www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Poruka
PostPostano: 07 vel 2020 14:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
kopitar napisao:
Mislim da im nisu ništa oteli, nego vratili u stanje prije 1920. godine...znači vratili...ako formalno gledamo
Ako gledamo praktično ( posjedovno, pravo korištenja isl.) mislim da nisu čak ni vratili...mislim da će spc i dalje moći koristiti te objekte
Nisam pročitao da li će te iste objekte može koristiti i CG PC ?...ZNAŠ LI TI KOJI ĆE BITI TOČAN REŽIM KORIŠTENJA CRKVI KOJE SU SAGRAĐENE PRIJE 1920. GODINE?
Crkve koje je poslije 1920 . izgradila od temelja SPC se neće dirati...

Znači, Crna Gora ( junačka) ništa nije pokrala , nego je samo djelomično vratila ono što je SPC pokrala 1920. i polsije :)
Citat:
Citat:


Pa to su crkveni objekti kako može država uzimati ono što nije njezino vlasništvo.


Znaš li ti odkada postoji SPC?
800 godina kako sada slave ili?[/quote]


Justin Waters 11426Justin Waters

Написано пре 19 минута
Пре сат времена, kopitar рече
Hrvoje Hrki
Naslov: Re: Novotarije u Crkvi
Nepročitani postPostano: 07 vel 2020 12:25
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova
Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1457
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 30 zahvala
Zahvaljeno je: 20 zahvala
kopitar napisao:
kopitar napisao:
tratinčicamala napisao:
Kad su nama izdajnici na vlasti... a Crna gora ima domoljube. I svaka im čast.. Nek im Bog bude u pomoći. Opraštamo sim sve :)
Nekidan su uhvaćeni i zatvoreni prosrpski novinari u Crnoj Gori... nemožeš zamislit to u nas :))


Ne vidim što tu ima dobro da se diviš.


A šta tebi kao katolku tu nije dobro?
ne kužim?...šta imaš protiv postupaka Crnogoraca???


Što se tiče otimanja imovine SPC za to sam protiv.[/quote]

---------------------------------------

Mislim da im nisu ništa oteli, nego vratili u stanje prije 1920. godine...znači vratili...ako formalno gledamo
Ako gledamo praktično ( posjedovno, pravo korištenja isl.) mislim da nisu čak ni vratili...mislim da će spc i dalje moći koristiti te objekte
Nisam pročitao da li će te iste objekte može koristiti i CG PC ?...ZNAŠ LI TI KOJI ĆE BITI TOČAN REŽIM KORIŠTENJA CRKVI KOJE SU SAGRAĐENE PRIJE 1920. GODINE?
Crkve koje je poslije 1920 . izgradila od temelja SPC se neće dirati...

Znači, Crna Gora ( junačka) ništa nije pokrala , nego je samo djelomično vratila ono što je SPC pokrala 1920. i polsije :)
Citat:
Citat:




Ali ni Crna Gora nema dokaz da je dala pare za gradnju hramova, nego razbojnički tereti Crkvu da dokaže što je jako teško, a onda kažu ako nema dokaza onda država otima.

Ko će biti vlasnik crkvene imovine u CG stvarno nije suština problema ovog zakona o (ne)slobodi vjeroispovjesti. Kad je imovina Crkve u državnom vlasništvu onda to i nije toliko loše jer onda se država može teretiti za održavanje. Najpoznatija bogomolja u istočnom pravoslavlju, i hrišćanstvu uopšte Aja Sofija...nikad nije bila vlasništvo Vaseljenske patrijaršije pa to nikad nije bio problem. Aju Sofiju je gradio Justinijan po ličnom nahođenu, on je bio prvi vlasnik, čak on ne Vizantija, i nakon njega vlasnici Aja Sofije su uvijek bili carevi lično.

Ono što je suštinski problem je što je CG kao država danas antisrpska, i antipravoslavna i žele da stvaraju sopstvenu Crkvu na uštrbo SPC koja je dominantna vjerska zajednica i Crkva u CG. U kombinaciji s time da žele da otuđe hramove koji su u vlasništvu SPC, izgrađeni do 1920, namjera je da se oni predaju novoformiranoj Crkvi. Eto je srž problema.

https://pouke.org/forum/index.php?/topi ... nt=1959840


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2020 15:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
kopitar napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
kopitar napisao:
Mislim da im nisu ništa oteli, nego vratili u stanje prije 1920. godine...znači vratili...ako formalno gledamo
Ako gledamo praktično ( posjedovno, pravo korištenja isl.) mislim da nisu čak ni vratili...mislim da će spc i dalje moći koristiti te objekte
Nisam pročitao da li će te iste objekte može koristiti i CG PC ?...ZNAŠ LI TI KOJI ĆE BITI TOČAN REŽIM KORIŠTENJA CRKVI KOJE SU SAGRAĐENE PRIJE 1920. GODINE?
Crkve koje je poslije 1920 . izgradila od temelja SPC se neće dirati...

Znači, Crna Gora ( junačka) ništa nije pokrala , nego je samo djelomično vratila ono što je SPC pokrala 1920. i polsije :)
Citat:
Citat:


Pa to su crkveni objekti kako može država uzimati ono što nije njezino vlasništvo.


Znaš li ti odkada postoji SPC?
800 godina kako sada slave ili?



Justin Waters 11426Justin Waters

Написано пре 19 минута
Пре сат времена, kopitar рече
Hrvoje Hrki
Naslov: Re: Novotarije u Crkvi
Nepročitani postPostano: 07 vel 2020 12:25
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova
Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1457
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 30 zahvala
Zahvaljeno je: 20 zahvala
kopitar napisao:
kopitar napisao:
tratinčicamala napisao:
Kad su nama izdajnici na vlasti... a Crna gora ima domoljube. I svaka im čast.. Nek im Bog bude u pomoći. Opraštamo sim sve :)
Nekidan su uhvaćeni i zatvoreni prosrpski novinari u Crnoj Gori... nemožeš zamislit to u nas :))


Ne vidim što tu ima dobro da se diviš.


A šta tebi kao katolku tu nije dobro?
ne kužim?...šta imaš protiv postupaka Crnogoraca???


Što se tiče otimanja imovine SPC za to sam protiv.[/quote]

---------------------------------------

Mislim da im nisu ništa oteli, nego vratili u stanje prije 1920. godine...znači vratili...ako formalno gledamo
Ako gledamo praktično ( posjedovno, pravo korištenja isl.) mislim da nisu čak ni vratili...mislim da će spc i dalje moći koristiti te objekte
Nisam pročitao da li će te iste objekte može koristiti i CG PC ?...ZNAŠ LI TI KOJI ĆE BITI TOČAN REŽIM KORIŠTENJA CRKVI KOJE SU SAGRAĐENE PRIJE 1920. GODINE?
Crkve koje je poslije 1920 . izgradila od temelja SPC se neće dirati...

Znači, Crna Gora ( junačka) ništa nije pokrala , nego je samo djelomično vratila ono što je SPC pokrala 1920. i polsije :)
Citat:
Citat:




Ali ni Crna Gora nema dokaz da je dala pare za gradnju hramova, nego razbojnički tereti Crkvu da dokaže što je jako teško, a onda kažu ako nema dokaza onda država otima.

Ko će biti vlasnik crkvene imovine u CG stvarno nije suština problema ovog zakona o (ne)slobodi vjeroispovjesti. Kad je imovina Crkve u državnom vlasništvu onda to i nije toliko loše jer onda se država može teretiti za održavanje. Najpoznatija bogomolja u istočnom pravoslavlju, i hrišćanstvu uopšte Aja Sofija...nikad nije bila vlasništvo Vaseljenske patrijaršije pa to nikad nije bio problem. Aju Sofiju je gradio Justinijan po ličnom nahođenu, on je bio prvi vlasnik, čak on ne Vizantija, i nakon njega vlasnici Aja Sofije su uvijek bili carevi lično.

Ono što je suštinski problem je što je CG kao država danas antisrpska, i antipravoslavna i žele da stvaraju sopstvenu Crkvu na uštrbo SPC koja je dominantna vjerska zajednica i Crkva u CG. U kombinaciji s time da žele da otuđe hramove koji su u vlasništvu SPC, izgrađeni do 1920, namjera je da se oni predaju novoformiranoj Crkvi. Eto je srž problema.

https://pouke.org/forum/index.php?/topi ... nt=1959840[/quote]
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pa ja sam tebe baš pitao kakav je režim korištenja ovih crkava poslije zakona...jer po meni je to suština,,,nisi mi ništa odgovorio?
jer ne znaš...nisi dovoljno proučio, ali braniš ih da su ugroženi ,da im se oduzimaju prava, da ovo da ono itd

Nisi odgovorio odkada postoji SPC , jer to otkriva masu stvari!... lažu velikosrbi da postoji 800 godina.Preko toga olako prelaziš??
Ona postoji ni 100 godina! PRIJE NJE JE POSTOJALA CRNOGORSKA PC, KOJA JE VELIKOSRPSKOM HEGEMONIJOM "SPOJENA " SA SPC, ODNOSNO NASILNO UKINUTA!
Prije su postojale PRAVOSLAVNE episkopije, lokalne crkve

stvaranjem Kraljevine Jugoslavije ( shs), stvorena je platforma za velikosrpstvo na formalan i "zakonit" način
Velikosrbi, četnici najviše šire velikosrpsku hegemoniju, nacionalizam i šoviniszam preko SPC!
tO IM JE NAJJAČI KOHEZIONI ELEMANAT, MADA JE VRLO UPITNO KOLIKO IMA SRBA VJERNIKA-pravoslavaca...ima puno više ateista

ALi kad god nešto zaškripi u politici, oni se svi odjednom osjećaju pravoslavci ( i najveći komunisti, socijalisti, ateisti i agnostici itd), svi odjednom postaju veliki pravoslavci?? :b112:
Šta da ti dalje pričam ...proguglaj malo , ali ne samo (veliko)srpske portale!
sve ćeš vidjeti kako je bilo u historiji ovih dvaju crkava


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2020 15:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Pa ja sam tebe baš pitao kakav je režim korištenja ovih crkava poslije zakona...jer po meni je to suština,,,nisi mi ništa odgovorio?
jer ne znaš...nisi dovoljno proučio, ali braniš ih da su ugroženi ,da im se oduzimaju prava, da ovo da ono itd

Nisi odgovorio odkada postoji SPC , jer to otkriva masu stvari!... lažu velikosrbi da postoji 800 godina.Preko toga olako prelaziš??
Ona postoji ni 100 godina! PRIJE NJE JE POSTOJALA CRNOGORSKA PC, KOJA JE VELIKOSRPSKOM HEGEMONIJOM "SPOJENA " SA SPC, ODNOSNO NASILNO UKINUTA!
Prije su postojale PRAVOSLAVNE episkopije, lokalne crkve

stvaranjem Kraljevine Jugoslavije ( shs), stvorena je platforma za velikosrpstvo na formalan i "zakonit" način
Velikosrbi, četnici najviše šire velikosrpsku hegemoniju, nacionalizam i šoviniszam preko SPC!
tO IM JE NAJJAČI KOHEZIONI ELEMANAT, MADA JE VRLO UPITNO KOLIKO IMA SRBA VJERNIKA-pravoslavaca...ima puno više ateista

ALi kad god nešto zaškripi u politici, oni se svi odjednom osjećaju pravoslavci ( i najveći komunisti, socijalisti, ateisti i agnostici itd), svi odjednom postaju veliki pravoslavci?? :b112:
Šta da ti dalje pričam ...proguglaj malo , ali ne samo (veliko)srpske portale!
sve ćeš vidjeti kako je bilo u historiji ovih dvaju crkava[/quote]
Citat:
Citat:


Nemoj da si tako ostrašćen stvar je puno kompleksnija.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od Fran26 na 09 sij 2021 18:41.
Razlog: krivo
PostPostano: 11 sij 2021 14:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
kopitar napisao:
Pa ja sam tebe baš pitao kakav je režim korištenja ovih crkava poslije zakona...jer po meni je to suština,,,nisi mi ništa odgovorio?
jer ne znaš...nisi dovoljno proučio, ali braniš ih da su ugroženi ,da im se oduzimaju prava, da ovo da ono itd

Nisi odgovorio odkada postoji SPC , jer to otkriva masu stvari!... lažu velikosrbi da postoji 800 godina.Preko toga olako prelaziš??
Ona postoji ni 100 godina! PRIJE NJE JE POSTOJALA CRNOGORSKA PC, KOJA JE VELIKOSRPSKOM HEGEMONIJOM "SPOJENA " SA SPC, ODNOSNO NASILNO UKINUTA!
Prije su postojale PRAVOSLAVNE episkopije, lokalne crkve

stvaranjem Kraljevine Jugoslavije ( shs), stvorena je platforma za velikosrpstvo na formalan i "zakonit" način
Velikosrbi, četnici najviše šire velikosrpsku hegemoniju, nacionalizam i šoviniszam preko SPC!
tO IM JE NAJJAČI KOHEZIONI ELEMANAT, MADA JE VRLO UPITNO KOLIKO IMA SRBA VJERNIKA-pravoslavaca...ima puno više ateista

ALi kad god nešto zaškripi u politici, oni se svi odjednom osjećaju pravoslavci ( i najveći komunisti, socijalisti, ateisti i agnostici itd), svi odjednom postaju veliki pravoslavci?? :b112:
Šta da ti dalje pričam ...proguglaj malo , ali ne samo (veliko)srpske portale!
sve ćeš vidjeti kako je bilo u historiji ovih dvaju crkava
Citat:
Citat:


Nemoj da si tako ostrašćen stvar je puno kompleksnija.[/quote]

Pa odgovori barem ne NEKO od mojih pitanja ili teza!
Naravno da nećeš jer ti ne odgovara!
Današnja BIH ( Federacija i RS) je povijesno puno duže i puno starije bila hrvatska zemlja!
Dušanovo carstvo na tom prostoru je postojalo jako kratko , nekih 30-tak godina, i bio je splet sretnih okolnosti da se srbijanska vlast proširi na veći dio sadašnje Bih, TO KRATKO VRIJEME
A što se tiče svetosavlja i velikosrpstva SPC-a to je već znano i malim prvašićima i vrapcima na grani
Poznato je to naravno i srbijancima i velikosrbima jer SPC najviše koriste za šovinizam i hegemonizam prema svim ostalim narodima, te za svoje neprekidno velikosrpstvo!

PS. Reci mi ima li ijedna država, ijedan narod oko Srbije s kojim srbijanci nisu ratovali i pokušali se proširiti na njihove teritorije


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2021 16:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Pa odgovori barem ne NEKO od mojih pitanja ili teza!

Kaj ti bu odgovoril?! Kaj ne vidiš da je srmak "pocervenil"?! A ko jemput "pocerveni" taj više ne odgovara. :-|


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2021 16:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Fran26 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Pa odgovori barem ne NEKO od mojih pitanja ili teza!

Kaj ti bu odgovoril?! Kaj ne vidiš da je srmak "pocervenil"?! A ko jemput "pocerveni" taj više ne odgovara. :-|


Šta je baniran??
Ja mislio da mu je to avatar iz štosa 8) :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2021 16:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Šta je baniran??
Ja mislio da mu je to avatar iz štosa 8) :D

Ma prijavljivala ga adminu ona ženska ni na nebu ni na zemlji i srmak pocervenio. Pocervenio taman kad mu je pop odobrio kontracepciju. :l30:


kopitar napisao:
Rekao sam za moj slučaj gdje mi je sam župnik odobrio jednu vrstu kontracepcije tz. mirena i koja nije abortivna... ali čovjek ne razumije i poziva na strogo pridržavanje crkvenog učiteljstva i ako time može biti ugrožen nečiji život. Stoga mislim da ko god ima ovakav problem obavezno razgovara sa svojim župnikom a ne da želeći glumiti sveca posluša nekakav drugačiji savjet i dovede u opasnost život svoje supruge.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr