www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 21 stu 2017 01:49

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 23 lis 2017 08:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjeroispovjest: rimokatolik
Status: U braku
Preporučam pročitati knjižicu Jednostavno volim te Phila Bosmansa koju izdaje Kršćanska sadašnjost.
Sa željom da u životu pronađete i osjetite onu pravu ljubav-ljubav kojom Bog ljubi čovjeka i da tu istu ljubav uspijete podariti drugim ljudima."Ljubav je jedini ključ koji odgovara vratima raja."(Phil Bosmans).
Ljubav,mir i samopouzdanje želim od srca svima,na prvom mjestu vjeru u Boga koji sve te milosti daruje i povjerenje da je Božja Ljubav Apsolutno Dobro i da pobjeđuje svako zlo.

Svima svaki blagoslov!

p.s.hvala mojoj vjeroučiteljici i ovim njezinim prekrasnim poticajima i duhovnoj pomoći koja mi je poklonila knjižicu 8.4.1998. :grlim te:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2017 06:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Nemam tu knjigu, tog autora, ali imam "Živjeti svaki dan".

https://1drv.ms/b/s!Aitxvg2kqC-itG6rl83SLHSWDufD

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2017 10:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Hvala na preporuci, volim njegova djela :)

Sv. Augustin

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 29 lis 2017 17:02 
Odsutan

Zahvaljeno je: 8 zahvala
Vjeroispovjest: rk
Status: Solo
A sto ako Bog ne voli nas

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2017 14:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjeroispovjest: rimokatolik
Lalelu vjeruj mi:Nitko te ne voli više nego On,On te stvorio,želio je da postojiš,baš ovakva kakva si,unikat,original kao i svaki čovjek.Vjeruj mi ljubljeno si dijete Božje,On vodi tvoj život i zato znaj da će sve uvijek izaći na dobro.

Svaki blagoslov! :a1250:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2017 13:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
lalelu napisao:
A sto ako Bog ne voli nas

Lalelu, Bog te itekako voli, Isus i naša predraga Majka te ljube više nego što ti mozes zamisliti :) :grlim te:
Razumijem te zašto tako razmišljaš, kad se suočimo s mnogo problema u zivotu i ne vidimo izlaza, a čini nam se da nema ni utjehe s neba, pomislimo da nam je Bog daleko, a svima drugima oko nas da je blize..Eh, kako se varamo u tim trenucima :twisted: Isus nam je tada najblizi i čeka da mu se obratimo kao jedinom prijatelju, ali mi zbog svoje uskogrudnosti i navezanosti na zemaljske zelje to ne vidimo, nego pokušavamo na svoj način i svojim mislila riješiti svaku situaciju jer mislimo da znamo bolje.
Ovo govorim iz vlastitog iskustva. Rođena sam u obitelji gdje se emocije nisu pokazivale, ne samo pokazivale, moja majka je svako pokazivanje emocija smatrala glupim i smiješnim ( čak i na sprovodu), i to se itekako prenijelo na mene. Kad god je svećenik u propovijedi govorio o majčinskoj ljubavi, ja nikad nisam to mogla u potpunosti razumjeti jer ljubav svoje majke nisam dozivjela na taj način, i vremenom sam shvatila da imam " problema" prihvatiti i Isusa i našu Nebesku Majku kao nekoga tko nas ljubi bezuvjetnom ljubavlju, jednostavno sam Boga uvijek zamišljala kao strogog suca koji samo čeka da pogriješimo i kazni nas 8)
Nazalost, projicirala sam iskustva iz svoje obitelji na Boga, što je pogrešno. I danas imam poteškoća ponekad da prihvatim Isusa kao nekoga tko je uvijek uz mene, tko me čeka i kad pogriješim, da je On iskusio prijezir i odbacivanje ljudi na najgori mogući način, da je u tim trenucima na Krizu čak i zavapio: "Oče moj, Oče moj, zašto si me ostavio". A radi koga? Radi mene, radi tebe, radi svih nas, tu zrtvu je učinio iz ljubavi prema nama, i tu ljubav i blizinu nam i danas pokazuje kroz svete sakramente, daruje nam se u prilikama Kruha i Vina na oltaru, daruje nam se kroz sv. Pričest, kroz Euharistijsko Klanjanje, sve to nam je darovao da imamo snagu u ovome svijetu, jer kako kaze:
U svijetu imate muku, ali hrabri budite - ja sam pobijedio svijet! (Iv 16,25-33)
Bog zna što se događa u našem životu i On će se pobrinuti za nas. Ne znamo uvijek kako će se to desiti, i postoje situacije koje se čine bezizlazne, ali Gospodin Bog je velik Bog, i On još uvijek radi na tome da učini nešto prekrasno iz svih naših padova i razočarenja.

Bog te blagoslovio sestrice :grlim te:

Sv. Augustin

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2017 07:45 
Odsutan

Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 51 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Kazu da vjera ili nevjera izađu na vidjelo onda kada smo testirani. Dok je sve lijepo i dok dobro ide, nema problema. Tek kad naiđe prepreka biramo za koju stranu ćemo se opredijeliti. Za Boga ili za nesretne i depresivne misli koje nas vode do to stupnja iz kojeg se više ljudskim snagama ne možemo izvući, jedino uz Božju intervenciju.

Istina, bol je poput korova, ima duboke korijene. Jedini nacin da je se rijesi da je iskopas. Neki to, nazalost, nikada nece uspjeti. To sto je netko ranjena dusa ne bi trebalo biti opravdanje za ranjavanje druge osobe.

Apropo onoga sto si mi napisala kad si mi poslala poruku na pp - pa onaj dio "uz Bozju pomoc" - ne mozemo mi nikoga spasit, mozemo samo pokusati biti Bozje sredstvo preko kojeg ce Bog nekog pokusati privesti sebi.
Samo tu valja imati na umu to da Bog nije nasilan nego silan Bog, a tuda oholost je ta koja ne dopusta Bozje djelovanje.

Takoder, kad smo kod toga da je ovaj forum dobro mjesto gdje su svi poput prave obitelji. Nazalost, nije ti to bas tako. Mozda prije da, ali danas sigurno ne. Doduse, ima dobrih, divnih dusa, a ima i onih crnih koje mozes samo zalit jer jedno pisu, drugo zive. Lazu prvenstveno sebe. I imaju mnostvo maski.
Jer... sto je ono što tebe potiče da vjeruješ i nadaš se u trenucima dok se sve oko tebe ruši? Tko ti daje tu nadljudsku - Božansku snagu? Tko te tješi i krijepi? I kad ti leđa pritisne teški Križ, ti znaš poradi koga ga nosiš i s kime ga nosiš i svjesna si da svaka patnja, s Kristom ima puno dublji smisao. A oni? Ne znaju da se ljudskim umom to dokučiti ne može. I to je tako.

Znas sto je Selimovic rekao (doduse u drugom kontekstu)?
Da nisam nasao tebe, bio bih ljut na zivot, pa ne bih imao nista, kao ni sada, ali ne bih znao sta je sreca. Ne bi ti bilo lakse, ali bi meni bilo teze, i to je pravo.
A neki ce cijeli zivot bjezati, a nece se pronaci.

P.S. Rora, ako citate - nisam vam to nikada rekla, a zelim.
Iako sam s vama samo par rijeci prozvorila, smatram vas svojom forumskom mamom. Tek nedavno sam citala vase svjedocanstvo i mozda glupo, ali tako sam vas zeljela zagrliti. Pokazali ste meni sto znaci ljubiti.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2017 11:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 142 zahvala
Zahvaljeno je: 148 zahvala
Belive napisao:
P.S. Rora, ako citate - nisam vam to nikada rekla, a zelim.
Iako sam s vama samo par rijeci prozvorila, smatram vas svojom forumskom mamom. Tek nedavno sam citala vase svjedocanstvo i mozda glupo, ali tako sam vas zeljela zagrliti. Pokazali ste meni sto znaci ljubiti.

:grlim te: evo

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2017 13:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Zahvaljeno je: 2 zahvala
Vjeroispovjest: Rimokatolik
Phil Bosmans : "Neka tvoja životna radost i sreća ne ovise o tisuću i jednoj bezvrijednosti."

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]