www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 svi 2024 15:52

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 22 stu 2010 13:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Slažem se Zdenko s tobom!
A šta se tiče kondoma, ljudi moji velik je to biznis, to su pritisci ogromni...imam doma jednu knjižicu di je provedeno istraživanje i uspoređeni Tajland i Filipini...kod jednih i drugih je ekspolodirao virus SIDE...Tajland se odlučio za masovnu promociju uporabe kondoma dok su Filipini uz pomoć tamošnje Katoličke crkve promovirali apstinenciju van braka i zabranili uvoz kondoma. Rezultat?

Na Tajlandu se virus SIDE proširio trostruko, dok se na Filipinima nije uopće više širio... :idea:
Naime, šta, kondom ulijeva lažnu sigurnost da je sto posto siguran pa podsvjesno potiče na promiskuitet, a nitko da se sjeti činjenice da je kondom napravljen od GUME, a ne od stakla i da virus može proć kroz gumu šta je notorna činjenica!! Al šta bi se ono reklo - biznis je biznis!! :x :a1163: :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2010 13:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 stu 2010 02:21
Postovi: 22
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zdenko napisao:
ja znam čovika čiji je susid koji je dobijo sidu od tranfusije krvljem i kaže da se tako može dobit! ja vijerujem da če PAPA donit dobru odluku jer ipak je ON glasnik BOGA od BOGA odabran i ko smo mi onda da mu sudimo? MOLIT ČU SE ZA NJEGA!

sačuvaj me bože. a zašto oni tu krv neprovjere ili nekako nepročiste kroz nekakav uređaj.
nema blagosova bez duha svetoga
:grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2010 14:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 lis 2010 09:51
Postovi: 55
Lokacija: Garešnica
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vijest je tako bombastično prenešena u svim medijima no treba pričekati pravo tumačenje
od strane Pape. Papa odobrio kondome - malo sutra! Mediji se tako lako hvataju za nečiju izgovorenu riječ
i tumače je po svojoj volji, da krajnji rezultat ispadne totalno drugačiji od "originala". "POJEDINI slučajevi korištenja kondoma MOGU biti opravdani ali ipak TO NIJE PRAVI I PRIKLADNI NAČIN ZA POBJEDU NAD BOLEŠĆU HIV-a" nešto tako je Papa odgovorio novinaru. Svatko iole pametan može zaključiti da je upotreba kondoma i dalje nespojiva sa katoličkim naukom što se tiće seksualnog odnosa među supružnicima, a tako će i ostati. Druga je stvar što bi veliki dio ljudi to željelo iz temelja promijeniti, ali kažem - MALO SUTRA.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2010 14:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 sij 2010 19:19
Postovi: 34
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Krv koja se prima transfuzijom u bolnicama bi morala biti testirana.. Čudno mi je da ima ovakvih slučajeva. Ja sam dobrovoljni darivatelj krvi i znam da kod svakog davanja prvo uzmu uzorak koji ide na testiranje.
Darijo, osim što mene quotaš i zachetavaš, imaš li neko misljenje o ovoj temi ili...? :roll: :roll:
Mozda sam ja bio kontradiktoran, jesam, priznajem jer sam zbunjen i nije mi jasno ...

Ali, ima li ovdje kontradikcija ili sam ja glup: (??)

O pitanju odnosa Katoličke crkve prema uporabi kondoma već se žučno raspravljalo u javnosti tijekom pontifikata ovoga Pape, i to u ožujku prošle godine kada je Benedikt XVI. iz svojega zrakoplova u kojem je letio na apostolsko putovanje u Afriku poručio da “se epidemija AIDS-a ne može spriječiti razdavanjem prezervativa, nego da to može i umnažati probleme”. Njegove tadašnje izjave izazvale su ogorčenje dijela javnosti, a ove najnovije dane u knjizi “Svjetlo svijeta”, koja će prekosutra biti objavljena i u Hrvatskoj u izdanju kuće Verbum na isti dan kad i u ostatku svijeta, zapravo su reakcija na interpretacije njegovih riječi. Papa je njemačkom novinaru Peteru Seewaldu pojasnio da je tada bio “isprovociran” pitanjem novinara te kako je jednostavno htio pojasniti da svaka strategija borbe protiv AIDS-a koja se temelji isključivo na dijeljenju kondoma ne može biti uspješna, s čime se slaže i čitav niz sekularnih zdravstvenih stručnjaka.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2010 15:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Treba otprilike 3 mjeseca od zaraze osobe sa HIV virusom do otkrica tog virusa u krvi. (govorim po sjecanju)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2010 15:20 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 stu 2010 12:16
Postovi: 10
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
papa zna što radi i sigurno zna više o sidi od ovog foruma i ljudi tu! pa on je PAPA BRAĆO! ako ne vjerujemo njemu kome ćemo vjerovati?!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2010 23:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 ruj 2010 23:16
Postovi: 40
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vidim da je ovdje puno onih koji ne znaju ni osnovne stvari o HIV-u...zalosno

Masa ljudi je dobila hiv putem transfuzije...da,naravno da se krv testira ali se hiv ne pokaze kao sto je napisao nasmijesen....neki dobiju samim rodjenjem od zarazene majke i tako...netko operira pacijenta s hiv-om i poreze se npr....
Nisu svi homoseksualci i nemoralni ljudi....uzas kakvo neznanje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 stu 2010 00:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Statistike potvrđuju - papa je bio u pravu!
Petak, 27 Kolovoz 2010 15:34 Socrates Aktualno - Prenosimo

altGotovo godinu dana nakon posjeta sv. Oca Africi i spora izazvanog oko neučinkovitosti kondoma u sprečavanju širenja HIV-a / AIDS-a, činjenice i dalje govore u papin prilog.


Opažanja o kondomima iz ožujka 2009. Benedikt XVI. iznio je francuskom novinaru kako bi objasnio dvosmjerni pristup Crkve u borbi protiv AIDS-a. U jednom trenutku, u svom odgovoru papa je istaknuo kako se AIDS ne može prevladati propagandnim parolama i distribucijom kondoma, koji samo "otežavaju problem". Mediji su uzvratili lavinom od preko 4000 članaka o toj temi, nazivajući Benedikta "prijetnjom općem zdravstvenom stanju", i izjavama da Katolička crkva treba "ući u 21. stoljeće"

Harry Knox, član Savjetničkog vijeća za vjerske i međususjedske odnose predsjednika Obame, nadovezao se na kritike, optužujući papu o "ugrožavanju ljudi u Isusovo ime". A kada je potom Knox upitan stoji li još uvijek iza svojih iskaza, unatoč povećanju dokaza da je papa bio u pravu, odgovorio je potvrdno, kazavši da "znanstveni dokazi pokazuju drugačije".

Međutim, "papa je u pravu", tvrdi Chris Stefanick, voditelj Ureda za mladež i sveučilišta Denverške nabiskupije, "a činjenica da pojedinci poput Harrija Knoxa kritiziraju papu i nastavljaju se 'razbacivati kondomima' po globalnoj epidemiji AIDS-a, te da to ne uspijeva, pokazuje kome su osobne dogme važnije od ljudskih života". No, tvrdi Stefanick, činjenice stoje iza Benedikta XVI..

Kao primjer iznosi usporedbu afričkih zemalja Bocvane i Ugande. Bocvana od samog početka promiče uporabu kondoma. Uganda, pretežito katolička zemlja, potiče apstinenciju. "Bocvanu, Kamerun i Keniju pratilo je širenje AIDS-a usporedno povećanoj distribuciji kondoma sve dok oba trenda nisu zadominirala", ističe Stefanick. "U Bocvani, gdje se kondomi dostupni gotovo svugdje, svaka šesta osoba je HIV pozitivna ili živa s AIDS-om". U Ugandi, gdje je snažna promidžba apstinencije, stopa zaraženosti AIDS-om pala je i sada obuhvaća manje od šest posto stanovništva.

Stefanick citira BBC News, koji iznosi da je Uganda borbu protiv AIDS-a provela vrlo uspješno jer je u mnogim dijelovima zemlje, njegova učestalost "bila barem tri puta veća početkom devedesetih". Stefanick se također poziva na slične usporedbe između Tajlanda i Filipina, u kojima AIDS izbija istovremeno. Tajland je zauzeo pristup promicanja distribucije kondoma, dok su katolički Filipini promicali apstinenciju. Dvadeset godina poslije, stopa zaraze AIDS-om pedeset puta je veća u Tajlandu negoli u Filipinima.

"Prema British Medical Journalu, koji, imajmo na umu, nije katolička publikacija, 'što je veći postotak katolika u bilo kojoj zemlji, to je niža razina HIV-a. Ako Katolička crkva ondje širi poruku o HIV-u, čini se da je ona djelotvorna'", kaže Stefanick.

Ostale relevantne činjenice u prilog papinom protivljenju uporabe kondoma dolaze iz samog američkog Nacionalnog instituta za zdravstvo (NIH). Unatoč napisima na pakiranjima kondoma, koji uvjeravaju u 99-postotnu učinkovitost, NIH je utvrdio da su kondomi samo 85-postotno učinkoviti u sprečavanju prijenosa AIDS-a i oko 50 posto djelotvorni u zaustavljanju drugih spolno prenosivih bolesti.

"Računica s kondomima je vrlo jednostavna", kaže Stefanick. "Malo smanjite rizik, veoma povećajte broj onih koji se izlažu riziku, i uskoro ćete dobiti ono što imamo u Bocvani, gdje je jedna od šest osoba zaražena AIDS-om". "Ili ste dobili ono što imamo u Americi, gdje agresivno promičemo kondome, ali i svake godine, devet milijuna mladih ispod 25 godina biva zaraženo spolno prenosivim bolestima".



(The Record, 4. 8. 2010.)
< « » >


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 stu 2010 00:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
O HIV-u su nam davno u skoli pricali,.. to je bar jasno da nije uvijek kriv onaj koji se zarazi,.. i naravna je situacija da mu se ne bi trebalo osporiti imati odnose sa Bracnim Drugom.. a da se istog ne zarazi,.. to je sasvim moralna situacija,.. i molim vas ne osudjujte odluku Pape,..

Sta je ovo,.. u pojedinim djelovima ove teme,.. osjetim da se ovdje okrivljuje Papu,.. ljudi dragi,.. tko to stvara razdor medju nama??,.. razmislite!!!

da se mozda nije novinar "prevario",.. nekad namjerno nekad nenamjerno,..

i dalje,.. dakle vi ga osudjujete da je premoderan,.. a ovdje (Es) ga optuzuju da je prekonzervativan,..

meni je svejedno,. on je Papa,.. i postujem njegove odluke,.. o koje se Bogu hvala do sada nisam zamjerila,.. i drago mi je sto je konzervativan (po meni),.. jer valja sacuvati srz nase vjere,.. a modernizmom kojim nas napadaju sa svih strana je tezak taj zadatak,..

Bolje bi nam bilo svima da se pomolimo za nase Vodje Crkve mjesto da zugamo na njih,..

Bravo Samuele na postu,.. nisu ni pokusali razumjeti Papu niti njegove razloge,. samo paljba po svim Vjerskim Nacelima,.. a sada vidi rezultata,.. Papa imao pravo!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 stu 2010 17:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 sij 2009 16:46
Postovi: 75
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Papa ni u kom slučaju nije dao naslutiti da će se odobriti bilo koji oblik kontracepcije, jer je to nemoguće zbog moralnog nauka Katoličke Crkve koji je NEPROMJENJIV.
Niti je dao naslutiti da postoje slučajevi u kojima je bilo koji oblik kontracepcije na bilo koji način opravdan.
Mislim da znamo bolje od vjerovanja svakojakim glupostima iz medija.. Pa bar bi trebali znati nauk Crkve koji nije podložan promjenama, kako nas ne bi zbunjivale ovakve đavolske podvale.

U svakom slučaju, pročitajte komentar na:

http://katolik.hr/aktualnomnu/osvrtimnu ... ezervativa


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr