www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 06:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
PostPostano: 20 ožu 2019 15:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Kako vidite vaše jedinstvo sa Kristom, samo na nivou vjere i želje ili nešto više od toga?

Sad sam odgovorio braći protestantima koji jedinstvo vide samo kroz vjeru.

Moramo znati da mi nismo sa Isusom sjedinjeni samo po vjeri i želji već i što je još bitnije i bez čega nebi bio moguć naš vječni život( besmrtnost) i zajedništvo a to je jedinstvo posinovljenja kojim djelimo naše čovještvo sa njim te postajemo bitno ne razdruženi i povezani (postajemo kao on) kao da smo rođeni od njega ..on je naš brat i otac u pravim smislu te riječi po kojem je svakom čovjeku kao biću omogućeno ne da bude i postane djeteta božije, već da to istinski i budne i jeste....kao što ne može mi svojim roditeljima reći i kad bi htjeli da tako bude " ja s vama nemam ništa".

Nije bilo druge mogućnosti osim ove da sam Bog postane jedan od nas da bi mi u njemu postali kao on.
Previsoka cijena koja se nije mogla drugačije platiti nego ovako.
U nama teče ista krv kao što teče i u Isusu i mi smo istinska njegova braća po krvi tj. svaki čovjek.

Tek posle ovog bitnog jedinstva možemo prijeći na jedinstvo po vjeri tj. naš odgovor na sve što Bog za nas učini.

" sad smo djeca Božja i još se ne očitovanje što će mo biti, znamo kad se očituje bit će mo njemu slični...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr