www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Poruka
PostPostano: 17 vel 2020 22:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Juraj Deubig – Kratka korizmena razmatranja

Đavao kuša Isusa

Sveto Evanđelje govori, kako je đavao tri puta kušao Isusa u pustinji. Spasitelj je postio četrdeset dana i noći i bio je ogladnio. Tad pristupi kušač k Njemu i reče mu: »Ako si Sin Božji, reci, da ovo kamenje postane hljeb!« Isus otjera đavla ovim riječima: »Ne živi čovjek samo o kruhu, nego o svakoj riječi, koja dolazi iz usta Božjih.« Onda Ga odvede đavao u sveti grad, postavi Ga na vrh hrama i reče, da skoči dolje, jer će Ga anđeli dočekati na rukama, da o kamen ne zapne nogom svojom. Isus mu kratko odgovori: »Pisano je, ne kušaj Gospodina Boga svojega!« Još i po treći put usudi se đavao kušati. Isusa, te mu pokaže sva kraljevstva na zemlji i njihovu krasotu i reče mu: »Sve to dat ću tebi, ako padneš te mi se pokloniš!« Spasitelj reče: »Idi sotono! Pisano je: »Gospodinu se Bogu svome klanjaj i Njemu jedinome služi!«

Zašto je htio Isus, da bude kušan? Iz ljubavi k nama. On nas htjede da utješi svojim primjerom, ako i na nas navale napasti. Ni jedan čovjek nije bez napasti, jer su one posljedica istočnoga grijeha. Napasti, pa makar bile kako jake i škodljive, nijesu zao znak za dušu, nego baš protivno. Bog reče Tobiji: »Jer si mi drag, zato te moram kušnjama i napastima iskušati!« Bog hoće da vidi, hoćeš li Mu također i onda služiti, kad se moraš boriti proti lijenosti u molitvi, proti oholosti, neposlušnosti, nečistoći i t.d. Baš tada možeš pokazati svoju dobru volju i baš po toj dobroj volji dopast ćeš se Gospodinu Bogu. Krepost pobožnosti, poslušnosti, blagosti, čistoće, koju stečemo boreći se proti napastima, nagrađuje Bog posve drugačije, nego kreposti stečene bez borbe i poteškoća. Ako si napastovan i sto puta preko dana, imaš stotinu zasluga, ako si svaki put ostao stalan u kreposti.

Dragi. Isuse, i ja hoću nasljedovati Tvoj primjer. Kad si Ti bio napastovan, nemam onda prava tužiti se, ako se je i meni boriti proti napastima. Znam, da kod svake napasti dobijem od Tebe toliko milosti, da ne podlegnem i ne sagriješim. Pomozi mi jakošću svete Pričesti, da danas u toj točki ostanem postojan.

[vrelo: Juraj Deubig, Put Srcu Spasiteljevu, Tisak Glasnika Srca Isusova, Zagreb, 1934., 202-204.]


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re:
PostPostano: 17 vel 2020 22:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
visnja napisao:
Ja sam ipak odlucila ne piti kavu pa da vidim dali cu ove godine izdrzati.Prosle sam godine uspjela dva tjedna ali nije vise islo,vidjet cu dali cu ove biti hrabrija,uz to od iduce nedelje idem u jedan staracki dom obilazit starceke koji nikoga nemaju.Vjerujem da ce to biti dobro djelo i Isusu milo.Trudim se biti dobra ali uvijek se negdje podkradu pogreske htjela ja to ili ne.No nastojat cu i na to gledati.Volja je tu a sad uz Bozju pomoc dalje.Hvala Ti Isuse.

ISUSE UZDAM SE U TEBE



Mislim da se ljudi ne bi trebali previše uzrujavati ako ne uspiju ne piti kavu.. Organizam je naprosto navikao - ovdje postoji i tjelesna "ovisnost" - pamćenje organizma. Ako se naglo prestane uzimati ne da može nego IZAZIVA anksiozne smetnje i to je sasvim normalno... Tako da bolje nečega drugoga.... ili smanjivati pomalo kavu ako je se previše konzumira...to je neloša ideja...ali naglo... nije pametno..
S medicinskog stajališta...strada psiha.. nabiješ sebi osjećaj krivnje jer nisi uspija izdržat a normalno da nisi...... i eto... a đava to oće... da odustanemo...da nam sve ogadi.... i nabije osjećaje krivnje i slično....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2020 22:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Tomislav Ivančić - Korizma Je Vrijeme Koje Mene Izaziva

https://www.youtube.com/watch?v=mhIZJx4B6G0


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2020 22:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Tomislav Ivančić - Korizma Je Znak Da Se Čovjeka Može Mijenjati
Korizma i hagioterapija su kao dva brata

https://www.youtube.com/watch?v=xWX2h-hPoGQ


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2020 18:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
tratinčicamala napisao:
Tomislav Ivančić - Korizma Je Znak Da Se Čovjeka Može Mijenjati
Korizma i hagioterapija su kao dva brata

https://www.youtube.com/watch?v=xWX2h-hPoGQ

.hagioterapija nije još crkveno potvrđena a naučno se baš i ne uklapa u psihologiju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr