Onda ću u nekoliko riječi reći što me muči. Naime, završila sam fakultet i nakon odrađenog pripravničkog dobila sam otkaz i od tada ( gotovo godinu dana ) bezuspješno tražim posao. Prošla mi je godina bila jako teška jer sam se razočarala u puno ljudi. Što se tiče moje vjere, nakon srednje škole udaljila sam se od Crkve. Kao mala bila sam i čitač i pjevala u zboru i gotovo svakodnevno išla u Crkvu. U srednjoj sam imala prekrasnu časnu sestru koja mi u ovim trenutcima puno nedostaje, sestra Fides zbog čega sam se i sama prijavila pod tim imenom. Često smo za vrijeme nastave bili u samostanu sa sestrama i pomagale im u izradi ukrasa za školu, sudjelovale u tečaju kuhanja, nekoliko puta mi je došla kući.. Bilo mi je to predivno razdoblje u životu. Sestra je otišla u Vatikan, a ja sam završila školu. Kada bih i otišla na misu, izašla bih iz Crkve vidno uzrujana i razočarana jer nikako nisam mogla naći duhovnost. Prije par dana bila sam na misi, trajala je 20 minuta. Nisam se stigla ni pokajati za grijehe, a misa je završila. Znam da svećenik i "loša" propovijed nisu razlog da ne idem na misu, ali jednostavno više ne nalazim mir. No, to nije moj najveći problem. Upala sam u depresiju iz koje ne znam izaći. Danju koliko toliko uspijevam funkcionirati, ali ponekada cijelu noć proplačem. Više je razloga za to.. Napisat ću u novom postu..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2012 16:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ožu 2012 10:07
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kako je tema molitva za ljubav, i ja želim moliti. Već 6 godina volim i već se 6 godina žrtvujem. Moja ljubav je usitinu jedna velika žrtva. Pročitala sam u jednom članku da molitva mora promijeniti određeni obrazac ponašanja da bi ju Gospodin ispunio. Ako je tako, zar ja uzalud molim? Ne mogu promijenitii što osjećam, ne mogu voljeti nikoga drugog.. Ispovijedam se i čim izađem znam da ću opet zgriješiti i zbog toga se osjećam loše. Kršim Božju zapovijed, želim tuđeg ženidbenog druga. Zaljubila sam se prije nego je ušao u brak i zato vas molim da me ne osuđujete. Bila je to tipična priča, cura ostane trudna, ožene se i tu ta priča završava, a počinje moja.. Dok sam studirala prioritet mi je bio fakultet i većinu sam vremena posvećivala tome. Kako su godine prolazile, sve je veća bila želja da budem majka i supruga. U cijelom tom "trokutu" nitko nije sretan. Što da radim?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2012 16:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3249
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Fides_26 napisao:
Kako je tema molitva za ljubav, i ja želim moliti. Već 6 godina volim i već se 6 godina žrtvujem. Moja ljubav je usitinu jedna velika žrtva. Pročitala sam u jednom članku da molitva mora promijeniti određeni obrazac ponašanja da bi ju Gospodin ispunio. Ako je tako, zar ja uzalud molim? Ne mogu promijenitii što osjećam, ne mogu voljeti nikoga drugog.. Ispovijedam se i čim izađem znam da ću opet zgriješiti i zbog toga se osjećam loše. Kršim Božju zapovijed, želim tuđeg ženidbenog druga. Zaljubila sam se prije nego je ušao u brak i zato vas molim da me ne osuđujete. Bila je to tipična priča, cura ostane trudna, ožene se i tu ta priča završava, a počinje moja.. Dok sam studirala prioritet mi je bio fakultet i većinu sam vremena posvećivala tome. Kako su godine prolazile, sve je veća bila želja da budem majka i supruga. U cijelom tom "trokutu" nitko nije sretan. Što da radim?



Draga fides,

ne osuđujem te.Kažeš da si se zaljubila prije nego se oženio.Ako se oženio zbog djeteta,znači da je s tom ženom bio dok si ga ti voljela?Tipično,da ne kažem muški,da ne uvrijedim jači spol,ovaj tvoj je očito slabiji.
Draga moja,zaboravi to sve lijepo,jer to nema budućnosti nikakve.Samo gubiš vrijeme,a o grijehu da ne spominjem.
Za molitvu koju moliš 6 godina, očito da nije u Božjem planu da ispunjava nešto što baš i nije pravedno :wink: to moraš priznati.Moli Gospodina da te oslobodi tih osjećaja i pusti tog čovjeka da ide svojim putem.
Znam,lako je reći...ali pokušaj shvatiti da koračaš nesigurnom stazom koja ne vodi nikamo.
Ne znam da li ga viđaš,da li se možeš distancirati od njega.To je najbolje za početak,daleko od oka...


Pomolit ću se za tebe :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2012 17:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ožu 2012 10:07
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne mogu se odvojiti od njega.. Živi na 20 metara od mene. Nezaposlena sam, a ne mogu nigdje otići jer me roditelji trebaju. Ljubav mi je uzvraćena, nisam to napomenula. Puno sam proplakala. Najteže je bilo mojim roditeljima. Stalno se pitam: imamo li pravo na pogrešan izbor u životu? Što bi bilo da sam se ja udala i shvatila da to nije ljubav? Što da sam bila u braku u kojem nema ničega?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2012 17:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 kol 2011 12:45
Postovi: 163
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Fides_26 napisao:
Kako je tema molitva za ljubav, i ja želim moliti. Već 6 godina volim i već se 6 godina žrtvujem. Moja ljubav je usitinu jedna velika žrtva. Pročitala sam u jednom članku da molitva mora promijeniti određeni obrazac ponašanja da bi ju Gospodin ispunio. Ako je tako, zar ja uzalud molim? Ne mogu promijenitii što osjećam, ne mogu voljeti nikoga drugog.. Ispovijedam se i čim izađem znam da ću opet zgriješiti i zbog toga se osjećam loše. Kršim Božju zapovijed, želim tuđeg ženidbenog druga. Zaljubila sam se prije nego je ušao u brak i zato vas molim da me ne osuđujete. Bila je to tipična priča, cura ostane trudna, ožene se i tu ta priča završava, a počinje moja.. Dok sam studirala prioritet mi je bio fakultet i većinu sam vremena posvećivala tome. Kako su godine prolazile, sve je veća bila želja da budem majka i supruga. U cijelom tom "trokutu" nitko nije sretan. Što da radim?


Slažem se s Magdom, trebala bi ga zaboraviti jer je to očito nešto što te opterećuje, najvjerovatnije je upravo to ono što te odvlači od Boga i razlog zašto ne možeš pronaći svoju duhovnost, navezanost na drugu osobu nikako nije dobra jer nas odvlači od Boga koji bi trebao biti na prvom mjestu a što mi radimo, stavljamo drugog čovjeka na to mjesto, kažem zaboravi jer to očito nije s Božije strane, ne zaboravi riječi koje se govore na vjenčanju, to je zavjet: što Bog sastavi neka nitko ne rastavi, brak se treba poštivati i čuvati u dobru i zlu jer ulaskom u brak dvoje postaje jedno...tako da što god osjećaš prema njemu toplo ti preporučam pusti...e sad kako to učiniti....pa kao prvo idi često na misu i ispovijed jer su to sredstva kojima se borimo protiv napasti, kad je Isus u našem životu onda naš život dobiva krila...vjeruj mi, s vremenom će biti bolje...tako ćeš moći krenuti dalje i osloboditi svoje srce za drugog, nemoj misliti da je on jedini muškarac za tebe jer to je zabluda koju si ljudi rade, sve na ovom svijetu je raspadljivo osim duše...prvo poradi na njenom spasu a ostalo će ti doći kao rezultat toga truda, i moli, nemoj misliti da molitva nema svrhe jer se čini da nije uslišana, On čuje svaki uzdah srca i svaku dobru nakanu i nagrađuje svaki trud kojim Ga tražimo... samo što nam to nekada nije vidljivo očima, sve dok ne narastemo dovoljno u vjeri da bi shvatili srcem, Btb :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2012 17:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ožu 2012 10:07
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
To dvoje koje je sklopilo taj brak žele i izaći iz njega jer nisu sretni. Zar je tako loše što ja čekam?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2012 17:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
svi govore o ljubavi u svijetu u kojem "nema" ljubavi!? dozvolite mi da prijetim da u zadnje vrijeme svi plaču, tuguju, živciraju se zbog ljubavnih jadi. pa zapravo svi se mi osječamo zakinuti kad nam neko ne uzvrača ili ne poklanja dovoljno ljubavi tj. onako kako si mi sami zacrtamo (sebično).
No dal nas Isus tako uči? ha?

voljen si onoliko koliko i ti druge voliš, zapravo bi mi (krščani) morali biti primjer ljubavi , makar ju i ne dobivali zauzvrat, jer to je prava ljubav.

Isuse, predajem Ti svoj život, da vršim volju Tvoju.

Predajem Ti svoje grijehe, oprosti mi.

Predajem Ti svoju slabost, osnaži me.

Predajem Ti svoju bolest, ozdravi me.

Predajem Ti svoje srce, otvori ga.

Predajem Ti svoj um, prosvijetli me.

Predajem Ti svoje rane, zacijeli ih.

Predajem Ti svoju patnju, sjedini je sa Svojom.

Predajem Ti svoj rad, pomozi mi.

Predajem Ti svoj umor, odmori me.

Predajem Ti svoje planove, odobri ih.

Predajem Ti svoje vrijeme, vodi me.

Predajem Ti svoju obitelj, blagoslovi je.

Predajem Ti svoju smrt, nagradi me vječnim životom.

Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2012 17:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Fides_26 napisao:
To dvoje koje je sklopilo taj brak žele i izaći iz njega jer nisu sretni. Zar je tako loše što ja čekam?


ukoliko njih dvoje nemaju valjani razlog za raskid braka ne mogu dobiti od Crkve dopustenje da ponovo sklope brak... dakle tada se mozes samo civilno vjencat i time nemas pravo na pristup sakramentima jer svjesno zivis u teskome grijehu...

postoje primjeri gdje dvoje ljudi zive "kao brat i sestra" u takvom braku i tada imaju pravo pristupiti sakramentima... znaci ne smiju izvrsavati bracne duznosti sto je vrlo tesko ali ne i nemoguce ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 123  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr