www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 30 lis 2018 14:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Koliko sam primijetio, a ispravi me ako griješim, ishodište tvoje duhovnosti je kazna, tj. 'pakao'. Ne kažem ja da treba negirati pakao, ali tebi se sve svodi na to kako će neki ljudi 'goriti u paklu'. A svaka zdrava duhovnost se ne može graditi na strahu, tj. na mehanizmu nagrade i kazne. Kad još k tome dodamo da se baziraš na spisima Marije Valtorte, dobijemo jedan nezdravi vid duhovnosti.

Međutim, tko sam ja da ti išta govorim, napose o duhovnosti, ni sam ni ja ništa bolji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2018 19:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
Zato se kopitar prestani bacat na svoju zenu kao zivotinja i pokusaj obuzdati u sebi te zivotinjske nagone koji ti zamracuju pamet i kvare dusu..

Looool. Boni rasturas :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2018 20:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Boni izgleda ima nekih emocionalnih problema koje veže uz seks pa ga zato i sotonizira.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2018 22:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Stvarno nista nisi shvatio,El scorpio. Nisam ja rekao "Ne sagrijesi bludno" nego sam Bog. I zato,ako netko demonizira bludnost,onda je to sam Bog. I nisam ja stvorio pakao da u njemu kaznjavam bludnike,nego je Bog stvorio taj pakao. Pripazi malo sto govoris. Nemoj dopustit da ti bludnost zamraci duhovni pogled. I nemoj pokusati opravdati svoje bludne sklonosti nego se bori protiv tog zla u sebi. Postoji sedam glavnih grijeha,a jedan je bludnost. I ne govorim to ja nego Katolicka crkva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2018 08:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
kopitar napisao:
Samo je Bog besmrtan te On sam također može i svoja stvorenja učiniti hbesmrtnim ali samo ako ta ista stvorenja koja su po naravi smrtna sjedini sa sobom.
To znači da on sam postane stvorenje te ga u samom sebi učini besmrtnim ili oboži tako da i stvorenje postane besmrtno tj postane Bog.

Život vječni se ne može dobiti bez ovakve razmjene jer mi doslovno po ovome postajemo dio njegove naravi to jest Bogovi po milosti.



Molim administraciju da ubuduće obrati pažnju i sankcionira ovakvo ponašanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2018 09:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
El Scorpio napisao:
Nisi valjda mislio da ću to sve čitati. Poštuj nekakva okvirna načela normalne rasprave; piši jasno i koncizno s citatima i navodima razumne duljine. Nema potrebe za manifestima.

Ti i ja se u načelu slažemo; dolazi do transfera između čovjeka i Boga, tj. 'pala' narav više ne biva pala (usp. 'Budite savršeni kao Otac vaš nebeski'). Međutim, ovo se dakle odvija uz jedan vrlo važan uvjet; a to je da čovjek ne može na to utjecati. U tom smislu je, onaj gore citat iz Ivanovog evanđelja, jedini uvjet koji se postavlja na *život vječni*. Dakle, čovjek postaje bog, tj. Bogu sličan, tj. malo manji od Boga, ali to se događa, jedino i isključivo milošću Božjom. Stoga je nama kao ljudima uputno da se fokusiramo na to da upoznamo i spoznamo Isusa Krista (samim time i Boga), nego da se fokusiramo na to kako ćemo postati bog (malim slovom).



Tako je duša je besmrtna po milosti jer je jedino Bog besmrtan u biti tj. esencionalno jer kada bi duša bila na ovakav način besmrtna postala bi Bog po prirodi što je nemoguće.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2018 10:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
Stvarno nista nisi shvatio,El scorpio. Nisam ja rekao "Ne sagrijesi bludno" nego sam Bog. I zato,ako netko demonizira bludnost,onda je to sam Bog. I nisam ja stvorio pakao da u njemu kaznjavam bludnike,nego je Bog stvorio taj pakao. Pripazi malo sto govoris. Nemoj dopustit da ti bludnost zamraci duhovni pogled. I nemoj pokusati opravdati svoje bludne sklonosti nego se bori protiv tog zla u sebi. Postoji sedam glavnih grijeha,a jedan je bludnost. I ne govorim to ja nego Katolicka crkva.


Elem, svaka tebi cast Boni sta si tako uporan. No to ti nije zdravo. Mozes ti ovde tupit 3 godine, i mozemo ulazit u teoloske debate, da netko od nas ima volje. Ali, izgleda da nitko nema te volje.
A ti si nazalost tipican primjer kako vjernik svoje strahove trpa pod religiju. Nema ti od toga kruha Boni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2018 10:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
El Scorpio napisao:
Boni izgleda ima nekih emocionalnih problema koje veže uz seks pa ga zato i sotonizira.


Ma rekao sam mu sto je njegov problem. No on ne slusa :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2018 10:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Bonifacije napisao:
Zato se kopitar prestani bacat na svoju zenu kao zivotinja i pokusaj obuzdati u sebi te zivotinjske nagone koji ti zamracuju pamet i kvare dusu..



Molim administraciju da ubuduće obrati pažnju i sankcionira ovakvo ponašanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2018 10:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Bonifacije napisao:
Stvarno nista nisi shvatio,El scorpio. Nisam ja rekao "Ne sagrijesi bludno" nego sam Bog. I zato,ako netko demonizira bludnost,onda je to sam Bog. I nisam ja stvorio pakao da u njemu kaznjavam bludnike,nego je Bog stvorio taj pakao. Pripazi malo sto govoris. Nemoj dopustit da ti bludnost zamraci duhovni pogled. I nemoj pokusati opravdati svoje bludne sklonosti nego se bori protiv tog zla u sebi. Postoji sedam glavnih grijeha,a jedan je bludnost. I ne govorim to ja nego Katolicka crkva.


Budem poradio na tome.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr