www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 19:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2009 13:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Tako je, mi smo svi zajedno, mi smo svi JEDNA Crkva.

Ali što mene opet muči - žao mi je što se neću smjeti direktno obratiti svojim najdražima kad jednog dana umru i odu kod Oca...
Kako najednom ne više smjeti izustiti: Mama!!!
Tata!!
:?: :?:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2009 14:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 srp 2008 10:42
Postovi: 175
Lokacija: Hercegovački krš
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Roma :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2009 15:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo nađoh neki razgovor sa nekim egzorcistom na netu..

Razgovor:
egzorcist, svećenik Francesco Bamonte


Citat:
Svaki puta kada se molimo Bogu za naše umrle, bez okretanja spiritističkim radnjama, molimo umrle da se zajedno sa svecima i s nama mole Bogu za nas. To je dozivanje mrtvih, a ne dozivanje duhova što se radi spiritizmom. Mrtvi nam se mogu očitovati samo uz slobodnu Božju inicijativu izravno, i nikada kroz tehnike ili pomoću vračanja kao što su spiritističke seanse. Zbog nekih važnih razloga Bog može dozvoliti da nam se pojavi umrla osoba, npr. da nam da savjet ili barem potporu svojom prisutnošću, da zatraži molitve ili da prikaže zahvalnost za molitve koje smo molili. U suprotnom, ako smo mi oni koji pokušavamo sazvati susret s mrtvima kroz prizivanje spiritističkim tehnikama, trebamo imati na umu kako je Bog u Starom Zavjetu jasno govorio o ovome i rekao nam kako se On gnuša nad onima koji čine takve stvari.

Morali bi čitati Bibliju i vidjeti da Bog oštro zabranjuje takav pristup drugom svijetu zato što zna da je to krivo i lažno jer nas tjera u tamu i okreće od istine i prave vjere te otvara vrata utjecaju zlih duša. Tko se god zaželi osjećati blizu svog voljenog pokojnika treba ići često na ispovijed, ići na mise, moliti za njih i biti potpuno spreman prihvatiti Božju volju. Bog će im svakako dati priliku da osjete sreću u komunikaciji sa njihovim voljenim pokojnicima.


to je znači iz jednog razgovora o dušama umrlih..
gdje se spominje i spiritizam što za ovu temu možda nije ni važno zato sam zacrnio ono što se tiče ovdje nas..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2009 20:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
hvala ti..

a Bože oslobodi da bi netko od nas bio taj da ide u one rekla bih "bolesne" sfere u vezi duša naših pokojnih..tj. dozivanja ili tako šta..meni se kosa diže na glavi od toga..
samo kad odem kod mame na grob..ja kažem otprilike što već napisah..evo došla sam ti..(bez obzira jer je tamo samo njezin prah)..da čuva moju sestru..da Isus bude uz nju i pomogne joj ..50 godina je živjela u obitelji i onda je morala završiti u domu gdje je sada..to je bol srca mog koju Isus moj pozna i daje mi snage da je nosim ...pomolim se kraj groba i kažem ..eto mama počivaj u miru..odmaraj se..zaslužila si to..doći ću opet..nadam se da je to u redu..i u skladu s naukom naše vjere..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ožu 2009 07:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ja sam siguran da je.

Meni je preokret ili bolje receno drukcija spoznaja o ovoj temi bilo svjedocantvo Glorije Polo na ovim stranicama. Preporucam svakom tko nije procitao da procita.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ožu 2009 10:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 tra 2008 17:32
Postovi: 48
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Marija,ja ti mogu napisati ponešto iz moga života,pa ti možda na taj način pomognem.Nisam pisala o svom obraćenju i načinu na koji mi je naš dragi Isus rekao Volim te,al evo jedan dio te priče.
Puno godina sam lutala svijetom slijepa,grešna i tražila ljubav i utjehu na pogrešnim mjestima. Smrti moga svekra,kojeg sam jako voljela i koji je volio mene,prelile je čašu moje boli i ja padoh. Počela sam sa svojom djecom moliti svaki dan,ići na nedjeljne mise,na ispovijed… Molile smo se ispred kipića Majke Marije koju sam dobila iz Međugorja…i djeca su puno patila za djedom…nakon godinu dana,u mjesecu u kojem je moj svekar slavio imendan,na kipiću smo primijetili promjenu….točnije na postolju iza je pisalo prekrasnim pisanim slovima ime moga svekra,rukopis jako podsjeća na njegov….s lijeve strane haljine nedostaje jedan mali dio plastike….bilo nam je teško..plakali smo…bila sam sretna i zahvaljivala Bogu na tom daru…nastavila sam moliti za duše u čistilištu…u tom molitveniku sam pročitala da Bog ponekim dušama dopusti da se jave svojim bližnjima…znakovima…glasovima…na ispovjedi sam to rekla svećeniku,al ime on gledao malo čudno i počeo spominjati loše duhove….ali…opet nakon godinu dana,jedne večeri u mjesecu kad je imendan moga pokojnoga oca,moje dijete me zvalo da vidim kipić….lijevi dlan naše premile ,,prelijepe i predrage Majke Marije je svijetlio….i za kraj jedino mogu reći…dragi moj Isuse hvala ti….volim te…s Tobom je život puno ljepši…ti si tu kad nikoga nema…
Bog vas Blagoslovio i podario vam puno mira i LJUBAVI……


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ožu 2009 18:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Tonela..hvala na ovome.. :D :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ožu 2009 19:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 tra 2008 17:32
Postovi: 48
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala Isusu i ovom forumu što nam ga je dao...
Vjeru draga Marije...ništa se u našim životima na dešava slučajno...
BVB :grlim te: :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2009 14:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Ovih dana imam milost biti na duhovnoj obnovi koju vodi pater Ivan Vinkov - isusovac, egzorcist, koji je već godinama u Beogradu.
HVALA TI, VOLJENI BOŽE, što si nam podario tog divnog svećenika koji te tako proslavlja i budi i jača vjeru u Tebe, budi još veću ljubav prema TEBI!!!

Iskoristila sam ovu divnu priliku da ga upitam za mišljenja i odgovore na neka pitanja kod kojih se ni mi ovdje ne slažemo u odgovorima...
Pitah ga i za način molitve za duše koje su otišle u Vječnost... Pitala sam ga je li grijeh direktno se obratiti umrloj duši s riječima poput: Mama, pomozi mi, preporuči me Gospodinu... i sl.
Rekao je da NIJE GRIJEH i da ne moramo samo preko Isusa moliti za njih...
Dakle, slobodno im tu i tamo kroz molitvu uputimo pokoju riječ ljubavi!
To nema veze sa spiritizmom!
I sam je naveo primjer kad je molio za svoju majku i zamolio je da moli Gospodina za njega i kad je u tim trenucima osjetio divnu blagost "nečijeg" prisustva, ZNAO je da je to Bog dopustio da mu se njegova majka javi iz Vječnosti.... :grlim te: :grlim te:
:D :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2009 20:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
:D :D :D :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 44 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr