www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 01:39

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 93 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 23 lis 2007 17:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Cesto cujemo kada netko kaze,mene su sudili i osudili,mene su ogovarali i lazno svjedocili,meni su nanijeli veliku nepravdu,mene su natjerali da izmjenim svoj zivot,mene su odbacilli,i odvojili od drage osobe,pa mozda cak i roditelja,i dijeteta,i oduzeli mi radno mjesto ...itd.!
Kako osjecamo,ono sto nas boli,i sto nam je tesko..
Tako je najcesce,da ljudi oko nas,pa i nasi najbolji prijatelji,sude i osudjuju..To ne znaci da smo uvjek krivi,neki put nem je neizbjezno da budemo sudjeni,to nam je samo dokaz,i sasnanje da se na ljude nikada ne mozemo osloniti..
Siguran i nerazorivi oslonac samo je Bog.
OVAJ NAS KRIZ ZATO OSLOBADJA OD LJUDI NA KOJE SE OSLANJAMO
I POZIVA NAS DA SE OSLONIMO NA NJEGA.
KAD TE LJUDI SUDE MOZES PRIJECI NA MOJU STRANU..
"JER I MENE SU SUDILI I OSUDILI"

Ne brani se kad ti sude,i ne branimo se kad nam sude..Osude nas ne mogu unistiti,ne ostavlja te samog,nego te dovodi k meni i vodi u ,slavu.
TO JE TVOJ I MOJ PRAVI KRIZ..Znaci ON je uvjek uz nas,nema bojazni,
i sumnje da nas ostavlja,zato nam i kaze :"NE BOJ SE!"
Ta osuda to su tvoja vrata k meni,ili bilo sto drugo,svu bol koju su ti nanijeli,jedini te dovodi do mene..U toj krivoj osudi SUSRET CES MENE!
TADA TE NITKO VISE NECE MOCI OSUDITI..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 lis 2007 18:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
"Ja sam Bog,a ipak padam pod krizem,nemocan.Svi su gledali cudesa koja sam cinio i divili mi se,a sada me gledaju u padu,prezrenog,porazenog."

Tesko je padati,a za nas male je jos teze padati,svi zele ostati na nogama i pobjediti.Imaj hrabrosti pasti,i ne prikrivaj svoj pad,nego ga preznati.
Na zemlji ne mozes biti drugacije,pogotovo ne u ovo doba,moderno doba..
i nesigurno doba,kada svaka sitnica vuce za zemaljskim zivotom..
Tu si zato da umres.Jer "tko izgubi svoj zivot,naci ce ga"
Zasto se plasis svojih padova?Zasto se bojis gledati ljudima u oci,kada si porazen(pa makar i na radnom mjestu,obitelji i prijateljima)
kad su drugi pametniji od tebe.?(nisu uvjek pametniji,ali nemaju vjere,i sve im je dozvoljeno)Zasto se bojis ako te grijesi pritisnu ?
Ti se bris da bi ispao dobar..Pogledaj-kad padas,dolazis k meni.
Ne boj se!Pad nij e kraj..zasto tako tragucno gledas na padove?
Cemu sram?(cesto smo sami doprinjeli,da nam je pad neizbjezan)

"Pad je zato da mi postanes blizi,da te podignem.Kad shvatis da sam i ja pao,tada ces u svojem padu ugledati moje lice i bit cemo skupa
POBJEDNICI NAD PADOVIMA I GRIJESIMA.VAZNO JE DA U PADU NE OSTANES SAM VEC DA DODJES K MENI."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 lis 2007 18:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Krist nije prestao trpjeti.Ljudi oko nas,koji neprestano trpe i umiru..
jos su uvjek ON koji se u njima prikazuje svom Ocu za spasenje svijeta.
Krizni put je zivotni put;pravi krscanin to ne smije zaboraviti...

"I ja kad odjoh k vama braco,da vam navjestim svjedocanstvo Bozje,
ne dodjoh s ucenim govorom ili s mudroscu jer ne drzah zgodnim medju vama ista drugo znati osim,Isusa Krista i to razapetoga.I sam vam se pokazah slabim,bojazljivim i drhtavim.Moja riec i moje propovjedanje nije se sastojalo u uvjerljivim rijecima mudrosti,vec u ocitovanju Duha i snage,da se vasa vjera ne oslanja na ljudsku mudrost,
NEGO NA BOZJU SNAGU"(1Kor 2,1-5)

Gospodine znam da cu i ja biti osudjena,kad pokusam samo malo zivjeti kao ti..bojim se vec pokazuju na mene prstom.
Jedni se podsmjehuju,drugi se na moj racun zabavljaju,one spopade bijes,a mnogi od mojih prijatelja dotjerali su vec dotle,da me izdaju.
Bojim se ostati na tom putu,strah me slusati tu ljudsku mudrost.
Sapcu mi :samo plako,ne treba tako doslovno shvacati,s jacim je pametnije razgovarati..
A ipak Gospodine,znam TI SI U PRAVU..
Pomozi mi u borbi,pomozi mi u rijeci,pomozi mi po evandjelju zivjeti..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 lis 2007 22:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 vel 2007 19:10
Postovi: 87
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Gospodine znam da cu i ja biti osudjena,kad pokusam samo malo zivjeti kao ti..bojim se vec pokazuju na mene prstom.
Jedni se podsmjehuju,drugi se na moj racun zabavljaju,one spopade bijes,a mnogi od mojih prijatelja dotjerali su vec dotle,da me izdaju.
Bojim se ostati na tom putu,strah me slusati tu ljudsku mudrost.


Josemaria Escriva veli:
Ima jedan križ. Trošan, neugledan, drven, nezamjetan, drugima nezanimljiv i crn. Takav križ je tvoj križ. I čeka da budeš raspet na njemu.
Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 lis 2007 22:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Oh Gospodine kako boli!!! jecam, patim, ali stiscem zube i smijesim se kroz suze jer patim tebi u slavu... i sve to nosim s ljubavlju!!! zbog Tebe...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 lis 2007 19:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
"Ako tko hoce ici zamnom,neka se odrece samog sebe,neka svaki dan uzme kriz svoj i neka me sljedi!Jer tko hoce spasiti svoj zivot,izgubit ce ga,a tko izgubi zivot svoj radi mene spasit ce ga."(Lk 9,23-24)

Gospodine tu je tvoj kriz,Gospodine tu je i moj kriz...
Dosao si potraziti nase krizeve,dosao si da nas dizes i da nas spasavas...
Kroz sav svoj zivot,nosio si grijehe cijeloga svijeta,jedan za drugim...
Ti hoces da se sagnem i da trpim,ti hoces da ga nosim i idem dalje...
Gospodine ti hoces da ja sutke nosim svoj kriz,istina je da postoji vrijeme sutnje i vrijeme rijeci,istina je da ima vrijeme borbe i jedno i drugo,
a ja sam tako slaba,nemam uvjek cvrste vjere i snage,da ponizno i skruseno nosim svoj kriz..koji mi poneki put pretezak..
Gospodine ja bi poneki put isla za krizem naokolo,ili ga pricvrstila da ga nesto drugo vuce..jer danasnji zivot je takav,da se se covjek na sve nacine snalazi,i olaksava tezak posao,pa tako i kriz ..mogla bi lakse nositi,
a znam da za moj kriz moram imati moj cilj,i samo ja moram da ga nosim...tesko je i sto dalje koracam tim vidim zlo svijeta,
tim teze pritisce kriz moja ramena..
Gospodine,gdje si ,pomozi mi da shvatim,svrhu kriza moga,da i najplemenitije djelo nije nista,ako ono nije u isto vrijeme spasavanje...
Radi mene si preuzeo,i radi moje brace i sestara ,ovaj dugi krizni put..
pomozi mi da svako jutro,pocinjem iznova...Nositi strpljivo svoj dragi kriz...daj mi snage,i ne dozvoli da posustam..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 lis 2007 21:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
anchi_zagreb napisao:
Oh Gospodine kako boli!!! jecam, patim, ali stiscem zube i smijesim se kroz suze jer patim tebi u slavu... i sve to nosim s ljubavlju!!! zbog Tebe...



Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 lis 2007 12:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 vel 2007 19:10
Postovi: 87
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo još jedne koja mi se jako dojmila:
˝Da je bilo boljega puta od križa, i Krist bi ga odabrao.˝


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 lis 2007 13:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Znadete li da je Kalvarija mjesto na zemlji koje je najbliže Nebu?Prema tome, možemo postaviti pitanje...Što dobije onaj tko odbije križ?Ništa,osim što povećava iz dana u dan njegovu težinu.Lijepo je to rekao sv.Filip Neri... "nosi križ i nemoj dozvoliti da on nosi tebe!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 lis 2007 19:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Gospodine Isuse,sljedeci Tebe imala sam puno pouzdanja u Tebe,
imala puno pouzdanja na putu,a gle ja sam padala,i padam i danas..
Uvjek sam vjerovala da sam posve Tebi predana,a onda na mom putu...
ugledala sam "ruzu" na sporednom puteljku,koja se smijesila,i nagnula meni da je uberem...hm..
Ostavih Tebe,ostavi kriz...i stojala sam na putu,s osipnim laticama,sama,tuzna,razocarana...sve blago je nestalo,ostala samoca i tuga..Ja sam na putu sa strane..ali ja zelim ipak MOJ PUT...a ne sa strane..!
Zato te molim Gospodine Isuse Kriste,ne daj mi samo da zalutam medju tvoje sljedbenika,NEGO DA MEDJU NJIMA I OSTANEM...
Pomozi mi da izbjegnem te zbunjujuce potrebe,oni me ostavljaju praznom,daleko od tvog radilista,na kojem svijet izgradjujes...
Vidim kad uzmen kriz,da sam te ponovno nasla,vidim da me cekas,tada se ne bojim,i prihvacam ,i osjetim Tvoju Ljubabav...
Ti si moj pravi Bog Otac...koji je uvjek uz mene..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 93 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 19 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr