www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:56

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 lip 2008 13:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo, zanima me braćo, da mi pomognete...

jedna draga žena samohrana majka 3.djece... bila je u CRKVENOM braku sa mužem .. počeo ju je fizički i psihički zlostavljati...

odselila se od njega sa djecom, on je našao novu žensku koju također zlostavlja :-(...

a ona...Bog ju je eto našao... dao joj snagu i vjeru... baš sam jučer ju pitala odakle joj snaga, još radi u staračkom domu jedan human posao..radi ga sa ljubavlju...

i pitam je dal se pričešćuje?!?!

kaže da ne....

Zato Vas želim pitati, postoji razdvojenost od stola i kreveta...

onda bi se smjela pričešćivati??

ali ako je potpisala razvod (kod matičara)... dali se onda nesmije pričestiti?

p.s ona nema muškarca uz sebe, ne ćini preljub, već muž njezin...


čekam vašu pomoć :wink:

i molim Boga da smije uzimati Tijelo Kristovo...
nisam mogla naći temu neku ako postoji a moderi znaju neka je slobodno prebace...

hvala braćo... Bog Vas sve blagoslovio!!! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2008 14:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Koliko ja znam ona se može pričešćivati.
Mislim da to što je kod matičara rastavljena nema nikakve veze s sakramentom braka i ako ona živi na način da nema novog partnera s kojim živi ili je zasnovala brak, nego živi kako RKC propisuje, ja mislim da se smije pričešćivati, no ipak čekam joakima da nam potvrdi :wink: :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2008 14:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hvala sestrice...

bilo bi žalosno ako ona živi po Božjem a muž ju je ostavio i napustio da nesmije uzimati hranu za vječni život :cry:

čekao Joakima :wink:

Joooakime...... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2008 16:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
alooooooooo,jel'me netko tražio? :lol: draga moja sestrice Elenora,o ovome smo pisali i napisali i raspisali se na TT od samih početaka :D upravo kao što ti je naša sekica zozy kazala :grlim te: ,tvoja prijateljica može uživati sve blagodati sakramenta,unatoč potpisanom civilnom razvodu braka(ali nije to upće bitno)bitno je da nakon rastave s njenim suprugom od postelje i stola,ona ne živi u drugoj vezi...

ako imaš vremena,savjetujem ti da na ovom linku o nerazrješivosti ženidbe,u kojoj ima i niz popratnih razgovora baš o pitanju koje si ti postavila,sa svim crkvenim propisima i kanonima,pročitaš i vjerujem da će ti mnoge stvari biti jasnije i za koji budući savjet,podršku ili utjehu nekome u sličnoj situaciji...ako pak još postoji nešto, što ti možda nije dovoljno jasno,slobodno mi se možeš obrati uvijek u svako doba...evo link... :grlim te:



http://www.tebe-trazim.com/forum/viewto ... be&start=0


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2008 16:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2007 16:41
Postovi: 102
Lokacija: Geislingen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sorry ali ja sam Bosancura pa sad ovo ne kuzim. Znaci ako je rastavljena a ne zivi snikim drugim smije primati pricest?? I kako to onda toji sa Ispovijedi??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2008 16:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ivka22 napisao:
Sorry ali ja sam Bosancura pa sad ovo ne kuzim. Znaci ako je rastavljena a ne zivi snikim drugim smije primati pricest?? I kako to onda toji sa Ispovijedi??


Dragi moji,da se opetovano ne ponavljam..u linku koji sam vam dao,a u kojima sam mnogim obrazlagao i tumačio crkvene propise i kanone koja naša Crkva propisuje po ovim pitanjima,uz svesrdnu podršku drugih sugovornika,dadoh vam link na koji kliknete i polako,ako imate volje i želje počnete čitati i vjerujem da će mnogima biti jasnije,što znači biti u trajnom ženidbenom vezu do smrti jednog supružnika,što znači biti rastavljen od postelje i stola,što znači i kada se može i smije zatražiti razvod od postelje i stola uz trajanje ženidbenog veza,da li se smije na sv.ispovijed i pričest ako jesam ili nisam u drugoj vezi i mnoga druga pitanja...eto link vam je u prethodnom mom postu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lip 2008 07:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Joakime.... :grlim te:


jupi! :P

smije, smije, smije... he..he... jupi!

Mislim da se i Isusek VESELI.....

idem sad podrobnije čitati link... hvaaala!

p.s Ivka, ako smije sv.,Pričest, naravno da smije (bilo bi dobro što češće) i ispovjed... :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2008 13:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Može se 100% pričešćivati,ona ako je otišla od muža zato što je nemoguće s njim živjeti nije ništa krivo učinila,jedino što je vezana do smrti brakom,
ako ne živi s drugim onda ni ne čini preljub,tako da uredno može ići na ispovijed i pričest,može i sa svećenikom porazgovarat a i on će joj slično odgovoriti.
BTB
kresho


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re:
PostPostano: 02 sij 2018 16:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Elenora napisao:
Joakime.... :grlim te:


jupi! :P

smije, smije, smije... he..he... jupi!

Mislim da se i Isusek VESELI.....

idem sad podrobnije čitati link... hvaaala!

p.s Ivka, ako smije sv.,Pričest, naravno da smije (bilo bi dobro što češće) i ispovjed... :wink:


Šta se smije, šta se to smije???

Šta je to sada novo ...i onda tvoje: jupi...i tvoja tvrdnja dalje: da se Isusek veseli...čemu se to novome ili " novome" u crkvenome nauku može Isusek radovati???
Ako je nešto novo, a različito od 20 -stoljetnog ispravnog nauka KC onda se Isusek SIGURNO NE veseli! Čemu bi se to pobogu trebao radovati?? :a1407:

Ako se ništa nije promjenilo , ako nema ničeg novog onda se Isus opet nema čemu posebno radovati jer nema nekih bitnih izmjena, ostalo je sve po starome!

I kada si sada pretpostavljam pročitala link od joakima ( ja ga nisam čitao) reci nam šta je KC novoga donjela, zaključila ili protumačila za moderne katolike??
Pa da se i mi radujemo...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: 02 sij 2018 17:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Šta se smije, šta se to smije???

Šta je to sada novo ...i onda tvoje: jupi...i tvoja tvrdnja dalje: da se Isusek veseli...čemu se to novome ili " novome" u crkvenome nauku može Isusek radovati???
Ako je nešto novo, a različito od 20 -stoljetnog ispravnog nauka KC onda se Isusek SIGURNO NE veseli! Čemu bi se to pobogu trebao radovati?? :a1407:

Ako se ništa nije promjenilo , ako nema ničeg novog onda se Isus opet nema čemu posebno radovati jer nema nekih bitnih izmjena, ostalo je sve po starome!

I kada si sada pretpostavljam pročitala link od joakima ( ja ga nisam čitao) reci nam šta je KC novoga donjela, zaključila ili protumačila za moderne katolike??
Pa da se i mi radujemo...

Nisam baš siguran da će ti Elenora odgovorit na ovaj post, godinama nije bila logirana na forumu a post na koji odgovaraš je napisan 2008. god. Ostatak tvog posta je u tvom stilu. Ne znam kako ti to uspijeva?! :l30: Odgovaraš na post koji prije uopće nisi pročitao. Kako onda znaš šta treba odgovorit?! :l30: :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr