www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 sij 2009 02:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 lis 2008 02:25
Postovi: 34
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam toliko imala zelju da imam Bibliju ,trazila sam da posudim od nekoga ali sve su to bile djecije ili neki koji su imali nisu htjeli posudit makar na kratko vrijeme,a ja sam je silno zeljela citati,a nisam bila u mogucnosti kupiti sebi.I eto moja susjeda jako dobra zena koja je inace uvijek bila uz mene za Bozić mi pokloni Jeruzalemsku Bibliju sa plavim koricama i stoji mi na stolu skoro pa svakodnevno je citam stari i novi zavjet.Toliko sam se obradovala sto sam dobila Bibliju na poklon da sam se rasplakala kao malo dijete jer mi puno znaci citanje Bozije Rijeci. :D :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 sij 2009 09:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
majasteven napisao:
Ja sam toliko imala zelju da imam Bibliju ,trazila sam da posudim od nekoga ali sve su to bile djecije ili neki koji su imali nisu htjeli posudit makar na kratko vrijeme,a ja sam je silno zeljela citati,a nisam bila u mogucnosti kupiti sebi.I eto moja susjeda jako dobra zena koja je inace uvijek bila uz mene za Bozić mi pokloni Jeruzalemsku Bibliju sa plavim koricama i stoji mi na stolu skoro pa svakodnevno je citam stari i novi zavjet.Toliko sam se obradovala sto sam dobila Bibliju na poklon da sam se rasplakala kao malo dijete jer mi puno znaci citanje Bozije Rijeci. :D :grlim te: :grlim te:


Sestro velika je tvoja ljubav prema Gospodinu :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:

Moja biblija u ladici kraj mene :P
Uvik je vadim da nešt pročitam pa je stavim natrag u ladicu,pa opet za pet minuta vadim van :D
Lipo je čitat pismo koje je naš dobri Otac uputio nama :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 sij 2009 09:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Pa uvijek pri ruci,.. Mali Novi Zavjet sa Psalmima odmah do mog jastuka... na nocnom stolicu,...
U dnevnom boravku (znaci blizu kompica) je i moja i muzeva Biblija (obe jedna Hr. KRSCANSKA SADASNJOST 2000 crni okvir - druga Esp.) a i dzepna Jeruzalemska Biblija je isto tu,.. nju posto je malena i ima zastitne korice nosimo i na molitvene skupove,..

A jos kad sam bila malena,.. sjecam se da sam odusevljena citala pojedine djelove,.. kao da sam upijala..... najvise mi se svidio Gospin susret sa Izabelom... to mi se bas graviralo u sjecanje,...
:grlim te: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 sij 2009 09:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Matyjesus napisao:
A jos kad sam bila malena,.. sjecam se da sam odusevljena citala pojedine djelove,.. kao da sam upijala..... najvise mi se svidio Gospin susret sa Izabelom... to mi se bas graviralo u sjecanje,...
:grlim te: :lol: :lol:



Slika

Lk 1,39-50 Tih dana usta Marija i pohiti u Gorje, u grad Judin. Uđe u Zaharijinu kuću i pozdravi Elizabetu. Čim Elizabeta začu Marijin pozdrav, zaigra joj čedo u utrobi. I napuni se Elizabeta Duha Svetoga i povika iz svega glasa: "Blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje! Ta otkuda meni da mi dođe majka Gospodina mojega? Gledaj samo! Tek što mi do ušiju doprije glas pozdrava tvojega, zaigra mi od radosti čedo u utrobi. Blažena ti što povjerova da će se ispuniti što ti je rečeno od Gospodina!" Tada Marija reče: "Veliča duša moja Gospodina, klikće duh moj u Bogu, mome Spasitelju, što pogleda na neznatnost službenice svoje: odsad će me, evo, svi naraštaji zvati blaženom. Jer velika mi djela učini Svesilni, sveto je ime njegovo! Od koljena do koljena dobrota je njegova nad onima što se njega boje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 sij 2009 09:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Maty :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 sij 2009 09:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Fran26 napisao:
Maty :grlim te: :grlim te:

hvala BTB Fran,.. slika je odlicna,. mislim da je nisam prije vidila,. ili se ne sjecam... :grlim te: :grlim te:

Maginifikat,.. Velica dusa moja Gospoda,...

zar vam ne zari u srcu dok ovo citate???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 sij 2009 13:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
OZDRAVLJENJE PO BOŽJOJ RIJEČI
Sv. Jeronim još je davno rekao:
»Tko ne poznaje Sveto pismo, ne poznaje Krista. Jer nepoznavanje Svetog pisma je nepoznavanje Krista!»
Ne možeš, dakle, imati duboku vjeru u Isusa i žarku ljubav za Njega, ako ne poznaš Njegovu riječ.
Jedan drugi prekrasni citat veli:
»Biblija će te držati daleko od grijeha, ali će te grijeh držati daleko od Biblije!»
Kako je to istina. Zato đavao ne voli da ljudi čitaju Bibliju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 sij 2009 19:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2008 21:16
Postovi: 154
Lokacija: Beograd, Srbija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
1.Gdje se ona nalazi?
Novi Zavet se nalazi se u centru moga kućnog ikonostasa (po ugledu na pravoslavni oltar):
Slika
Cela Biblija mi se nalazi na jednoj polici gde držim molitvenike.

2.Kako se zove,izgleda i tko je izdavač?
Zove se ,,Novi Zavet'' u izdanju Svetog Arhijerejskog Sabora Srpske Pravoslavne Crkve. Ima smedje korice, malo tanke listove.
Celu Bibliju je izdalo ,,Biblijsko Društvo'', dosta je veća, isto tanki listovi.

3.Koliko često Vam je u rukama,i kad se najviše služite njome?
Uh, moj najgori greh. Trudim se da dnevno pročitam jednu glavu Jevanđelja, dve iz Dela Apostolskih ili iz poslanice ili iz Otrkrovenja, tri glave Starog Zaveta plus nekoliko psalama, ali uz sve dnevne obaveze, nekako najvise zapostavljam Sveto Pismo. :(
(Mada tu je dublji problem ako ja Sveto Pismo posmatram kao obavezu a ne kao radost...)

4.Da li postoji neko posebno poglavlje koje najviše čitate i volite?
Uh ima ih više... Hristova poseta ženi na bunaru, priča o Strašnom Sudu iz Matejevog Jevanđelja, Pedesetnica, Himna ljubavi, poslanice Timoteju...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 svi 2013 21:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2012 09:23
Postovi: 167
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Biblija u mene stoji na mjestu gdje je uvijek vidim;hvala Bogu da je tako,prije 2 godine nisam je nikad ni pogledala a kamoli čitala...sada je uvijek na dohvat ruke,i kad god molim Ona je tu! Uvijek!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 svi 2013 21:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 vel 2013 00:14
Postovi: 56
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jeruzalmska biblija plavih korica ...... dnevna soba
Novi Zavjet i Psalmi 2008 .... nešto manje izdanje skoro pa svaki dan je u upotrebi :D
Psalmi pored kreveta ..... kad mi je najteže čitam samo Psalme a naj, naj su 23 i 91


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr