www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:58

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 vel 2015 13:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
To su uglavnom pitanja iz curičastih/svjetovnih novina, ali evo zanima me pogled vjernica/vjernika.
U mojoj glavi stoji ono da bi muškarac trebao biti onaj koji će otvarati vrata ispred tebe ili pustiti da izađeš prva pa ih zatvoriti za tobom (to je tako po bontonu – uči me moj tata). Ja znam da taj neki idealan muškarac ne postoji, ali gledajući oko sebe vidim uglavnom muške, a ne muškarce.
Zato se i pitam: „Gdje su nestali pravi muškarci?“. Oni koje neće biti strah/sram reći ti dobar dan, koji će htjeti pozvati djevojku na kavu, koji će tu istu djevojku otpratiti na ljubazan kada obje shvate da ta veza nema budućnosti.

Isto tako znam, sigurna sam 100% da današnje žene nisu ono što bi trebale biti.
Feministički pokret nam je učinio medvjeđu uslugu. Ok možemo glasovat, imamo radna mjesta, imamo (recimo) pravo govoriti ono što mislimo, ali GDJE je pravo na to da jednostavno odlučimo biti isključivo mame, žene, kućanice. Ima sigurno i takvih žena/sretnica koje si to mogu priuštiti, ali što sa ostalima? Izraz najvećeg feminizma bi bilo da ja sama mogu odlučiti hoću li biti odvjetnica, doktorica ili supruga i majka.
Zašto nam nije omogućen rad na pola radnog vremena, ali s time da sa upola manjom plaćom možemo živjeti?

Žene su danas agresivne, umišljene, samostalne, zgodne, prezgodne. Žene danas izgledaju kao da su same sebi dovoljne, kao da ne trebaju nikoga, mogu sve, imaju novac, imaju status, imaju stas…ali da li je to zaista tako?
Na kraju dana svaka žena želi biti voljena, mažena, pažena. Ipak, žele tog nekog muškarca koji će im reći da ih voli.

Muškarci se boje žena. Zašto? Da li su krive žene jer imaju takav neki stav? Da li su krivi muškarci jer više nisu ono što su nekada bili?

Ja mislim da bi svaka žena htjela i voljela upoznati barem jednom u svom životu muškarca koji će ju jednostavno iznenaditi nekom malom gestom, znakom pažnje reklo bi se.

Da li moramo zaista srozavati naša očekivanja do toga da prestanemo slaviti rođendane, godišnjice, posebne datume kako nas ponašanje naše druge polovice ne bi povrijedilo?

Sam Otac govori kako nije dobro da je čovjek sam. Dakle, nisu ovo nebuloze u svijetu gdje su muško-ženski odnosi minorni problem. Ima puno većih i važnijih problema slažem se, ali ako ne krenemo od sebe od kuda da krenemo?

Pa što ne bi bilo normalno da gospodin Pravi pozdravi sa „Dobar dan!“, a gospođa Prava odzdravi sa „Dobar dan!“ i nasmiješi mu se?
Normalno bi bilo da taj isti gospodin pozove gospođu na kavu i isto tako bi bilo normalno da ta gospođa prihvati ili na lijepi način odbije.

U ovom svijetu nema niti jednog pozdrava, a i kada ga ima „gospođa“ odgovori „Ma daj bježi!“. I kako se onda dogovoriti?
Ponavljam od kuda krenuti ako ne od nas samih?

Bože, pomozi da svaka žena nađe svoga Josipa i svaki muškarac nađe svoju Mariju i tako skupa osnuju nešto slično Svetoj Obitelji kako bi mogli zajedničkim snagama kročiti ovim svijetom i na kraju doći kod Tebe u što većoj svetosti! :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2015 14:35 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
E Rora,sad ću ja tebi reći -pravo u sridu- :b112: :) za temu;
jedino dodatak nazivu teme -............i prave žene?
A pitanje bi moglo biti;Kako biti pravi muškarac i prava žena?
Mislim da se i muškarci,koji su sami,
pitaju ,isto kao i žene(gdje je i tko je taj pravi) - gdje je i tko je ta prava?
Kako zapravo biti taj pravi i ta prava?
Mislim da katolicima pravi odgovor daje Teologija tijela-Sv.Ivana Pavla II.
Odlična tumačenja Teologije tijela daje don Damir Stojić,a za one,koji znaju
engleski(većina snimki je na engleskom,al ima i s titlovima)
Jason Evert,Christopher West,Chris Stefanick,Leah Darrow i ostali...ima ih puno,
treba samo nać vremena i poslušati što govore,jer osim što tumače Teologiju tijela,
govore i iz svog životnog iskustva.
Evo link s hrvatskim titlovima-Ljubav bez žaljenja;
https://www.youtube.com/watch?v=YADa7UBnEtQ

-još par prijedloga za pogledat o ovoj temi muško-ženskih odnosa i razlika između spolova,
koje treba prihvatiti i razumjeti

https://www.youtube.com/watch?v=M9I0cumvGiI

https://www.youtube.com/watch?v=jJQmbNCjd_U

https://www.youtube.com/watch?v=lpDsVYPVYV0

https://www.youtube.com/watch?v=MYEk-76f7vY


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2015 14:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Rora, zanimljiva tema! Puno pitanja...poticaja na razmišljanje..

Evo, ja sam za sebe pronasla svog Pravog :) Bog mi ga darovao! U to nemam sumnje..niti ikakvih dvojbi! Ne gledam to kroz neke ružičaste naočale savršenstva..pod tim nazivom Pravi ;) Nego je osoba s kojom sam spremna ići dalje kroz život...dijeliti dobro i zlo, biti potpora i radost jedno drugom! Naravno da se ne slažemo oko svega, imamo različita mišljenja oko nekih stvari..različitih očekivanja..različitih navika..Ali, Bog nas je i stvorio u različitosti...i u tome vidim bogatstvo, da se možemo međusobno izgrađivati...nadopunjavati. Nije bio lagan put..proživjeli smo teških iskustava, oboje! Ali, hvala Bogu, sad smo s Njegovom pomoći, tu gdje jesmo...blagoslovljeni i sretni..
Radimo obadvoje, imamo svoj dom..rado bi postali roditelji..ali, zasad nam je to uskraćeno.
Ali, ono glavno, što nam daje snagu, čuva nas zajedno..jest, zajednička molitva, sveta Misa, ispovjed..Euharistija..Bog u našem životu!

Al' mnogi je još onih, koji traže svog Pravog..i svoju Pravu! Imam prijatelja i prijateljica koji su samci...a rado bi to prestali biti!
Mislim da ima puno razloga zašto su nestali..ti pravi muškarci i žene!
Na prvom mjestu bih rekla..odsustvo Boga, vjere iz života! Zavladali su neki materijalni bogovi..
Ako ne damo Bogu mjesto u svome životu, iz dana u dan se gubimo u moru grijeha..Savjest otupljuje..i pristaje se na mnoge kompromise..
Nekad imam dojam, da se pobrkale uloge muškaraca i žena..Ne da osuđujem ikoga, ali neka ponašanja su mi osobno ne prihvatljiva! Tužno mi je vidjeti tolike mlade kako se opijaju, drogiraju..nekad više žene, nego muškarci. I takvi izgubljeni, lako se prepuštaju raznim drugim grijesima.
Tehnologija je puno uznapredovala..puno tog je dostupno, što prije nije bilo..Mnogi vrijednost traže u materijalnom stanju, a ne u duši čovjeka..
S druge strane, mnogi su povrjeđeni nekim prošlim vezama..Jedni tom svojom boli nastavljaju druge povrjeđivati..a drugi se povlače u sebe..i ne žele više nikome dati šansu!

Mislim da nedostaje više molitve..požrtvovnosti..ali i obiteljskog odgoja..kulturnog ponašanja, pristojnosti!
Svima onima, koji traže ..pravog muškarca...pravu ženu...želim da u tome i uspiju! Neka vas prati zagovor Sv Obitelji...da po uzoru na njih, svi osnujete svoje obitelji i širite Evanđelje!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2015 17:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
.."Amazonski sindrom" je potjerao "prave muškarce" :a1490:
..pa su ostali punoglavci.. :b101:
..nisu se stigli razviti..

..amazonski sindrom...feministički pokret..
..pokušava od žene majke..napraviti oca lovca..

..pa su se uloge izmješale..
..neke nove cure žele biti dominantne...agresivne...vođe čopora... 8)

..neki novi dečki..postaje metroseksualci...tetkice..šminkaju..se. dalje da ne pričam.. 8)

..tako da pravi muškarci...nisu nestali..
Nisu se ni razvili..


..tendecije u razvoju obitelji braka i odgoja djece.. idu ka tome..
..da obitelj u konačnosti NESTANE..
..SEKSUALNI ODNOSI BUDE odnosi popout drugih zadovoljstava...NASLADE..
.ale bez ploda braka i ljubavi tj..djece..

..moderna civilizacija...želi stvoriti ..djecu iz umjetnog uzgoja..
..za potrebe civilizacije..
..pa će si parovi naručivati djecu iz Kataloga robnih kuća RODA "

..uglavnom..ništ dobro...
..zato Blagoslovljena bila tradicionalna kršćanska obitelj..
..i oni koji vole i ljube tako...dok je svijeta i vijeka... 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2015 07:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
...pa baš bi me zanimalo mišljenje našeg muškog dijela publike, pogotovo onih koji su sami :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2015 10:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
ita napisao:
Mislim da se i muškarci,koji su sami,
pitaju ,isto kao i žene(gdje je i tko je taj pravi) - gdje je i tko je ta prava?
Kako zapravo biti taj pravi i ta prava?
Mislim da katolicima pravi odgovor daje Teologija tijela-Sv.Ivana Pavla II.
Odlična tumačenja Teologije tijela daje don Damir Stojić,a za one,koji znaju
engleski(većina snimki je na engleskom,al ima i s titlovima)
Jason Evert,Christopher West,Chris Stefanick,Leah Darrow i ostali...ima ih puno,
treba samo nać vremena i poslušati što govore,jer osim što tumače Teologiju tijela,
govore i iz svog životnog iskustva.
Evo link s hrvatskim titlovima-Ljubav bez žaljenja;
https://www.youtube.com/watch?v=YADa7UBnEtQ


Pa evo ja sam solo i nije baš da se konstantno pitam gdje je ta prava i tko je ta prava. Nije ni da grozničavo molim devetnice, osamdesetnice i stotnice da upoznam "tu pravu", nisam se ni zavjetovao ni išao na hodočašće na tu nakanu, tako da. Ko zna možda me poslije pukne, ajme ostat ću sam, panika, šta sad, opijat se u birtiji, ili plakat nad sudbinom, zasad nije tako.

Što se tiče teologije tijela i tih "predavača", mislim da je tu kvaka da oni pokušavaju u ovoj kulturi hedonzima predočiti katolički nauk o spolnosti, ko što don Stojić to radi kod nas, mada ga nisam nikad išao slušat, ali sam davno čuo od jedne cure na faksu da je rekla ja idem tamo jer mi je Stojić zgodan. :lol:
No već sam rekao di je problem u tome, idealizacije hodanja u čistoći, dakle ako hodaš u čistoći onda u vrtu raste paradajz veličine nogometne lopte i te šeme.

Rora napisao:
Žene su danas agresivne, umišljene, samostalne, zgodne, prezgodne. Žene danas izgledaju kao da su same sebi dovoljne, kao da ne trebaju nikoga, mogu sve, imaju novac, imaju status, imaju stas…ali da li je to zaista tako?
Na kraju dana svaka žena želi biti voljena, mažena, pažena. Ipak, žele tog nekog muškarca koji će im reći da ih voli.

Muškarci se boje žena. Zašto? Da li su krive žene jer imaju takav neki stav? Da li su krivi muškarci jer više nisu ono što su nekada bili?


Ok danas je situacija u društvu drugačija nego što je bila. Al koja su to idealna vremena u koja bi se trebali vratiti, i za čime nas to puca nostalgija? Jesu to vremena prije 50,60 godina. Kad su ljudi živjeli od poljoprivrede, žena je bila doma, ali je maltene rodila i išla odmah na polje, oko djece se nije toliko cincalo, mincalo, dosta djece je poslije poroda umiralo, vladalo je opće siromaštvo i neobrazovanost. A bilo je bome i tad i alkohola i kartanja, jedino nije bilo droge i kontracepcije.
Kad su to muškarci bili idealni, koji je to vremenski period, 60-te,70-te,80-te?

naggar napisao:
..neki novi dečki..postaje metroseksualci...tetkice..šminkaju..se. dalje da ne pričam..


I šta ako si muškarac čupa obrve ili si malo uredi nokte, šta je odmah metroseksualac, ne to je pravi njegovani muškarac, pa neće hodat okolo ko jeti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2015 11:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Ma nije stvar u idealiziranju hodanja u čistoći ili traženju nekog starog/prijašnjeg života. Svi znamo što je nekada bilo, kako su ljudi živjeli, kako se rađalo, kako se ophodilo sa ženama...
Ljudi smo, nismo roboti. Normalno je da kada si sa nekim tko ti se sviđa, osjetiš i te neke fizičke reakcije. Normalno je i da tog nekog želiš poljubit, zagrlit, ali opet i iznova je stvar u uvjerenju, principima koji su tebi važni.
Ako je npr. meni važno da nemam odnose prije braka i to kažem jasno i glasno gdje je tu problem?
Problem nastaje kada idemo dalje u analiziranje i traženje tog nekog koji će takve stavove i prihvatiti.

Kada se pitam gdje su nestali pravi muškarci, tu isto tako mislim i na one muškarce koji će tu činjenicu prihvatiti i neće siliti/pitati/gnjaviti da li će žena ipak promijeniti mišljenje? Možda čak i neke žene budu promijenile mišljenje, ali to je stvar slobodne volje pojedinca.
Gdje je tu hrabrost? Muška i ženska? Da se jednostavno okušamo u nečemu što možda ne znamo da li će uspjeti.
Gdje je tu naša vjera kojom se busamo o prsa?
Da li smo u stvari "vjernici", a ne VJERNICI?
:roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2015 11:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Rora napisao:
Ako je npr. meni važno da nemam odnose prije braka i to kažem jasno i glasno gdje je tu problem?
Problem nastaje kada idemo dalje u analiziranje i traženje tog nekog koji će takve stavove i prihvatiti.

Kada se pitam gdje su nestali pravi muškarci, tu isto tako mislim i na one muškarce koji će tu činjenicu prihvatiti i neće siliti/pitati/gnjaviti da li će žena ipak promijeniti mišljenje? Možda čak i neke žene budu promijenile mišljenje, ali to je stvar slobodne volje pojedinca.
Gdje je tu hrabrost? Muška i ženska? Da se jednostavno okušamo u nečemu što možda ne znamo da li će uspjeti.
Gdje je tu naša vjera kojom se busamo o prsa?
Da li smo u stvari "vjernici", a ne VJERNICI?
:roll:


Jedan frend je prohodao s curom prije nekog vremena, i baš je bila ta situacija. Ona je njemu odmah otvoreno rekla da je njoj bitno da nema seksa prije braka i on je to prihvatio i rekao da se može kontrolirat. Ona je bila vjernica, išla je na mise, klanjanja, dakle duhovnost joj je jako bitna, njemu baš i nije, možda je tu i tam otišao na misu. Iako on nije bio vjernik koji brije na hodanje u čistoći prihvatio je njen stav.
Neko vrijeme su hodali, poslije su prekinuli, al po onome šta sam s njim pričao nije on nju forsirao da ona popusti. Tak da eto.

Rora napisao:
Ja mislim da bi svaka žena htjela i voljela upoznati barem jednom u svom životu muškarca koji će ju jednostavno iznenaditi nekom malom gestom, znakom pažnje reklo bi se.

Da li moramo zaista srozavati naša očekivanja do toga da prestanemo slaviti rođendane, godišnjice, posebne datume kako nas ponašanje naše druge polovice ne bi povrijedilo?


Da se vratim na ovo, kad sam bio na šišanju frizerka mi je rekla isto ovo šta si napisala, di su muškarci koji otvaraju vrata, koji će kad ona ide sjest postavit stolac, pokazat znak pažnje. A ne da te odmah maltene zaskoči.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2015 12:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
johnny 5 napisao:
Jedan frend je prohodao s curom prije nekog vremena, i baš je bila ta situacija. Ona je njemu odmah otvoreno rekla da je njoj bitno da nema seksa prije braka i on je to prihvatio i rekao da se može kontrolirat. Ona je bila vjernica, išla je na mise, klanjanja, dakle duhovnost joj je jako bitna, njemu baš i nije, možda je tu i tam otišao na misu. Iako on nije bio vjernik koji brije na hodanje u čistoći prihvatio je njen stav.
Neko vrijeme su hodali, poslije su prekinuli, al po onome šta sam s njim pričao nije on nju forsirao da ona popusti. Tak da eto.


:b112: za njih dvoje bez obzira što na kraju nisu ostali skupa


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2015 21:49 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
johnny 5 napisao:
Pa evo ja sam solo i nije baš da se konstantno pitam gdje je ta prava i tko je ta prava. Nije ni da grozničavo molim devetnice, osamdesetnice i stotnice da upoznam "tu pravu", nisam se ni zavjetovao ni išao na hodočašće na tu nakanu, tako da. Ko zna možda me poslije pukne, ajme ostat ću sam, panika, šta sad, opijat se u birtiji, ili plakat nad sudbinom, zasad nije tako.


A šta da ti kažem na ovo.Ti znaš svoje.
A kako će bit ,to samo Bog zna.
Nema ništ krivo u molitvama za tu nakanu,
al ak ne vjeruješ da će se ispunit,
onda ne vrijedi ni molit.




johnny 5 napisao:
Što se tiče teologije tijela i tih "predavača", mislim da je tu kvaka da oni pokušavaju u ovoj kulturi hedonzima predočiti katolički nauk o spolnosti, ko što don Stojić to radi kod nas, mada ga nisam nikad išao slušat, ali sam davno čuo od jedne cure na faksu da je rekla ja idem tamo jer mi je Stojić zgodan. :lol:


Imaš don Damirova predavanja na you tubu
(evo jedno od njih,za početak https://www.youtube.com/watch?v=UYSRT32sWFg) ,
pa probaj poslušat,
al ne jednom ,nego par puta ako treba.
Kad prvi put slušaš,samo čuješ i ideš dalje,al drugi put,
već malo više razmišljaš o čemu se zapravo radi.
A imaš i od Christophera Westa "Teologiju tijela za početnike"-
treba i to malo iščitavat .Ma ima puno toga dobrog o teologiji tijela.
A ovi američki chastity speakers su nevjerovatni ,jer sve o čemu govore,
oni to i žive,ali ne idealiziraju ,nego prema Teologiji tijela i svom vlastitom iskustvu
govore o tome na zabavan i pristupačan način.
Al ,johnny,ak ti unaprijed imaš formiran stav o tome,
onda će te riječi teško doprijeti do tebe.




johnny 5 napisao:
No već sam rekao di je problem u tome, idealizacije hodanja u čistoći, dakle ako hodaš u čistoći onda u vrtu raste paradajz veličine nogometne lopte i te šeme.


Ne znam tko to idealizira.Mislim,tko neće tako živjet ,ne mora,kao i sve u životu.
A onaj tko hoće,taj se odlučuje za to,al ne hodanje u čistoći radi hodanja u čistoći,
već zato što je to način života.
Ako slijediš Isusa Krista,onda ga slijediš do kraja,nema malo bi ovo malo bi ono.
Nitko od njih ne tvrdi da je to lako,baš suprotno,ali tvrde da mogu izdržati sve poteškoće,
baš zato što znaju koga slijede i da bez obzira na sva iskušenja,ljude,koji to ismijavaju
i šta sve ne,oni imaju mir "koji svijet ne može nikad dati."
Ajd pliz,malo ih poslušaj i nemoj unaprijed odbacivati to što govore,
jer govore dobro i govore istinu.
Molim te poslušaj Chrisa Stefanicka,pogotovo No Imitations,čovjek je odličan :b112: :D .


https://www.youtube.com/watch?v=TF1lzVOmYtY

https://www.youtube.com/watch?v=XC5VGgA4Igc

https://www.youtube.com/watch?v=B41poIXeKvo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr