www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 svi 2024 01:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 04 stu 2006 22:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 lis 2006 13:22
Postovi: 78
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
oria napisao:
Sjetim se cesto upravo ove recenice i molim Boga da mi da snage da ne sudim nikoga.Ali ovaj svijet je tako nepravedan.Ponekad se nađem u situaciji da me krive za nesto sto nisam ucinila da bace sumnju na moja djela iako za to nemaju nikakvog razloga.
Tako mi je tesko boriti se sa tom nepravdom,ali guram dalje mada moja dusa u tim trenucima pati.
Cijeli svoj zivot nastojim zivjeti pravedno po Bozijim zakonima ne suditi da ne budem suđena,ljubiti sve ljude dobra ili losa srca.
O Bože to je ponekad tako tesko!
Sto uciniti kada osjecas neciju mrznju na sebi,kada bez ikakvog razloga netko pokusava ocrniti tvoju sliku,unistiti tvoju dusu.Jednostavno zeli od tebe uciniti sebe na svoju sliku.
Bože daj mi snage da se oduprem tim iskusenjima i da sa molitvom uspijem ostati osoba kakva sam bila i do sada uz Tvoju pomoc i Tvoj blagoslov!

Dragi moji,citam Vasa iskustva svakodnevno i nalazim toliko utjehe i ljubavi,molitve i nadanja u svakoj Vasoj recenici i tako zaboravljam svakodnevne probleme a moja dusa je bogatija i sretnija kada procitam samo par redaka ovog foruma.

Bog bio sa svima Vama! :arrow:



1 Pt 3:14 Nego, morali i trpjeti zbog svoje pravednosti, blago vama! No ne bojte se njihova zastrašivanja i ne plašite se!
1 Pt 4:14 Pogrđuju li vas zbog imena Kristova, blago vama, jer Duh Slave, Duh Božji u vama počiva.


Mt 5:44 A ja vam kažem: Ljubite neprijatelje, molite za one koji vas progone
Mt 5:45 da budete sinovi svoga oca koji je na nebesima, jer on daje da sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima
i da kiša pada pravednicima i nepravednicima.
Mt 5:46 Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakva li vam plaća? Zar to isto ne čine i carinici?
Mt 5:47 I ako pozdravljate samo braću, što osobito činite? Zar to isto ne čine i pogani?"
Mt 5:48 "Budite dakle savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski!"


Lk 6:20 On podigne oči prema učenicima i govoraše: "Blago vama, siromasi: vaše je kraljevstvo Božje!
Lk 6:21 Blago vama koji sada gladujete: vi ćete se nasititi! Blago vama koji sada plačete: vi ćete se smijati!
Lk 6:22 Blago vama kad vas zamrze ljudi i kad vas izopće i pogrde te
izbace ime vaše kao zločinačko zbog Sina Čovječjega!
Lk 6:23
Radujte se u dan onaj i poskakujte: evo, plaća vaša velika je na nebu.
Ta jednako su činili prorocima oci njihovi
!"


Oria, prolazio sam i ja to, mene su isto ogovarali bez ikakvog temelja, da mi je ljubavnica jedna udana žena, a ja svaki dan iz inata išao na Misu i na pričest, pa neka vide da je sve to obična laž i da sam čist i pred Bogom i pred ljudima! Blago tebi, Oria, kada te progone i ugnjetavaju zbog tvoje pravednosti, dobrote i poštenja... kada se otvori Knjiga Života na Nebu, ti ćeš blistati kao Sunce! :-)

Neka te Gospodin blagoslovi i ispuni svojim mirom, koji nadilazi svaki razum!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: NE SUDITI!
PostPostano: 20 stu 2006 02:00 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 18 stu 2006 20:40
Postovi: 1
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ćubela napisao:
"Nemojte suditi, da ne budete suđeni! ...",



Tumačenja ima mnogo, a meni je sljedeće palo na pamet: ako sudiš, onda si sudac. A ako si sudac, onda sudiš. Sad, moram priznat, nije mi sasvim jasno, zašto ne bi smio sudit, ako slučajno jesam sudac po zanimanju. Poruka po meni bi bila onda ta, da treba ukinuti zakon države, tj. policiju i sudstvo. Dakle, bezvlađe i anarhija su blaženiji po Bibliji, u odnosu na zakon države, jer nitko ovako i onako nije bez grijeha. Pa kad već nisi bez grijeha, treba ići u krajnost, i dotjerati anarhiju na vrata, a ne oponašati suca Boga. Tko si ti da sudiš poput Boga, čak i samo jedanput, pa i za manji prekršaj? Pa kad si već grješan i blesav, nemoj ni nastojat sudit grijeh drugog blesana, jer ti si grješni anarhist po rođenju. Zašto biti nešto što ustvari nisi? Pusti ljude da bauljaju po gradu s nekim svojim prizemnim ciljevima, a ako pogaze nekog, nemoj ih gađat kamenom, već ih gađaj ružama, a prethodno odstrani oštro trnje. Jer tko se oštrog mača laća, čak i tupog, od mača pogiba. Tko sudi, bit će mu suđeno. Zaboravi mač, nemoj se laćat mača, a ako ti netko odreže ruku s mačem, to je u redu, jer nisi se ti laćao mača, već netko drugi, a sve skupa je božja volja, a u isto vrijeme i potpuna sloboda pojedinca koju mu bog daje. Bog stvarno zna dobrano zbunit, poput misteriozne zagonetke, i to mu priznam, ali opet, na neki način, po nekim tumačenjima, bog ne zarobljava, bog oslobađa. Bog je sloboda, i zato nisi slobodan. Bog je slobodan, ne i ti. Bog je sloboda, a ti si zatvor. Ali bog te želi pustit na slobodu. Bog želi da budeš uzoran zatvorenik, pa da ti se smiluje, da izađeš iz zatvora svog grješnog tijela, i letiš po raju kao ptica bez krila, jer nisi anđeo. U Isusu je direktno stolovao bog, da vidi kako je to živjeti u zatvoru, kako je to kad si od mesa i krvi, a vrag te iskušava. Najbolji zatvor je čovjek, zatvor od krvi i mesa. Duša je zarobljena u zatvoru fizičkog tijela, tako da ako sudiš nekom, to je ustvari iluzija, jer ti si zarobljena duša, ti si osuđenik. A osuđenik ne može da sudi, jer nije na slobodi, nije sudac koji sjedi na svojoj stolici u sudnici. Svi ljudi su zatvorenici, svi odreda, osim, naravno, dragog nam boga, i nekih njegovih nekorumpiranih anđela. Tako da sva imitacija boga, a pogotovo suđenje, je kršenje božjeg zakona, a primjer za to, je kada se mala djeca igraju mame i tate. Ne smiješ se igrati boga, ne doslovno. Ne smiješ sudit. Ne smiješ ubit. Ne smiješ načinit preljub. Ne smiješ ovo, ne smiješ ono. Imaš oči, ali ne smiješ gledat. Imaš osjećaj za pravdu, ali ne smiješ sudit. Imaš ruku, ali ne smiješ bacat kamen. Grijeh vreba na svakom koraku, testira te u pustinji, i veći je ako su ti zdrava sva ćula. Tako da što si više zdrav, u biti, to si više bolestan. Jer da nemaš ni oči, ni uši, ni ruke, zacijelo ne bi ni došao u neko već iskušenje, jer ga ne bi mogao ni vidjet, ni popipat, ni ćut. Invalidi su, dakle, u biti, doista blaženi i sretni, sa strane projekcije zla i iskušenja. Dakle, odricanje i apstinencija su blaženi, pogotovo ako ideš u ekstrem. U kratko, ne smiješ skoro ništa, iako si grješno biće po prirodi. Ali to neka te ne brine, jer bog, za razliku od tebe, može sve, bijući svemoguć, iako ima inklinaciju prema dobroti, po nekim tumačenjima, izbjegavajući zlo što više može, što je indirektno poteklo od njega. I tako, igra mačke i miša, meni se čini kao sila viša. Možda zato jer se osjećam kao miš, koji gricka komadić sira boga, na mišolovki koju je postavio sotona, tako da ću zacijelo vidjet boga svoga!


Zaključak: kad je čovjeku teško, on/ona se laća mača, ili psalma. Psalam je miroljubiva opcija, i svakako zbog toga spada u domenu pristojnosti. Psalam je, dakle, apaurin, iako neki miješaju pojmove, i misle da je psalam bog, odnosno riječi direktno iz usta boga. Apaurin je samo apaurin, i isto tako je psalam samo psalam, ali neki to ne shvaćaju. Psalam je napravljen od drva, koje stalno režu da bi imali psalme, toalet papir, i u isto vrijeme malo kisika za disat. Meni osobno je kisik puno važniji, ali to je možda zato jer sam praktičniji i prizemniji, bliže ljudskim odnosnima, a ne odnosima između čovjeka i nadnaravnog bića, koje nitko ustvari nije ni vidio, bar ne u njegovom ili njenom stvarnom obliku. Ali volim tu i tamo maštati, i postavljati pitanja o, recimo, vječnosti, porijeklu života, pa i bogu. Ipak, žalosno je što psalmi kod nekih izazovu ovisnost, slično ovisnosti o alkoholu, ali barem nisi doslovno pijan, već meditiraš, a imaš i zdravu jetru. Od dva zla treba izabrati manje, i ako je manje zlo psalam, ja sam za.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 stu 2006 10:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ako covjek dopadne pa postane sudac po zanimanju i takav se jedan treba moliti i postiti i tada Perceval nista od ovoga ne bi zvucalo kako si napisao. Tesko je to svakome povjerovati, cinjenicu kako je Bog ZIV i kako se s Bogom moze razgovarati kad god Mu se obratimo. A valja znati kako Bozja sutnja nekada puno vise moze reci nego odgovor kojeg ocekujemo.
Ne slazem se s tobom kad promisljas kako sudas ne bi trebao suditi. Dano mu je da sudi, pa stoga svoj posao ima obaviti. Kako ce svoj posao obaviti, s kakvim namjerama, to je vec nesto drugo..., no ono sto ga je dopalo, valja teziti da ucini s ljubavlju, ma kako na kraju zavrsilo.
Uzmimo npr. dvoje sudaca: i jedan i drugi ubojicu osude na dozivotni zatvor. No jedan to ucini jer mu savjest tako pokaze, trazeci od Boga da mu poda mudrosti pa da, kad ga vec dopadne posao suca, ne sudi jer to moze, vec da sudi kako bi pravdi sluzio - ne gledajuci sebe kako cini velika djela s tim sto je sudac.
Drugi sudi samo jer je sudac, jer to moze i namjere su najmanje pokretane zeljiom da udovolji pravdi. Velika je razlika tada izmedju njih dvoje, a oboje su suci i oboje isto presudise.
Kada je Isus Krist imao stati pred najteze kusnje, nije razmisljao o sebi, vec o Bozjoj volji i sto je ucinio: povukao se, molio i postio. Nije se upustio ni pomislju da debatira o icemu drugom vec o onome sto Ga ceka podnijeti. Vjerujem kako ni u Onaj dan ni sa kim nece raspravljati, vec ce gledati namjere kakve smo imali dok smo nesto cinili, a ne ono kako je ispalo.
Osvrnuo bih se i na ovaj tvoj citat: 'Imaš osjećaj za pravdu, ali ne smiješ sudit. Imaš ruku, ali ne smiješ bacat kamen. Grijeh vreba na svakom koraku, testira te u pustinji, i veći je ako su ti zdrava sva ćula. Tako da što si više zdrav, u biti, to si više bolestan. Jer da nemaš ni oči, ni uši, ni ruke, zacijelo ne bi ni došao u neko već iskušenje, jer ga ne bi mogao ni vidjet, ni popipat, ni ćut.'
Iz ovoga bi netko mogao zakljuciti kako onome koji je blize Bogu, koji je spoznao Boga u tolikoj mjeri da ga se sotona posebno zeli uhvatiti i provuci kroz svoje namjere kako bi ga udaljio od Boga, ustvari nije dobro sto je, kako kazes, vise zdrav, jer je tako vise bolestan.
To bi bila istina da Bog po Isusu Kristu nije pokazao kako treba ciniti kad su najvece kusnje, a Isus Krist je najzdraviji od sviju nas, no nije tim cinom vise bolestan. Kako je to Isus Krist smogao snage pa da se od svoje spoznaje i uvida u Istinu ne pretvori, kusan najvise, u nesto nezdravo..., da svoje zdravo oko ne pretvori u bolesno?
Postom i molitvom, pouzdanjem u Oca, eto kako. Tako je i nama ciniti, molimo i postimo, pouzdajmo se u Boga, ne da nas zaobidju kusnje - jer tako prizeljkujemo kontra onoga sto pise u Bibliji kako nitko nekusan ne ulazi u kraljevstvo Njegovo, vec trazimo da nam poda snage da izdrzimo kusnje, da kriz ispravno ponesemo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 stu 2006 22:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..Ne suditi...za vrijeme utakmice..

..osim za :prekršaje, žute, crvene.. penal..
..poluvrijeme..i kraj..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 stu 2006 04:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: NE SUDITI!
PostPostano: 10 ruj 2008 10:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ćubela napisao:
Čitajući tekst iz evanđ. po Mt 7, 1-5 gdje početak ide ovako:
"Nemojte suditi, da ne budete suđeni! ...", potaknut sam na pitanje upućeno vama: što zapravo te ozbiljne riječi Gospodinove znače, kako ih protumačiti, što nam je htio kazati, upozoriti i što, ili koga (ne)smijemo suditi?

Hvala na vašem sudjelovanju i ohrabrenju.
Pozdrav iz Paradisa.
Smjerno u Kristu Ćubela :D


Sad ja moram pitati, zasto onda svaku nedjelju u Crkvi molimo:

Vjerujem u Boga, Oca Svemogucega,
...
i u Isusa Krista,
Sina Njegova Jedinoga,
...
sjedi s desna Bogu Ocu Svemogucemu,
odonud ce doci i suditi zive i mrtve,
...

Ako je ovaj stih iz Evandjelja tocan, onda Isus nekima uopce nece suditi, zar ne? Ili? :o :? smajlic24


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2008 11:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 lip 2008 13:40
Postovi: 71
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Poslanik je napisao:
Citat:
Svi mi tražimo oprost kada pogriješimo, jer smo ljudi i griješimo, ali svi smo mi u mogučnosti kontroliratio svoj grijeh.


Slažem se.Velika je stvar tražiti oprost,jer to znači da si sam sebi priznao grijeh i da si ga svjestan,ali zato treba u svakodnevnom životu,od trenutka do trenutka kad smo na pragu grijeha odmah reagirati.A tih trenutaka ima sigurno jer mi i jesmo grešni,svako od nas bez iznimke.Ja nastojim i mislim da sam u nekim stvarima uspio obuzdati svoje reakcije i tome se veselim i Bogu zahvaljujem,ali ima još puno toga što se može ispraviti,cijeli je život pred nama za ispravljanje i popravljanje tako da bi što čišći došli pred Svevišnjega.
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2008 11:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 srp 2008 10:56
Postovi: 195
Lokacija: Mostar,BiH
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mene zanima je li grijeh ako nekoga tako u mislima osudimo...

No ako se istog trena pokajemo i zamolimo Isusa da nam udjeli milost da u svima vidimo njega...Da li je to grijeh ili ne?

Inače bih ovo pitanje stavila na drugi podforum,ali kad je već o tome tema molila bih da mi netko odgovori ako zna...
Unaprijed zahvaljujem...BVB :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2008 13:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 lip 2008 13:40
Postovi: 71
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Angel of Lord je napisala:

Citat:
Mene zanima je li grijeh ako nekoga tako u mislima osudimo...

No ako se istog trena pokajemo i zamolimo Isusa da nam udjeli milost da u svima vidimo njega...Da li je to grijeh ili ne?

Inače bih ovo pitanje stavila na drugi podforum,ali kad je već o tome tema molila bih da mi netko odgovori ako zna...
Unaprijed zahvaljujem...BVB


Ja ti mogu ponuditi svoje mišljenje.Mislim da je ispravno ako odmah spoznamo grijeh i pokajemo se radi njega.A tko nije nikada nikoga osudio nek se javi?A što kad osudimo drugoga radi njegovog grijeha,bilo teškog ili lakog,ali grijeha?Mislim da nema smisla ići dalje sa pitanjima,nego treba shvatititi da smo grešni i da ćemo takvi biti cijeli život,a mi spoznajmo naše grijehe i nastojmo ih ne ponavljati i tako tren za trenom dan za danom.,jer znamo dobro tko je bio bezgrešan.
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: NE SUDITI!
PostPostano: 10 ruj 2008 14:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Marijancica napisao:
Sad ja moram pitati, zasto onda svaku nedjelju u Crkvi molimo:

Vjerujem u Boga, Oca Svemogucega,
...
i u Isusa Krista,
Sina Njegova Jedinoga,
...
sjedi s desna Bogu Ocu Svemogucemu,
odonud ce doci i suditi zive i mrtve,
...

Ako je ovaj stih iz Evandjelja tocan, onda Isus nekima uopce nece suditi, zar ne? Ili? :o :? smajlic24


I sam je Gospodin rekao da nece svakoga suditi.
Neki ce u Kraljevstvo nebesko kroz Vrata Milosrđa, a neki kroz Vrata Pravde.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr