www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:49

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 13 tra 2009 08:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Uz ovu temu pogledajte i temu "Nerođeni" na istoj ovoj stranici:tebe-tražim-molitva


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2010 11:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Od danas sami i ja odlučila da molim 9 mj. za nerođeno dijete. :a1250:

GOSPODINE ISUSE, ZAGOVOROM TVOJE MAJKE MARIJE,
KOJA TE S LJUBAVLJU RODILA I SVETOG JOSIPA,
MUŽA ŽIVE VJERE I PREDANJA, KOJI SE BRINUO O TEBI NAKON PORODA,
MOLIM TE ZA TO NEROĐENO DIJETE, KOJEG SAM DUHOVNIM PUTEM POSVOJILA,
A KOJE SE NALAZI U OPASNOSTI UBOJSTVA POBAČAJEM.
MOLIM TE, UDIJELI NJEGOVIM RODITELJIMA LJUBAVI I HRABROSTI DA SVOJEM DJETETU SAČUVAJU ŽIVOT,
KOJEG SI MU TI ODREDIO. AMEN.

Da li tko moli ili je molio?iskustva?
nadam se da ću ustrajat!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 svi 2010 19:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika

Presveta Djevice, Bogorodice Marijo, svi Anđeli i Sveti!u želji da pomognem obranu nerođenih, ja(ime), čvrsto odlučujem da ću dana__do___, duhovno posvojiti jedno dijete, čije ime samo Bog zna, tako što ću kroz ovih devet mjeseci svakoga dana moliti za spas Njegovog života, kao i za ispravan život roditelja i djeteta nakon rođenja. Amen.

to samo jednom, kad se zavjetuje, a onda svaki dan ovu molitvu!

Gospodine Isuse, zagovorom tvoje majke Marije, koja te s ljubavlju rodila i Sv. Josipa, muža žive vjere i predanja koji se brinuo o tebi nakon poroda, molim Te za to nerođeno dijete kojeg sam duhovnim putem posvojila, a koje se nalazi u opasnosti ubojstva pobačajem. Molim te udjeli njegovim roditeljima hrabrostii ljubavi da svojem djetetu sačuvaju život kojeg si mu Ti sam Odredio. Amen.

Svakoj molitvi dodati jednu desetku krunice i Bogu prikazivati kušnje, trpljenja, starost, bolest.....

Pozivam sve članove da duhovno posvoje po jednog nerođenog mališana, na dobrobit roditelja,djeteta i blagoslov svih nas
!

(skinuto s Facebook)
Na jednom letku udruge za promicanje vrijednosti i poštivanja dara života „Gabrijel“ piše: I TI MOŽEŠ SPASITI NEROĐENO DIJETE OD USMRĆIVANJA ABORTUSOM!

NE STOJ SPUŠTENIH RUKU I NEODLUČNA SRCA, ZNAJUĆI DA SE OVAJ OKRUTAN ZLOČIN NAD NAJMANJIMA I NAJSLABIJIMA DOGAĐA SVAKODNEVNO, U TVOJOJ BLIZINI!

Ljubi bližnjeg svoga kao sebe samoga! Diži svoj glas za nemoćne!
Da, i danas možda više nego ikad prije Gospodin plače nad svojom djecom, vidjevši kakvu je pustoš učinio neprijatelj u Njegovu Hramu, (usp. Ps 74), a kako sv. Pavao piše: Hram smo Njegov mi.
Možemo li moliti, postiti ili vršiti neku drugu pokoru? Ludo je zavaravati se da ćemo milosrđe baštiniti, ako sami nismo milosrdni.
MOLITVOM I ŽRTVOM ZAZIVAMO BOŽJU POMOĆ. Pročitavši ovo razmisli ne zove li te Gospodin da se uključiš u molitvenu borbu za spas nerođene dječice i njihovih roditelja? Ako si kršćanin, znaš da ti je Bog podario snagu i mogućnost da MOLITVOM I ŽRTVOM činiš istinska čudesa; spasiti život uistinu je divno čudo! Stoga te molim : U ime nerođenih, u ime života, PRISTANI na to!
Razni su načini: Možemo sami moliti, možemo moliti „Duhovno posvojenje“, možemo prikazivati mise protiv zla abortusa, možemo organizirati klanjanje za nerođene u svojoj župi barem jednom mjesečno, možemo se uključiti u molitvene zajednice za nerođene - TREĆE SRCE, kojih ima oko 60 u Hrvatskoj, a duhovnik im je otac Marko Glogović, (podaci dostupni na www.stopabortus.com), na mnogim brošurama, a možemo se uključiti ili samo pridružiti, u jednu od nekoliko pro life udruga: „Gabrijel“ ( Radićeva 12. 47 000 Karlovac) ili „Centar za nerođeni život Betlehem“, (Kamensko 53, Karlovac). Vaša pomoć može biti jednokratno pomaganje, onoliko koliko možete učiniti, npr. Pribaviti hrane, pelena, dječje kozmetike, pomoći radom u kući mlade majke, „udomiti“ trudnicu koja nema smještaj, jer je njeni nisu prihvatili kao nositeljicu novog života i sl. Naše udruge su svakodnevno „na terenu“ u prethodno nabrojenima ili sličnim akcijama.
U svojoj župi možete kroz tjedan postaviti kutiju u koju će svatko tko može ubaciti bilo što: od papirnatih maramica, konzervu hrane, šećer, brašno, dječju kozmetiku, pelene ili sl. jer pomogli smo nekoj dječici da dođu na svijet i spasili ih od zla abortusa, te smo im sada dužni i pomoći koliko je u našoj moći. (Doći ćemo našim doniranim kombijem po to).Tada opet molimo za pomoć! Kada moliš Gospodin se proslavlja. Često iznenada i od nepoznatih stigne i više paketa pelena za „naše „ bebice, ali ima dana, kao što je sada „ da spavamo“. Spremište je prazno! Naše mame neće dobiti pomoć, jer smo previše zaokupljeni nastavkom radnih aktivnosti iza Uskrsa, pripremama za 1. Svibanj i taj neradni dan, kada ćemo iskoristiti blagodati prirode i dobro zagrijati naše roštilje, družiti se uz pjesmu i piće. Ima nekih koji će ići i prikazati misu za nerođene baš taj dan, baš ovu nedjelju, izmoliti molitvu Očenaša, deseticu Krunice za nerođene! VI STE TO?
Hvala Vam braćo i sestre!

„Gabrijel“ – tel.095 838 9204,
(dio teksta je iz molitvenika oca Marka Glogovića „Uskrsnuloj ljubavi“)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2013 14:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Da malo vratim ovu lijepu temu iz zaboravljenih....
......i ako mi se netko želi pridružiti u molitvi!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2013 15:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ivona napisao:
Da malo vratim ovu lijepu temu iz zaboravljenih....
......i ako mi se netko želi pridružiti u molitvi!

ja se neću ovdje pridružiti jer molim sam već godinama, kad završim s jednim posvojenjem odmah započinjem sa slijedećim, ali svakako mogu reći da je ovo super stvar


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 kol 2016 19:33 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 19 lis 2015 20:26
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Narod koji ubija vlastitu djecu, nema budućnosti… Patnja nevinih, nerođenih, odrediti će sudbinu svijeta… Žurno je potrebna jedna velika, svjetska molitva za nerođenu djecu! (Papa Ivan Pavao II)


Zanima me je li netko zna kad je papa izrekao, napisao ove citate, treba mi nesto.

Unaprijed zahvaljujem na pomoci.

Bog vas blagoslovio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr