www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 159 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 16 ruj 2016 16:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Ma da one mene mogu zvati ruznim a ja ne mogu njih glupim tukama


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2016 16:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Mashna napisao:
lalelu napisao:
Ma da kod silih pravila lijeci la inzenjer koji su joj se udara li ona je izabrala tipa koji radi u Konzum I slaze tamo police.

Čim ti kažeš da je to nemoguće, odmah je tako. :rolleyes: A da ti kažem da znam tri para u kojem je žena doktorica znanosti, a muž u jednom slučaju konobar, u drugom stolar, u trećem kućni majstor, šta bi mi onda rekla? A sve tri žene su lijepo izgledajuće. I to je za tebe nemoguće? Curo moja, ti živiš u nekim fantazijama van kontakta s realnošću...


I o cemu razgovarati doktori ca znanosti sa kocnim majstorom? Ili kuci majstor ide s njom u kazaliste filharmoniju?
Ja sam bila koji mjesec s takvom osobom I to je bila zesce katastrofa. On nema volje za kazaliste za operu. On bi sjedi pred TV om I konzumirao pivo I cips, to pak ja ne bih. Izafjemp s mojim prijateljima na veceru on suti I daje nam do znanja da ga ne zanima o cemu razgovaram, ponasanje se kao da nikad nije vidio kako se jede u javnosti.
Izafjemp mi s njegovom prijateljima tema je neki glupa vi akcijiski film. Samo sto koristim Priorität kako treba prijatelji ga zadirkivaju zasto je odabrala takvu

Nije funkcioniralo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2016 09:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:

Ne znam kako je kod VAS U NJEMAČKOJ...MOGUĆE JE DA STE VI TAMO VIŠE MATERIJALISTIČKI NASTROJENI I DA SE SVE SVODI tko je bogat i nešto vrijedi, a tko je manje bogat taj je NIŠKORIST kako ti kažeš!
Mada ne bi trebalo biti tako jer i ljudi s mnaje primanja u njemačkoj mogu SOLIDNO živjeti!.
U hrvatskoj je prosječna plaća SAMO 800EURA...to ima 70-80 posto ljudi u RH!...mirovine su oko 300-350 eura samo!

A u njemačkoj je samo socijalna pomoć po jednom djetetu 800eura,,,a prosječna plaća je možda oko 2000- 2200 eura!!
znači, Više manje svi ste vi u njemačkoj bogati...opgledaj razlike sa hrvatskom!...ali ste nezadovoljni jer ste materijalisti i stalno tražite više, ili se takmičite sa jačima

kod nas ljudi imaju plaću 700, 800, 1000 eura pa su sretniji nego vi,,,i prije se udaju/ ožene sa tako malim primanjima nego njemački građanI koji primaju 3 puta više...znači , svak se bori za ono što mu fali
BITNO JE SAMO ISPRAVNO ODABRATI ŠTA JE ONO ŠTO MI FALI...LJUBAV, ILI MATERIJALNO


Zaboravio si jednu bitnu stvar makar uspoređuješ iste valute euro, nisu isti troškovi tu i tamo. Tako da nije isto 800 eura u Hrvatskoj i 800 eura u Njemačkoj. Cijene svega od hrane, režija, benzina, najma stana, auta, itd su drugačije. Tu bi zapravo trebalo izračunati takozvani PPP- purchasing power parity. To bi bila točnija metoda. Tako da možda oni u Njemačkoj primaju 3 puta veću plaću ali ne znači da mogu kupiti 3 puta više roba i usluga.

Pa u današnje vrijeme ako imaš oko 5000 kn bi trebao biti sretan jer je teško i naći posao. Evo vidim kako neki ljudi koje znam idu u Irsku. A s frendom pričam i kaže on kako je 5000 kn plaća super, da on nikada nije radio za toliko, a visoko je obrazovan. Znači poslodavci uvjetuju visoku spremu na natječaju a plate ti 4100 kn.

Hrvoje Hrki napisao:
Mislim da si u velikoj zabludi...ti direktno tvrdiš da su svi manje obrazovani budaletine , i da su nenormalni??!
Pa u hrvatskoj imaš masu jako dobrih neobrazovanih ljudi, ljudi sa sela isl...ja sam čak skloniji, ako bih morao generalizirati , reći da su neobrazovani ljudi bliže vjeri , bliže milosrđu , negoli bogati ( obrazovani) ljudi koje ti stalno ističeš kao jako poželjne
U hrvatskoj se jako puno rastaju i obrazovani i bogati ljudi....to nije nikakvo jamstvo dobre i duge veze - braka!
Bogati su definitivno liberalniji, pokvareniji i agnostičniji od ostatka populacije!

Tebi je očito glavni kriterij biti dobro situiran...to što će te bogati direktor varati cijeli život sa drugima ti je manje važno?...i ti bi takvog bogataša tolerirala i njegove afere, samo radi toga jer ti omogužava dobru obleku, dobar nakit i cipele i dobra putovanja po svijetu?


Svašta ti tvrdiš. Nisam primjetio da su neobrazovani ljudi bliže vjeri i milosrđu od onih obrazovanih. I onda spominješ ljude sa sela, i na selu mladi završavaju fakultete, više škole itd.
Čuj koliko je ko liberalan i agnostičan je pitanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2016 10:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:

Ne znam kako je kod VAS U NJEMAČKOJ...MOGUĆE JE

Hrvoje Hrki napisao:
Mislim da si u velikoj zabludi...ti direktno tvrdiš da su svi manje obrazovani budaletine , i da su nenormalni??!
Pa u hrvatskoj imaš masu jako dobrih neobrazovanih ljudi, ljudi sa sela isl...ja sam čak skloniji, ako bih morao generalizirati , reći da su neobrazovani ljudi bliže vjeri , bliže milosrđu , negoli bogati ( obrazovani) ljudi koje ti stalno ističeš kao jako poželjne
U hrvatskoj se jako puno rastaju i obrazovani i bogati ljudi....to nije nikakvo jamstvo dobre i duge veze - braka!
Bogati su definitivno liberalniji, pokvareniji i agnostičniji od ostatka populacije!

Tebi je očito glavni kriterij biti dobro situiran...to što će te bogati direktor varati cijeli život sa drugima ti je manje važno?...i ti bi takvog bogataša tolerirala i njegove afere, samo radi toga jer ti omogužava dobru obleku, dobar nakit i cipele i dobra putovanja po svijetu?


Ne meni je glavni kriterij da je obrazovan. Da mu se svijet ne vrtica oko kompjutorski igrica


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2016 12:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
lalelu napisao:
Ne meni je glavni kriterij da je obrazovan. Da mu se svijet ne vrtica oko kompjutorski igrica


Šta fali kompjuterskim igricama? Da si mi zena cili dan bi sidia za komp-on i igra igrice. Ej, cili dan, i to bi pegla witchera i raspalia zvuk na najjace, ono, do daske https://www.youtube.com/watch?v=nha8UzLtPKs


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2016 17:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
lalelu napisao:
Nisam ja mamac za takve ja ne pusim, ne pijem a ne daj Boze da se drogiram. Odem u ajomo reci restoran s brazilskom kuhinjom. U restoranu ima muskaraca. Od koji je 20 Solo. 15 od tih Solo su normalni 5 ne spada u tu kategoriju. Meni ce konobarici definitivno donijeti broj od jednog od te petorice. Dok ce prijateljica dobiti broj telefona jednog od tih 15 normalnih. A ja u tom trenu tko nisam nista izazovnije obucena od nje. Na jednoj I drugoj traperice I lijepa bluza. U cemu je onda razlika?
Bog nju nije kaznio izgledom, mene jest.


:b101: :b101: :b101: :b101: a meni se nikada nije desilo da mi konobarica donese niti jedan jedini broj telefona :roll: da li moram sad plakat zbog toga :twisted:


Uglavnom, sam sve ostala pisanja preskočila jer se sve opet svodi na isto kao u nazad godinu dana, ali ovo mi je bilo ono vrh za komentirat :roll:

lalelu tebi i da sam Isus ovdje piše ne bi skužila ništa jer si toliko osljepljena da ne vidiš niti mm ispred svog nosa. A svašta baš...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2016 20:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lip 2015 17:27
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
lalelu napisao:
I o cemu razgovarati doktori ca znanosti sa kocnim majstorom?

Nemam pojma. Evo ti je (link), pa je pitaj.

lalelu napisao:
Ili kuci majstor ide s njom u kazaliste filharmoniju?

Filharmonija? Opera? Gledaj ovako ćerce, ja znam jednu jedinu osobu kojoj uistinu vjerujem da sluša klasičnu glazbu jer je voli. Svi ostali koji o tome pričaju... ha... to je malo teži preserans, tj. pravljenje sebe uzvišenijim i kulturnijim od ostale raje (vozača autobusa, jel). :p Ironijom sudbine, ta jedna jedina osoba kojoj vjerujem da uistinu voli klasičnu glazbu – ima samo srednju školu. Ne znam doduše jel informatiker. :zubo:

lalelu napisao:
Ja sam bila koji mjesec s takvom osobom I to je bila zesce katastrofa. On nema volje za kazaliste za operu. On bi sjedi pred TV om I konzumirao pivo I cips, to pak ja ne bih. Izafjemp s mojim prijateljima na veceru on suti I daje nam do znanja da ga ne zanima o cemu razgovaram, ponasanje se kao da nikad nije vidio kako se jede u javnosti.
Izafjemp mi s njegovom prijateljima tema je neki glupa vi akcijiski film.

Pa... akcijski filmovi znaju bit neloši. :zubo: Uglavnom, ok, taj jedan nije bio tvoj tip. Ne znači da nijedan nije, ne znači da samo fakultetski obrazovani ljudi znaju ispravno koristiti nož i vilicu, te konačno – nije da samo fakultetski obrazovani ljudi vole klasičnu glazbu. Ja imam fakultet kao i manje više cijelo moje društvo, pa nitko ne mari ni za kazalište ni za operu. No, možda je to samo zato jer ne patimo od toga da se pravimo važniji od drugih. :p


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ruj 2016 12:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
:b101: :b101: :b101: :b101: a meni se nikada nije desilo da mi konobarica donese niti jedan jedini broj telefona :roll: da li moram sad plakat zbog toga :twisted:


Ja koliko sam bio ružan, čak ni konobarica nije htijela uzeti od mene broj za drugu da odnese, jer se bojala da ne bi dobila bocom po glavi! Pa sam plačao izbacivaču da odnese! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 ruj 2016 06:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Samuel napisao:
Citat:
:b101: :b101: :b101: :b101: a meni se nikada nije desilo da mi konobarica donese niti jedan jedini broj telefona :roll: da li moram sad plakat zbog toga :twisted:


Ja koliko sam bio ružan, čak ni konobarica nije htijela uzeti od mene broj za drugu da odnese, jer se bojala da ne bi dobila bocom po glavi! Pa sam plačao izbacivaču da odnese! :D


:b101: :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 ruj 2016 07:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
lalelu napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
lalelu napisao:
I nemoj mi sad pa ima I dobrih muskaraca medju baustelcima. Nema. Njima se zivot svodi na pivo I TV. I sve da dobiju 50 milijuna Eura na lottu nisu za mene jer s takvim ne mozes razgovarati ni o cemu.


http://www.laudato.hr/Duhovnost/Svjedoc ... ivota.aspx

Evo svjedočanstvo jednog čovjeka koji potječe iz velike obitelji...vjerujem da većina njih nije bila gogata i uspješna ( tomo je uspio zbog slavujskog glasa). PROČITAJ GA.
ISTO TAKO VJERUJEM DA je većina njegove braće i sestara zadovoljna životom, da se udala/ oženila ...a vjerujem da većina nije bila bogata!

Ne znam kako je kod VAS U NJEMAČKOJ...MOGUĆE JE DA STE VI TAMO VIŠE MATERIJALISTIČKI NASTROJENI I DA SE SVE SVODI tko je bogat i nešto vrijedi, a tko je manje bogat taj je NIŠKORIST kako ti kažeš!
Mada ne bi trebalo biti tako jer i ljudi s mnaje primanja u njemačkoj mogu SOLIDNO živjeti!.
U hrvatskoj je prosječna plaća SAMO 800EURA...to ima 70-80 posto ljudi u RH!...mirovine su oko 300-350 eura samo!

A u njemačkoj je samo socijalna pomoć po jednom djetetu 800eura,,,a prosječna plaća je možda oko 2000- 2200 eura!!
znači, Više manje svi ste vi u njemačkoj bogati...opgledaj razlike sa hrvatskom!...ali ste nezadovoljni jer ste materijalisti i stalno tražite više, ili se takmičite sa jačima

kod nas ljudi imaju plaću 700, 800, 1000 eura pa su sretniji nego vi,,,i prije se udaju/ ožene sa tako malim primanjima nego njemački građanI koji primaju 3 puta više...znači , svak se bori za ono što mu fali
BITNO JE SAMO ISPRAVNO ODABRATI ŠTA JE ONO ŠTO MI FALI...LJUBAV, ILI MATERIJALNO


Tko trazi bogatog? Trazim obrazovanog. Kuzis li ti to? I Btw socijalna pomoc za dijete u Njemackoj je daleko ispod 800 eura.


Kolika je socijalna pomoć za dijete?Ja sam čuo od nekih iz njemačke da je 800 eura...možda sam pomiješao... možda je to pomoć za odraslu nezaposlenu osobu...ako je, kolko je onda za dijete?

Kojega si ti obrazovanja, šta si po struci i spremi?Gdje si izlazila kada si tražila obrazovane?...ideš li na mise , u crkvu...pa druženje poslije mise...da li tražiš samo hrvate u njemačkoj ili i ostale?
Gdje naći obrazovanog i slobodnog preko 35-40 godina?...knjižnice, čitaonice...da li tu zalaziš...ne znam?
Osim toga , ne vjerujem da ti je jedini kriterij obrazovanje...mislim, imam osjećaj da si zadnjih 15 godina sigurno naletjela i na takve , pa im opet našla mane...nije dovoljno bogat, nije duhovit, nije lijep...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 159 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr