www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:41

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 28 sij 2014 20:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zanima me stav katolika glede progonstva izraelskog naroda.

Jeremija 46,28

28 Ne boj se, Jakove, slugo moja - riječ je Jahvina - jer ja sam s tobom. Zatrt ću narode među koje te prognah, a tebe neću sasvim uništiti: ali ću te kaznit' po pravici, ne smijem te pustit' nekažnjena."

Ponovljeni zakon 32,9-10

9 tad Jahvu njegov narod zapade, Jakov bi njegova baština.
10 U zemlji stepskoj on ga je našao, u pustinjskoj jezivoj pustoši. Obujmio ga, gajio ga i čuvao k'o zjenu oka svoga.

Stvarni razlog zašto je izraelski narod bio toliko progonjen kroz povijest i zašto se toliko mrzi Židove jest u tome što ga je Bog izabrao za svoj narod.
Jišmael je progonio Izaka jer je Izak nositelj Božjeg obećanja,Ezav je progonio Jakova jer ga je Bog izabrao kao nositelja mesijanskog obećanja.Iz istog razloga faraon u Egiptu je naredio da se izraelska muška novirodjenčad bace u vodu, a u Perzijskom je carstvu Haman želio istrijebiti sve Židove u jednom danu.
Takav temeljni stav prema Božjem narodu nije se promijenio ni do danas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2014 20:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Mr.Samson napisao:
Zanima me stav katolika glede progonstva izraelskog naroda.

Jeremija 46,28

28 Ne boj se, Jakove, slugo moja - riječ je Jahvina - jer ja sam s tobom. Zatrt ću narode među koje te prognah, a tebe neću sasvim uništiti: ali ću te kaznit' po pravici, ne smijem te pustit' nekažnjena."

Ponovljeni zakon 32,9-10

9 tad Jahvu njegov narod zapade, Jakov bi njegova baština.
10 U zemlji stepskoj on ga je našao, u pustinjskoj jezivoj pustoši. Obujmio ga, gajio ga i čuvao k'o zjenu oka svoga.

Stvarni razlog zašto je izraelski narod bio toliko progonjen kroz povijest i zašto se toliko mrzi Židove jest u tome što ga je Bog izabrao za svoj narod.
Jišmael je progonio Izaka jer je Izak nositelj Božjeg obećanja,Ezav je progonio Jakova jer ga je Bog izabrao kao nositelja mesijanskog obećanja.Iz istog razloga faraon u Egiptu je naredio da se izraelska muška novirodjenčad bace u vodu, a u Perzijskom je carstvu Haman želio istrijebiti sve Židove u jednom danu.
Takav temeljni stav prema Božjem narodu nije se promijenio ni do danas.


Jel ti to ovdje promovišeš cionizam??? Nekak mi vuče na to. Znam da neki američki protestanti imaju neke čudne vizije o židovima, itd. Zato se i desilo da Netanayhu dođe u Kongres i drži huškački govor i još pobere plijesak. :roll: :roll:



Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2014 19:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:
Mr.Samson napisao:
Zanima me stav katolika glede progonstva izraelskog naroda.

Jeremija 46,28

28 Ne boj se, Jakove, slugo moja - riječ je Jahvina - jer ja sam s tobom. Zatrt ću narode među koje te prognah, a tebe neću sasvim uništiti: ali ću te kaznit' po pravici, ne smijem te pustit' nekažnjena."

Ponovljeni zakon 32,9-10

9 tad Jahvu njegov narod zapade, Jakov bi njegova baština.
10 U zemlji stepskoj on ga je našao, u pustinjskoj jezivoj pustoši. Obujmio ga, gajio ga i čuvao k'o zjenu oka svoga.

Stvarni razlog zašto je izraelski narod bio toliko progonjen kroz povijest i zašto se toliko mrzi Židove jest u tome što ga je Bog izabrao za svoj narod.
Jišmael je progonio Izaka jer je Izak nositelj Božjeg obećanja,Ezav je progonio Jakova jer ga je Bog izabrao kao nositelja mesijanskog obećanja.Iz istog razloga faraon u Egiptu je naredio da se izraelska muška novirodjenčad bace u vodu, a u Perzijskom je carstvu Haman želio istrijebiti sve Židove u jednom danu.
Takav temeljni stav prema Božjem narodu nije se promijenio ni do danas.


Jel ti to ovdje promovišeš cionizam??? Nekak mi vuče na to. Znam da neki američki protestanti imaju neke čudne vizije o židovima, itd. Zato se i desilo da Netanayhu dođe u Kongres i drži huškački govor i još pobere plijesak. :roll: :roll:



Ja ne promovišem već ako ćemo govoriti hrvatski, ja promoviram cionizam, tj.povratak Židova u svoju zemlju što je opet u skladu s biblijskim proročanstvima o povratku izraelaca u svoju zemlju koju im je Bog dao.
Zanima me koje su to po tebi "čudne vizije" o židovima koje imaju neki američki protestanti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2014 21:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Mr.Samson napisao:
Ja ne promovišem već ako ćemo govoriti hrvatski, ja promoviram cionizam, tj.povratak Židova u svoju zemlju što je opet u skladu s biblijskim proročanstvima o povratku izraelaca u svoju zemlju koju im je Bog dao.
Zanima me koje su to po tebi "čudne vizije" o židovima koje imaju neki američki protestanti.


Ko kaže da je u skladu s biblijskim proročanstvima, ti i neki američki protestanti i neke sekte. Pitao si za katolički stav, ovo nije službeni stav Crkve koliko ja znam. Al je meni bio zanimljiv pa pročitaj:http://catholicknight.blogspot.com/2011/05/israeli-palestinian-conflict.html


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2014 19:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2013 19:05
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:
Mr.Samson napisao:
Ja ne promovišem već ako ćemo govoriti hrvatski, ja promoviram cionizam, tj.povratak Židova u svoju zemlju što je opet u skladu s biblijskim proročanstvima o povratku izraelaca u svoju zemlju koju im je Bog dao.
Zanima me koje su to po tebi "čudne vizije" o židovima koje imaju neki američki protestanti.


Ko kaže da je u skladu s biblijskim proročanstvima, ti i neki američki protestanti i neke sekte. Pitao si za katolički stav, ovo nije službeni stav Crkve koliko ja znam. Al je meni bio zanimljiv pa pročitaj:http://catholicknight.blogspot.com/2011/05/israeli-palestinian-conflict.html


Uz dužno poštovanje meni blog nekog catholicknighta nije uopće relevantan po pitanju o kojem raspravljamo.Meni su relevantne povijesne činjenice i Biblija.
Najprije Biblijska proročanstva o progonstvu izraelskog naroda.

Levitski zakonik 26

31 Gradove ću vaše pretvoriti u ruševine; svetišta ću vaša opustošiti, vaš ugodni miris neću više mirisati.
32 Zemlju ću ja pretvoriti u zgarište tako da će se vaši neprijatelji koji se u njoj nastane zaprepastiti nad njom.
33 Vas ću rasijati po narodima; izvući ću protiv vas mač iz korica tako da će vam se zemlja pretvoriti u pustaru a gradovi u ruševine.

Pnz 28

64 Jahve će vas razbacati po svim narodima, s kraja na kraj zemlje; ondje ćeš iskazivati štovanje drugim bogovima: drvenim i kamenim - koji su bili nepoznati i tebi i tvojim ocima.
65 Ali među tim narodima nećeš imati mira; ni tvome stopalu neće biti počivališta, nego će ti ondje Jahve dati srce uznemireno, oči utonule, dušu tjeskobnu.
66 Život tvoj visjet će o niti; bojat ćeš se i danju i noću i nećeš biti siguran za život svoj.

Više od tisuću osmasto godina izraelci su bili rasijani medju narodima svijeta.Neizmjerne patnje prolazio je taj narod bivajući proganjan,spaljivan na lomačama,mučen, prezren i potlačen.u svemu tome veliku ulogu imala je i RKC pa nije čuda da taj antisemitski duhi danas vlada u njoj.
Zemlju koju im je dao Bog naizmjenice su uzurpirali brojni narodi i plemena kroz povijest.Evo kratkog prikaza.
63 godine po Kristu.....rimljani
326 godine po Kristu.....vladavina Bizantinaca
614 godine po Kristu......vladavina Perzijanaca
638 godine po Kristu...... vladavina Arapa
1099 godine po Kristu......vladavina križara
1291 godine po Kristu......vladavina Egipćana
1517 godine po Kristu......vladavina Turaka
1917 godine po Kristu.......vladavina. Engleza

Sada nemam vremena pisati o osnivanju države Izrael ali kada uvatim vrimena pisati ću o tome.

Rimljanima poslanica 1,2

1 Koja je dakle prednost Židova? Ili kakva korist od obrezanja?
2 Velika u svakom pogledu. Ponajprije: povjerena su im obećanja Božja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr