www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
PostPostano: 08 sij 2021 15:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
tratinčicamala napisao:
Ja isto za vrime mise nazad na carinikovo misto.


Ali, zasto? Pa ti vjerujes da spadas u 1 posto Katolika, zasto se onda stavljas na carinikovo mjesto;

tratinčicamala napisao:
A postotak katolika je isti. I dalje smo stado MALO.


Kako je to moguce? Ispravi me ako grijesim, ali ti si ovo gore jos do jucer pisala, i zahvaljivala Bogu "...što nisam kao ostali ljudi: grabežljivci, nepravednici, preljubnici ili - kao ovaj carinik.", zar ne;

tratinčicamala napisao:
Ali mislila sam metaforički na one kako se kaže što "ližu oltare" a nisu dobri ljudi. I kod njoj sam primjetila da su izuzetno vezani za ovozemaljske "radosti".


Zasto bi se onda stavljala na carinkovo mjesto? To je pravo pitanje, na kojeg je, sasvim moguce, netko vec dao odgovor;

Naprotiv, pretvaramo se kao da bježimo kako bi ostali trčali za nama i tražili nas; ponašamo se kao da bismo htjeli biti posljednji i sjediti na zadnjem mjestu, no činimo to zato da bismo bolje prošli i dobili mjesto na čelu stola. Prava se poniznost ne pretvara i ne služi se poniznim riječima; ona ne nastoji samo prikriti ostale krijeposti nego se i sama želi sakriti; kad bi joj bilo svojstveno lagati, pretvarati se i bližnjega sablazniti, tada bi rađala drskim i oholim djelima da se njima pokrije i u njima živi potpuno sakrivena i nepoznata. Filotea


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2021 18:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Dujam molim te poštedi me tih intelektualnih abortusa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2021 18:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
dujam napisao:
tratinčicamala napisao:
Ja isto za vrime mise nazad na carinikovo misto.


Ali, zasto? Pa ti vjerujes da spadas u 1 posto Katolika, zasto se onda stavljas na carinikovo mjesto;

tratinčicamala napisao:
A postotak katolika je isti. I dalje smo stado MALO.


Kako je to moguce? Ispravi me ako grijesim, ali ti si ovo gore jos do jucer pisala, i zahvaljivala Bogu "...što nisam kao ostali ljudi: grabežljivci, nepravednici, preljubnici ili - kao ovaj carinik.", zar ne;

tratinčicamala napisao:
Ali mislila sam metaforički na one kako se kaže što "ližu oltare" a nisu dobri ljudi. I kod njoj sam primjetila da su izuzetno vezani za ovozemaljske "radosti".


Zasto bi se onda stavljala na carinkovo mjesto? To je pravo pitanje, na kojeg je, sasvim moguce, netko vec dao odgovor;

Naprotiv, pretvaramo se kao da bježimo kako bi ostali trčali za nama i tražili nas; ponašamo se kao da bismo htjeli biti posljednji i sjediti na zadnjem mjestu, no činimo to zato da bismo bolje prošli i dobili mjesto na čelu stola. Prava se poniznost ne pretvara i ne služi se poniznim riječima; ona ne nastoji samo prikriti ostale krijeposti nego se i sama želi sakriti; kad bi joj bilo svojstveno lagati, pretvarati se i bližnjega sablazniti, tada bi rađala drskim i oholim djelima da se njima pokrije i u njima živi potpuno sakrivena i nepoznata. Filotea



Na vratima sam navikla stati jer sam imala panične napadaje da budem blizu vrata. I tu volim stat. Ponavljam da sam mislila metaforički a nažalost i doslovno su oni koji side u prvim klupama oltarolisci. Kako ne kužiš da je carinik pravi katolik a ne farizej? Ajde pogubija si se malo smiri doživljaje.

Jesi ti iz Sinja rodom? Znam ih dosta oni su uvik kontra. Takvi su u krvi. Svadljivi i uvik kontra.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2021 18:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Ajde konjino dolaz vamo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2021 19:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Pozvani smo da se kada idemo na misu ne zadržavamo kod ulaznih vrata i da se ne gubimo po nekim skrivenim kutovima, nego da sjednemo što bliže oltaru na kojem se prinosi euharistijska žrtva. To piše u svakom priručniku za Svetu Misu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2021 20:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
tratinčicamala napisao:
A postotak katolika je isti. I dalje smo stado MALO.


Kad o bilo kojem problemu kažemo: 'mi katolici', mi time gotovo prelazimo međe katolicizma, mi gotovo prestajemo misliti katolički. Gabriel Marcel "Od neprihvaćanja do zaziva"

tratinčicamala napisao:
Pozvani smo da se kada idemo na misu ne zadržavamo kod ulaznih vrata i da se ne gubimo po nekim skrivenim kutovima, nego da sjednemo što bliže oltaru na kojem se prinosi euharistijska žrtva. To piše u svakom priručniku za Svetu Misu.


A sto u slucaju ako nas prozovu oltaroliscima? U tom slucaju bih se odrekao svega, pa cak i onog sto Crkva daje u uputama, lmao


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2021 20:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Zli jezici. Baš me brine što drugi govore. Ne ću valjda o drugim ljudima ovisiti... Ne bih se bavio sa takvim pretpostavkama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od tratinčicamala na 08 sij 2021 21:27.
Razlog: a
PostPostano: 08 sij 2021 21:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
klasje napisao:
Pozvani smo da se kada idemo na misu ne zadržavamo kod ulaznih vrata i da se ne gubimo po nekim skrivenim kutovima, nego da sjednemo što bliže oltaru na kojem se prinosi euharistijska žrtva. To piše u svakom priručniku za Svetu Misu.


Pozvani smo razumit druge u njihovim bolestima. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr