www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 12:06

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 lip 2019 14:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Evo, iz početka knjige postanka:
"Kad su se ljudi počeli širiti po zemlji i kćeri im se narodile,opaze sinovi Božji da su kćeri ljudske pristale,pa ih uzimahu sebi za žene koje god su htjeli.(...)U ona su vremena-a i kasnije-na zemlji bili Nefili,kada su Božji sinovi općili s ljudskim kćerima pa im one rađale djecu."
Dalje piše,kako su ti "križanci"bili jako dugovječni i pametni.Zar Biblija hoće reći,da potičemo od vanzemaljaca?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lip 2019 10:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Kopi,kako ti neznaš ništa o ovome?Iako,već dobih pojašnjenje od Giovija i još nekih...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 srp 2019 11:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Evo, iz početka knjige postanka:
"Kad su se ljudi počeli širiti po zemlji i kćeri im se narodile,opaze sinovi Božji da su kćeri ljudske pristale,pa ih uzimahu sebi za žene koje god su htjeli.(...)U ona su vremena-a i kasnije-na zemlji bili Nefili,kada su Božji sinovi općili s ljudskim kćerima pa im one rađale djecu."
Dalje piše,kako su ti "križanci"bili jako dugovječni i pametni.Zar Biblija hoće reći,da potičemo od vanzemaljaca?


Nisu izvanzemaljci...to su bili nebeski anđeli...ima o tome dosta u apokrifima...nešto mislim i u Knjizi o Henoku
Davno sam čitao pa se ne sjećam točno koji sve apokrifi
Ta djeca su navodno bili divovskog rasta


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 srp 2019 14:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Evo, iz početka knjige postanka:
"Kad su se ljudi počeli širiti po zemlji i kćeri im se narodile,opaze sinovi Božji da su kćeri ljudske pristale,pa ih uzimahu sebi za žene koje god su htjeli.(...)U ona su vremena-a i kasnije-na zemlji bili Nefili,kada su Božji sinovi općili s ljudskim kćerima pa im one rađale djecu."
Dalje piše,kako su ti "križanci"bili jako dugovječni i pametni.Zar Biblija hoće reći,da potičemo od vanzemaljaca?


Nisu izvanzemaljci...to su bili nebeski anđeli...ima o tome dosta u apokrifima...nešto mislim i u Knjizi o Henoku
Davno sam čitao pa se ne sjećam točno koji sve apokrifi
Ta djeca su navodno bili divovskog rasta


Vjeruješ u to?
Dobila sam odgovor da su pisci Biblije to preuzeli iz nekih ranijih semitskih predaja,mitologija.Jedan od odgovora,jedini za me zadovoljavajući.
Inače bi ovo bilo poput Grčke mitologije,Hinduizma,itd...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 srp 2019 14:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Evo, iz početka knjige postanka:
"Kad su se ljudi počeli širiti po zemlji i kćeri im se narodile,opaze sinovi Božji da su kćeri ljudske pristale,pa ih uzimahu sebi za žene koje god su htjeli.(...)U ona su vremena-a i kasnije-na zemlji bili Nefili,kada su Božji sinovi općili s ljudskim kćerima pa im one rađale djecu."
Dalje piše,kako su ti "križanci"bili jako dugovječni i pametni.Zar Biblija hoće reći,da potičemo od vanzemaljaca?


Don Damire,
tko su Nefili, gorostasi? Oni se spominju u knjizi Postanka. Na koga se misli kad se kaže ''sinovi Božji''?

Poštovana,

Knjiga Postanka bilježi čudan hibrid koji je nastao iz spolnog općenja između „kćeri ljudskih“ i „sinova Božjih“:

Kad su se ljudi počeli širiti po zemlji i kćeri im se narodile, opaze sinovi Božji da su kćeri ljudske pristale, pa ih uzimahu sebi za žene koje su god htjeli. Onda Jahve reče: »Neće moj duh u čovjeku ostati dovijeka; čovjek je tjelesan, pa neka mu vijek bude stotinu dvadeset godina.« U ona su vremena – a i kasnije – na zemlji bili Nefili, kad su Božji sinovi općili s ljudskim kćerima pa im one rađale djecu. To su oni od starine po snazi glasoviti ljudi.

Dok mnogi bibličari otpisuju ovaj izvještaj kao mit preuzet iz poganskih kultura drevnog bliskog istoka, prikladnije je potražiti neku istinu i stvarnost koja se skriva iza ovog teksta koji uistinu može zvučati mitološki. Neki su crkveni oci, kao sveti Augustin, sveti Ivan Zlatousti i sveti Ćiril Aleksandrijski smatrali da izraz „sinovi Božji“ može označavati pravedne muške potomke Šetove koji su uzeli ženske potomke Kajinove za žene. U tom slučaju, „sinovi Božji“ izraz je koji označava sudjelovanje u Božjoj dobroti, dok je izraz „kćeri ljudske“ kontrast ovome. „Ljudsko“ bi ovdje bilo praktički „đavolsko“, kao i u Jak 3,15. To bi, dakle, bili semitski izrazi koje ne treba tumačiti doslovno, već u skladu s jezičnom kulturom toga vremena.

Znajući da je Kajin bio ubojica i da je u njegovim potomcima kolala „loša krv“, nije čudno da bi se takve zajednice promatrale kao nešto negativno, što dalje korumpira ljudski rod i čini ga Bogu neprihvatljivim. S druge strane, rečeno je o Šetu i njegovoj lozi da su prvi zazivali ime Jahvino. Riječ „Nephalim“ doslovno znači „Oni koji su pali“, što bi se moglo uklopiti u ovu interpretaciju.

Drugi su komentatori smatrali da su „sinovi Božji“ (pali) anđeli koji su nekako općili sa ženama, ali to predstavlja metafizičke komplikacije u svjetlu obiju naravi, anđeoske i ljudske. Stoga je za sada možda najbolje mišljenje otaca koje sam naveo.

Btb,
don Damir
https://studentski-pastoral.com/index.php/pitajteKapelana/571


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 srp 2019 15:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Evo, iz početka knjige postanka:
"Kad su se ljudi počeli širiti po zemlji i kćeri im se narodile,opaze sinovi Božji da su kćeri ljudske pristale,pa ih uzimahu sebi za žene koje god su htjeli.(...)U ona su vremena-a i kasnije-na zemlji bili Nefili,kada su Božji sinovi općili s ljudskim kćerima pa im one rađale djecu."
Dalje piše,kako su ti "križanci"bili jako dugovječni i pametni.Zar Biblija hoće reći,da potičemo od vanzemaljaca?


Nisu izvanzemaljci...to su bili nebeski anđeli...ima o tome dosta u apokrifima...nešto mislim i u Knjizi o Henoku
Davno sam čitao pa se ne sjećam točno koji sve apokrifi
Ta djeca su navodno bili divovskog rasta


Vjeruješ u to?
Dobila sam odgovor da su pisci Biblije to preuzeli iz nekih ranijih semitskih predaja,mitologija.Jedan od odgovora,jedini za me zadovoljavajući.
Inače bi ovo bilo poput Grčke mitologije,Hinduizma,itd...


Nisam se toliko u to toliko udubljivao...meni je isto čudan taj hibrid...mogu li općiti pali anđeli ( to bi bili netjelesni entiteti!) i tjelesne žene??
Pa da onda nastanu tjelesni ljudi-divovi??
To mi je čudno...ali opet , teoretski možda postoji mogućnost i za to...šta mi znamo o tome. jako malo je izvora ?

U svakom slučaju ne potječemo od izvanzemaljaca, ne znam kako si došla do toga?
pali anđeli nisu izvanzemaljci


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 srp 2019 10:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Ma šalila sam se za vanzemaljce...to je mana foruma,što se često pogrešno shvatimo...inače,ima Biblija puno takvih mjesta,koja ne shvaćam doslovno i koja su mi nejasna...Novi zavjet,nešto sasvim drugo...
Taj dio s Nefilima,koriste teoretičari čovjekovog vanzemaljskog podrijetla..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 svi 2023 21:12 
13
1 Izviđanje obećane zemljeJahve reče Mojsiju: 2 »Pošalji ljude, po jednoga čovjeka iz pojedinog pradjedovskog plemena, da izvide kanaansku zemlju, koju dajem Izraelcima. Pošaljite sve njihove glavare!«
3 Na Jahvinu zapovijed Mojsije ih posla iz pustinje Parana. Svi ti ljudi bijahu glavari Izraelaca. 4 A ovo su njihova imena:
Šamua, sin Zakurov, od plemena Rubenova; 5 Šafat, sin Horijev, od plemena Šimunova; 6 Kaleb, sin Jefuneov, od plemena Judina; 7 Jigal, sin Josipov, od plemena Jisakarova; 8 Hošea, sin Nunov, od plemena Efrajimova; 9 Palti, sin Rafuov, od plemena Benjaminova; 10 Gadiel, sin Sodijev, od plemena Zebulunova; 11 Gadi, sin Susijev, od plemena Josipova, od plemena Manašeova; 12 Amiel, sin Gemalijev, od plemena Danova; 13 Setur, sin Mikaelov, od plemena Ašerova; 14 Nahbi, sin Vofsijev, od plemena Naftalijeva; 15 Geuel, sin Makijev, od plemena Gadova.
16 To su imena ljudi koje je Mojsije poslao da izvide zemlju. A Hošeu, sina Nunova, Mojsije prozva Jošuom.
17 Posla ih Mojsije da izvide kanaansku zemlju pa im reče: »Idite gore u Negeb, onda se popnite na brdo. 18 Razgledajte zemlju kakva je. Je li narod koji u njoj živi jak ili slab, malobrojan ili mnogobrojan? 19 Kakva je zemlja u kojoj živi: dobra ili loša? Kakvi su gradovi u kojima borave: otvoreni ili utvrđeni? 20 Kakvo je tlo: plodno ili mršavo? Ima li po njemu drveća ili nema? Odvažni budite i ponesite plodova te zemlje.«
Bilo je upravo vrijeme ranog grožđa. 21 Odu oni gore da izvide zemlju od pustinje Sina do Rehoba, koji je na ulazu u Hamat. 22 Popnu se u Negeb i dođu do Hebrona, gdje su se nalazili Ahiman, Šešaj i Talmaj, Anakovi potomci. – Hebron je osnovan sedam godina prije nego Soan u Egiptu. – 23 Kada stigoše u Dolinu Eškol, odrezaše ondje lozu s grozdom i ponesoše ga, udvoje, na motki; ponesoše i mogranja i smokava. 24 Ono se mjesto prozva Dolina Eškol zbog grozda koji su ondje Izraelci odrezali.
25 Izvještaj uhodâNakon četrdeset dana vrate se iz zemlje koju su izviđali. 26 Odu k Mojsiju i Aronu i svoj izraelskoj zajednici u Kadeš, u Paranskoj pustinji. Podnesu njima i svoj zajednici izvještaj, a onda im pokažu plodove zemlje.
27 Izvijeste ga oni: »Išli smo u zemlju u koju si nas poslao. Zaista njome teče med i mlijeko. Evo njezinih plodova. 28 Ali je jak narod koji u onoj zemlji živi, gradovi su utvrđeni i vrlo veliki. A vidjesmo ondje i potomke Anakove. 29 Amalečani borave u negepskom kraju; Hetiti, Jebusejci i Amorejci žive u brdu; a Kanaanci se nalaze uz more i duž Jordana.«
30 Kaleb ušutka narod oko Mojsija i progovori: »Krenimo ne oklijevajući i zauzmimo je, jer je možemo nadvladati!«
31 Ali ljudi što su s njim išli odvratiše: »Ne možemo ići na onaj narod jer je jači od nas.«
32 I počnu ozloglašivati Izraelcima zemlju koju su izviđali: »Zemlja kroz koju smo prošli da je izvidimo zemlja je što proždire svoje stanovništvo. Sav narod što ga u njoj vidjesmo ljudi su krupna stasa. 33 Vidjesmo ondje i divove – Anakovo potomstvo od divova. Činilo nam se da smo prema njima kao skakavci. Takvi bijasmo i njima.«


(Knjiga Brojeva13)
Biblija - Kršćanska Sadašnjost

((33 Vidjesmo ondje i divove – Anakovo potomstvo od divova. Činilo nam se da smo prema njima kao skakavci. Takvi bijasmo i njima.«))

Znači, Biblija jasno kaže da je Izraelski narod susreo divove i vodio rat protiv istih. Stalno vam govorim da čitate svoje Biblije. Danas je Biblija svakom dostupna. Možete skinuti i aplikaciju za mobilno računalo...
Preporučujem aplikaciju "Bible Hub" u kojoj imate Bibliju na mnogo jezika uključujući i hrvatski prijevod, da ne spominjem da imate Strongs Concordance gdje možete vidjeti svaku riječ u Bibliji i njeno značenje na hebrejskom jeziku u Starom Zavjetu te grčkom jeziku u Novom Zavjetu.

Npr:

5331. pharmakeia ►
Strong's Concordance
pharmakeia: the use of medicine, drugs or spells
Original Word: φαρμακεία, ας, ἡ
Part of Speech: Noun, Feminine
Transliteration: pharmakeia
Phonetic Spelling: (far-mak-i'-ah)
Definition: the use of medicine, drugs or spells
Usage: magic, sorcery, enchantment.
HELPS Word-studies
5331 pharmakeía (from pharmakeuō, "administer drugs") – properly, drug-related sorcery, like the practice of magical-arts, etc. (A. T. Robertson).


NAS Exhaustive Concordance
Word Origin
from pharmakeuó (to administer drugs)
Definition
the use of medicine, drugs or spells
NASB Translation
sorceries (1), sorcery (2).


Sva Slava pripada Nebeskom Ocu i Njegovom Jedinorođenom Sinu Gospodinu Isusu Kristu i Duhu Svetom.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 02 svi 2023 08:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Pa dobro , čitamo i mi svoje biblije itd
Ali i dalje nisi nam ni ti pojasnio te nefile itd??
Jer iz čitanja SZ nije jasno šta su TOČNO oni..??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 svi 2023 14:47 
https://biblehub.com/hebrew/5303.htm


Vrh
  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr