www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 10:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 12 srp 2010 09:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 lip 2010 19:38
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Skoro smo muz i ja ostali mrtvi. Izlazili smo na autoput i ja sam vozila a tek sam se ucila voznji(tu u Svici imas pravo voziti kad polozis pismeni), Dragi Boze, s desne strane ZID a s druge kamion OGROMAN sa vise prikolica, i nije nas vidija, nego nastavlja ulaziti na moju traku... Ispred nas ZID... Sto da radim??? Dali da kocim, dali da nabijem na gas mozda se uspijemo izvuci... Ni sama neznam sto da radim... Muz suti ni on ne zna sto bi... I... KOCIM ali KOCIM svom snagom... e tad su mi se noge pocele tresti... suze na oci... I Kazem HVALA TI BOZE STO TE IMAM i njegovim andelima i svima koji su nas u tom trenu cuvali! Onda ja kazem DA vjerujem u andele! I u ljubav Boziju!
Ne treba se previse zadirkivati u tajne Bozije! BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 srp 2010 09:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Anđeli čuvari su predivan poklon Boga Oca svakome od nas,
trebamo samo taj poklon cijeniti i svakodnevno ga upotrebljavati. :D
Oni će nas jednoga dana dočekati i hrabriti kada ćemo stajati pred
Bogom sa svojim mislima, djelima i riječima... :) :q4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 srp 2010 20:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Veki, Mala alex,…Mia, sva tri posta su nadopuna moga uvoda. Npr. Veki:
" Tko još vjeruje u anđele? JA! Koje su se meni budalastine dogodile, a kako sam izasla ziva iz toga "to samo Nebo zna(…) Doslovno je potrebno samo zamisljati ono sto zelis, misliti pozitivno i sve je tu...Ne znam je li to neki New Age talas ili nesto drugo."(Veki, Jul 12, 2010 8:31 am)
Draga Veki, sjeti se Isusa: Kucajte, tražite, ištite i otvorit će nam se, dobit ćemo, vrata se otvaraju. Tu je i "Idi, vjera te je tvoja spasila" -VJERA! Upravo VJERA je problem, zar ne?
Mi se uzdamo u zviždaljke i transparente pa na ulicu; u rakete pa raspali po oblacima; u pesticide…tko da nabroji svu gomilu ljudske oholosti što je sposoban SAM nešto stvoriti…a koliko od toga ima koristi?! Na molitvu Bogu ili njegovim anđelima da nam pomognu riješiti probme - tko se sjeti? Poplave pa suše…
Evo upravu slušam(ne gledam) kako je u Rusiji 40 stupnjeva. Visoke temperature uništiše ili će pšenicu/usjeve na oho-ho većoj površini od cijele Lijepe naše!
Poplave, požari, niske pa visoke temperature - sve kao slučajno. Je li glupo(i teško) zamisliti jednog od jahača iz Otkrivenja? A jednog(ili njih puno) anđela, koji polako "prepravljaju" međuodnose zakona…ionako od čovjeka narušenih?
A prirodu uništavamo jer smo i nju i sebe odvojili od Boga, mada je to nemoguće, a da je doista NEMOGUĆE govori li nam sad ta priroda? Dakako, sam Bog, posredstvom anđela, kroz "razljućenu" prirodu nam zbori.
Svi koji vjeruju u Boga i anđele - a to ste vas tri potvrdile - znaju da VJERA u PUNINU Božje prisutnosti u svim oblicima oko nas(i kroz anđele) nije nikakav New Age, dapače!
Jedino što je lođe(kao taj New Age) jeste bolna činjenica da sve više i kršćana sve manje vjeruje u postojanje i onih zlih anđela - vragova, pa onaj ričući lav lako nalazi i dolazi do žrtava. Malo koji svećenik u propovijedi dotakne postojanje Zloga...na žalost.
Kao da se moramo vratiti u one teške godine(od 45. do cca 88.-90.) kad smo s anđelima komunicirali barem navečer…a tada, dakako i s Bogom.
.
Lako je vjerovati U BOGA, treba i teško je VJEROVATI BOGU! - tu je ogromna razlika, zar ne?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re:
PostPostano: 21 ruj 2010 17:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2010 16:09
Postovi: 68
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Lovre napisao:
Dalmatinac napisao:
Zašto se ne mogu kajati ako imaju slobodnu volju?


Nije problem u tome što ne smiju, već neće htjeti. Za svoju odluku imaju na uvid sva potrebna saznanja, i nikakva nova saznanja neće primiti koja bi utjecala na promjenu njihove odluke.
Za razliku od njih, mi ljudi smo ograničeni vremenom i prema tome moguće je da nekada u budućnosti saznamo nešto zbog čega bi mogli odlučiti promjeniti svoju odluku. Prema tome imamo mogućnost pokajati se zbog prethodnog neznanja. Naravno, kad se kaže neznanje, ne misli se samo na razumsku već i duhovnu spoznaju.
Ovaj materijalni svijet i vremanska ograničenost služe kao "filtar" koji bi nas spriječio da ne donesemo takvu odluku koju zbog već rečenog ne bi nikada promijenili. Na taj način Bog je htio nakon pada prvih anđela omogućiti svojim stvorenjima uvijek iznova novu priliku da se pokaju. To je ujedno i dobar dokaz kako je ovaj materijalni svijet patnje ili dolina suza kako ga volimo nazivati zapravo veliki blagoslov i dar, i velika prilika da dopustimo Bogu da nas spasi od nas samih. I ne samo to, već je sam sebe ograničio u naše margine da nam pokaže što nam je činiti.
Problem kod đavla nije taj da se on ne može pokajati, već nije u mogućnosti jer ne želi promjeniti svoju odluku koja nije podložna vremenskim promjenama (jer vrijeme u duhovnom svijetu ne postoji).

Nadam se da sam barem približio razjašnjenje pitanje?




Sve ja ovo kužim ali me već godinama muči isto pitanje: Od kud anđelima pomisao na zlo. kako ako oni spoznaju stvari kakve jesu. Od kud su upoznali zlo jer po naravi ju ne bi trebali poznavati. Ima li netko neku teoriju?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2010 23:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Vidim da se tema nije odavna dirala,.. ali nekako mi doslo da odgovorim na Lovrino pitanje, po onom sto ja mislim,.. dakle nije sada Teoloska definicija,..

Lucifer je bio andjeo svjetla, zore,.. kako su mene naucili bio je najljepsi,. i to mu je pomoglo da se uzoholi,.. i kroz oholost dolaze i ostali grijesi,.. medju kojima se ubraja i nemogucnost pokajanja,.. jer toliko sam ti ja savrsen da se ne mogu pokajati,.. poniziti,...

i kao i u danasnjem svijetu,.. vidis ohola i sebicna covjeka,.. ali ti je lijep, zanimljiv i dobro ti je u njegovu drustvu, (jos ako je bogat, ti zaboravis na Boga, samo da ti je biti blizu ovoga),.. pretpostavljam da je tako nesto moglo biti i onda,.. on je svojom ljepotom i "savrsenim planom do bozanskog prijestolja" zaveo jos nekolike andjele,..

a sto se tice teme imas pod Katekizam Katolicke Crkve lijepo objasnjeno,. bez davanja previse vaznosti palim andjelima,... Pogledaj ovdje ili ovdje o istocnom grijehu .
BB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2010 10:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 pro 2009 21:43
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Hvala ti Maty na sjajanom postu. Ovaj dio mi je posebno upao u oko i vrijedi ga naglasiti:

Matyjesus napisao:
Lucifer je bio andjeo svjetla, zore,.. kako su mene naucili bio je najljepsi,. i to mu je pomoglo da se uzoholi,.. i kroz oholost dolaze i ostali grijesi,.. medju kojima se ubraja i nemogucnost pokajanja,.. jer toliko sam ti ja savrsen da se ne mogu pokajati,.. poniziti,...


Oko toga se malo priča a jako je bitno.. "Nemogućnost pokajanja jer oholost toliko zavlada osobom da se ne može poniziti, spoznati svoje grijehe i pokajati".

LJUBIM TE :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 stu 2010 06:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Obzirom da ni jedno stvoreno biće nema baš nikakvih zasluga što postoji, Bog očekuje da svako biće slobodno izabere: UZ Njega, PROTIV Njega.
Čovjek se svojim životom(i djelima kroz gore spomenutu Suznu dolinu) opredjeljuje ZA ili PROTIV, no Anđeli su duhovna bića...
.
II Vatikanski sabor je odobrio ovu ilustraciju, a ona kaže: Bog je anđelima pokazao lik Utjelovljenoga Sina. "Njemu se poklonite"!
Lucifer, stvoren da sa "grupom" anđela bude Božji sluga(kao i ostali anđeli), jer - kaže B. Cvetković - Boga je dostojno da upravlja materijalnim svijetom posredstvom anđela, (dakle ne da sam zasuče rukave i jurca svemirom osobno i direktno) - Lucifer bi se i poklonio Božjem Sinu - dakle duhu, ali materiji! NE, nikada, pa bio to doista i sam Sin božji!
Bijaše to pogubno "NE" Bogu!
Bilo je to definitivno nepriznavanje Boga Bogom, gospodarom svega, gospodarom/stvoriteljem i anđelima, koji, neopterećeni materijom nisu u stanju naknadno mijenjati svoje odluke, koja je povlačila niz posljedica. Materijalna razumna bića su okovana materijom, no u duhovnom svijetu nema vremena(jučer sam pogriješi, danas se kajem, da mi sutra bude bolje). Jednom donešena odluka je KONAČNA, što je Vovre objasnio.
.
Lucifer i njegovi ne žele sudjelovati u Božjem velikom Planu, žele biti svoji "gazde". Kao takvima im nema više mjesta uz Boga...i sami su to i tako odlučili - stavivši SEBE u prvi plan, a ne Boga i Božje.
Tu "uskače" Mihael, kada Bog otpadnicima određuje jedno mjesto u prostoru…("odvaja" ih iz raja).
Užasnog li mjesta, lišenog svega što ima ikakve veze sa ičime što bi imalo neku sitnicu vezanu čak i iz sam pojam BOG ili Božje!
Odjednom sputani, ne Božjom nego svojom odlukom, anđeli sami sebi stvoriše "uređenje" u svom kraljevstvu sukladno stanju/predodžbi o sebi pri onoj kobnoj odluci, pri onome NE!
Daleko od Boga u svakom pogledu - već to je pakao. Nije ga stvorio Bog, samo je poštivao odluku pobunjenika - ne žele uz Njega.
Na žalost to, od Boga određeno mjesto(dakako i stanje) postaje odredištem za vječnost i drugim razumnim...ljudskim bićima, svakom čovjeku koji odbacuje život po savjesti, dakle Boga, onom koji na luciferski način Bogu kaže NE.
I nakon smrti, pri susretu s Otkupiteljem kad otvori svoje "unutarnje" oko u potpunosti shvaća što je sve činio, za što se svojim kratkotrajnim životom na Zemlji opredijelio. I odlazi na(u) ono užasno mjesto(i stanje).
SVAKO SAM SEBI ODREĐUJE VJEČNOST! Ne Bog.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 stu 2010 06:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Zbog čega nam Isus nije objasnio detaljnije ni raj, ni pakao...pa ni o anđelima?
Jer nam je dao razum, kojeg moramo koristiti u skladu s Njegovim naukom. Pa ako Krist reče da će tamo biti plač i škrgut zubi, to "tamo" može biti i mjesto i stanje. Da i jeste samo STANJE - užasnog li stanja.
Kako je kratak ovaj zemaljski život, s vremenom od 70-80 godina, i kako je kraći i slađi isti period onima koji su već uz Boga, jer sreća se ne mjeri vremenom, uz Boga pogotovo.
Kako je dug period od tri minute pri vađenju zuba ili lakše operacije, a kako tek mora biti dug onima koji su u sotoninu kraljevstvu. Ima li tamo boli? Kakva je bol kad umre majka ili dijete? Da, veća je od fizičke! A kad se otpali od Boga grize što je slijedio zavođenje kneza svijeta, što je odbacivao glas svoje savjesti, Evanđelje ili samo one Prirodne zakone, koje ionako imamo po naravi ugrađene u sebi, mada zapisane i predane Mojsiju - kakva je to bol! Duša ZNA kako je mogla biti sretna, blažena uz Boga. To je odbacila, živeći na zemlji svakako samo ne prirodno i sukladno glasu savjesti.
Proklinjati sebe samoga, sotonu, sva blaga i moć svijeta kojima se dao zavesti, no najviše svoj nemar na one trenutke kada je Bog pokušavao doprijeti do njega preko drugih ljudi ili osobno kucajući mu na srce - već to je neopisiva muka. I to će trajati zauvijek! I ZA TO nije kriv Bog, a ZAŠTO postoji pakao o smo "vidjeli"...
A rekosmo: Kad Bog odluči nešto stvoriti to je već gotov čin.
Da je drugačije, onda bi bio običan, čovjeku sličan projektant, računovođa, ne bi ni bio Bog!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 stu 2010 09:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Lijep tekst, samo bi istakla ovo,.. za one koji preskacu sve redak:

Daleko od Boga u svakom pogledu - već to je pakao. Nije ga stvorio Bog, samo je poštivao odluku pobunjenika - ne žele uz Njega.


tako i mi odlucujemo slobodnom voljom koju nam je Bog, Stvoritelj nas, darovao,.. zalosno je sto neki ne spoznaju svoju udaljenost do same smrti,.. a tu je iskorak nazad problematican,.. tu smo pred gotovim cinom da odgovaramo za sve sto smo ucinili,.. i da budemo nagradjeni SVAK ONAKO KAKO JE VJEROVAO,..
Tko tezi ka Bogu i Bozjoj Prisutnosti dobiva svoju nagradu,.. i tko to izbjegava,.. tek tu spozna koliko je mrtav zivot bez Boga,..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 stu 2010 09:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Matyjesus napisao:
Lijep tekst, samo bi istakla ovo,.. za one koji preskacu sve redak:

Daleko od Boga u svakom pogledu - već to je pakao. Nije ga stvorio Bog, samo je poštivao odluku pobunjenika - ne žele uz Njega.


tako i mi odlucujemo slobodnom voljom koju nam je Bog, Stvoritelj nas, darovao,.. zalosno je sto neki ne spoznaju svoju udaljenost do same smrti,.. a tu je iskorak nazad problematican,.. tu smo pred gotovim cinom da odgovaramo za sve sto smo ucinili,.. i da budemo nagradjeni SVAK ONAKO KAKO JE VJEROVAO,..
Tko tezi ka Bogu i Bozjoj Prisutnosti dobiva svoju nagradu,.. i tko to izbjegava,.. tek tu spozna koliko je mrtav zivot bez Boga,..


Da al ja kad razmišljam o tome malo čudno kako netko može biti dobar a onda loš. Jer se veli da za Lucifera i pale anđele nema više mogućnosti vraćanja na staro jer su kao imali spoznaju svoje odluke. Malo kad razmišljam nije mi jasno ako su oni imali spoznaju zašto bi odabrali zlo. Nije mi baš samo objašnjenje oholost dovoljno. Jer ako si kraj izvora svega, Stvoritelja, zašto bi se odcjepio od njega, ako je on izvor svega Dobroga.

Apropo ovoga što je boldano, u svojoj knjizi vlč. Sudac (onu koju je Ujevićka pisala) veli da po njegovom će pakao biti prazan. I onda ga ona pita kako to slobodna volja, a on veli da ali u ovom svijetu i svemiru sve je tako ograničeno, tj. nemamo onaj pravi uvid u svoje odluke, jer ne vidimo ni približno ssve, ono šta mi opažamo na ovom svijetu je možda 1% onoga što postoji.

Još bi tu kod anđela i nauka o anđelima trebalo spomenuti apokatastazu, sjećam se da sam jednom kod strica još dok nisam bio u vjeri na nekom kalendaru pročitao nešto kao i Sotona i svi anđeli će se obratiti, ili tako nešto, i pisalo je apokatastaza.
Evo šta sam našao malo o apokatastazi, inače se povezuje sa Origenom: Eshatologija: najtipičniji primjer Origenove teološke spekulacije je nauk o apokatastazi – sveopća obnova svih stvari u njihovom primitivnom, čisto duhovnom, stanju. Konac svijeta će doći kada svatko bude podvrgnut kaznama prema vlastitim grijesima. Duše onih koji su griješili na zemlji bit će podvrgnute nakon smrti plamenu što pročišćava. On drži da će dobrota Božja po Kristovu djelovanju pozvati sve stvari jednom jedinom cilju/smislu. Kao što podlaganje Sina Ocu označava reintegraciju svega stvorenoga, tako podlaganje neprijatelja Sinu označava spasenje podvrgnutih i reintegraciju izgubljenih. Uništavanje posljednjeg neprijatelja ne znači uništenje supstancije koju je stvorio Bog, nego uništenje sklonosti neprijateljske volje koja nema svoje počelo u Bogu, nego u neprijatelju. Bit će dakle uništen, ne da ne bi više postojao, nego da ne bude više neprijatelj i smrt, veli Origen, što se protumačilo kao potvrda spasenja i samog Đavla. Neće dakle biti uništena đavlova supstancija nego će doći do eshatološkog eliminiranja zla, te je vječno postojanje samo dobra središte nauka o apokatastazi. Treba imati u vidu antignostičku funkciju ove Origenove nauke kojom želi ustvrditi kako postoji Božje gospodstvo nad cijelim stvorenjem, te pobiti tvrdnju onih koji su govorili o kategorijama ljudi kojima je po naravi bilo nemoguće spasiti se (hilici i psihici). Apokatastaza, nakon što se dogodi pročišćavanje stvorenja od krivice koja proizlazi iz aktualiziranja slobodne volje, potvrdit će neraskidivu vezu između Božje dobrote i pravednosti, protiv razdijeljenosti u Bogu i stvorenju koju je propagirao gnosticizam i marcionizam, te uništenje zla kao kontingentne stvarnosti, suprotno ontologizaciji koja je proizlazila iz gnostičke i marcionitske postavke. Apokatastaza je predstavljena također kao univerzalno izliječenje koje čini Logos, najveći liječnik: Logos i njegova iscjeliteljska moć su jači od svih zala koji prebivaju u duši, te zato ne može biti drukčiji zaključak nego da će doći do potpunog uništenja zla. Po njemu Logos će jednoga dana biti gospodar svih razumskih bića, i preobrazit će svaku dušu u savršenstvo koje je njemu vlastito, sve dok svaki pojedinac, koristeći jednostavno vlastitu slobodu, ne bude izabirao ono što želi Logos i naći će se u stanju koje bude izabrao. http://www.patrologija.com/index.php?action=2&id=93(Izvor)


Zadnja izmjena: johnny 5; 15 stu 2010 09:51; ukupno mijenjano 3 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr